Ανδόρρα Ισπανία Απο Βαρκελωνη ... Ανδορα

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Kαλησπερα σε ολους. Τον Αυγουστο θα παμε Βαρκελωνη για μια εβδομαδα και θα ηθελα την γνωμη σας αν αξιζει μια μονοημερη στην Ανδορα. Γνωριζει κανεις ποσο περιπου στοιχιζει, ωρες διαδρομης, αν χρειαζεται διαβατηριο και γενικοτερα αν αξιζει μια μερα να την αφιερωσουμε στην Aνδορα? Ευχαριστω πολυ.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.914
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Δεν μπορώ να σου απαντήσω στην ερώτησή σου, αλλά το μόνο που θα μπορούσα να σε βοηθήσω είναι να σου πω να προσέχεις πολύ τους πορτοφολάδες στη Βαρκελώνη.
Οι άνθρωποι είναι επιστήμονες με διδακτορικό σε αυτό τον τομέα.
Την προηγούμενη εβδομάδα ήμουν εκεί και δεν κατάλαβα πως μου πήραν τα χρήματα μέσα από την τσέπη. Και να φανταστείς ήμουνα προετοιμασμέμος και υποψιασμένος για κάτι τέτοιο.
Υπάρχει στο Forum ένα θέμα για κλοπές σε ταξίδια όπου περιγράφω τον τρόπο με τον οποίο μου πήραν τα χρήματα χωρίς να καταλάβω τίποτα. Αν θέλεις διάβασέ το. Καλά να περάσεις και πάρα πολύ μεγάλη προσοχή.
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Ευχαριστω πολυ για την πληροφορια φιλε μου θα το εχω υπο την υποψια μου που λεει και ο Ζηκος! Ελπιζω να μην εχω τετοιες περιπετειες. Να σαι καλα παντως.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
H πρωτεύουσα του κρατιδίου δεν είναι τίποτ'αλλο από μια τεράστια αγορά για Ισπανούς και Γάλλους (όχι ότι οι αγορές συμφέρουν εκεί) και είναι η προσωποποίηση του αδιάφορου. Το τοπίο είναι ορεινό, συμπαθητικό σε κάποιες γωνιές αλλά χωρίς συγκεκριμένα αξιοθέατα. ενώ παντού έχουν χτιστεί τερατώδη ξενοδοχεία για τους χειμερινούς εκδρομείς. Από Βαρκελώνη θα σου πρότεινα να κάνεις κάπου αλλού μια ημερήσια εκδρομή. Εγώ πήγα από περιέργεια περισσότερο, αλλά αν γνώριζα δεν θα πάταγα το πόδι μου ποτέ!
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Ευχαριστω panpan και hydronetta για την πληροφορια να στε καλα
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Μj 23 θα πας βαρκελωνη ?πωωωω ζηλευω...να περασεις καλα..

Ενταξει θελει προσοχη για τους πορτοφολαδες αλλα θεωρω οτι εαν εχεις τα πραγματα σε τσαντα κ μπροστα δεν εχεις προβλημα , εγω ακομα κ ο φιλος μου ειχε ενα μικρο τσαντακι αντρικο χιαστι κ ηταν οκ.Οι τσεπες ειναι λιγο επιφοβες , κατ αλλα οχι στενακια κ περιεργα μερη το βραδυ και ολα καλα...
Και προσοχη νορμαλ σε πολυκοσμια...

Μια εβδομαδα στην βαρκελωνη ειναι σουπερ γιατι θες να ταλαιπωρηθεις κ να πας αλλου?
Εγω ανετα περνουσα ααααλλη μια εβδομαδα εκει κ μηνα μην σου πω... :oops:

Αφου θα εισαι καλοκαιρι εκει , νοικιαστε κ ποδηλατακι εαν ειστε φαν και καντε μια μεγααααλη βολτα στην μπαρτσελονετα μεχρι εκει που φτανει το ματι σου...ειναι πανεμορφα ..μπειτε κ στο παρκο ciutadella με τα ποδηλατα να το γυρισετε..αχχχ βαρκελωνη..πανεμορφα..... :clap:

Τρομερο ταξιδι , περασε ενας χρονος και ακομα εχω εικονες και μυρωδιες ζωντανες...
Απολαυσε την !!!!

Περιμενουμε νεα και εντυπωσεις
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες να σαι καλα ;)
Η ημερησια εκδρομη καηκε οκ, οποτε μια εβδομαδα full για Βαρκελωνη. Και παλι σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια.
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Oτι θελεις απλα ρωτα , ο pan pan ειναι τυχερος ειναι ηδη εκει και μενα με βοηθησε περυσι με πληροφοριες .
Ρωτα εσυ και οτι ξερουμε θα σου λεμε..και ποιος δεν θελει αλλωστε να μιλαει για την πανεμορφη αυτην πολη.... :clap:( εγω χαιρομαι και μονο που σκεφτομαι βαρκελωνη :haha: )


Δες ποια ειναι τα αξιοθεατα κ μουσεια θες να πας ,κανε ενα προγραμμα να εισαι ανετος.
Εμεις ειχαμε αξιοθεατα απο πρωι πρωι , μεσημερι υπνο (κομματια απο το περπατημα ) και το απογευμα βραδυ(γνωρισαμε την αλλη οψη της ισπανιας ).....βοοολτες... :bounce:
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Τον εχω ζαλισει ηδη τον panpan τοσο καιρο, σιγα που θα τον αφηνα. Οπως ειναι φυσικο με εχει βοηθησει αρκετα με τις πληροφοριες του
 

alexis loco

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
δεν μας είπε κανείς θέλει διαβατήριο η όχι ??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.415
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom