Ανδόρρα Ισπανία Απο Βαρκελωνη ... Ανδορα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ο λόγος;



Να πάμε 1-2 βράδια να θαυμάσουμε τα πανέμορφα ορεινά τοπία πχ El Serrat. Why not; 2 ωριτσες με αμάξι... Φαγητό, χαλάρωση και πινέζα. Βρίσκεις λόγο να μην πάμε;
Ίσα ίσα εγώ δε βρίσκω κανένα λόγο να μην πάτε. Το ερώτημα ήταν αν δεν πάτε στην Ανδόρα πού θα περνούσατε αυτά τα δύο βράδια ώστε να σου πούμε αν "αξιζει" ή όχι. Αλλιώς ναι, όλα τα μέρη του κόσμου αξίζουν σε σύγκριση με το τιποτε.
 
Last edited:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ίσα ίσα εγώ δε βρίσκω κανένα λόγο να μην πάτε. Το ερώτημα ήταν αν δεν πάτε στην Ανδόρα πού θα περνούσαμε αυτά τα δύο βράδια ώστε να σου πούμε αν "αξιζει" ή όχι. Αλλιώς ναι, όλα τα μέρη του κόσμου αξίζουν σε σύγκριση με το τιποτε.
Ακριβώς. Απλά πχ λέμε να μην κάτσουμε 6-7 μέρες Βαρκελώνη πως ξέρω ότι τις παίρνει και να μείνουμε και 2 βράδια Ανδόρα μιας και είναι αρκετά κοντά.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εχθές ήμουν αλλά άστο καλύτερα.
Κάτι τέτοια γράφεις σε όλα τα νήματα που αφορούν την Ανδόρρα και νομίζει ο κόσμος οτι δεν αξίζει δεκάρα.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Κάτι τέτοια γράφεις σε όλα τα νήματα που αφορούν την Ανδόρρα και νομίζει ο κόσμος οτι δεν αξίζει δεκάρα.
Ακριβώς. Βρήκα ένα παλιό θέμα στο section της Ανδόρας πριν κάποια χρόνια και έλεγε σε αυτούς που ρωτάνε, ότι δεν αξίζει να πάνε.

Μα καλά, όλη για πάρτη του την θέλει; 😂
 
Last edited:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ακριβώς. Βρήκα ένα παλιό θέμα στο section της Ανδόρας πριν κάποια χρόνια και έλεγε σε αυτούς που ρωτάτε, ότι δεν αξίζει να πάνε.

Μα καλά, όλη για πάρτυ του την θέλει; 😂
Τα έχω διαβάσει όλα τα νήματα εδω μέσα που αφορούν την Ανδόρρα και ξέρω πολύ καλά τι γράφει! Όλα για πάρτη του λέμε... μοναχοφάης 😁
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Θα έχει βρει κανένα καλό ... ιταλικό εστιατόριο εκεί και φοβάται μην το ανακαλύψουν κι άλλοι κι ανεβάσει τις τιμές.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.760
Καλά με παρεξηγήσατε. Κι εγώ παρεξήγησα, Επειδή ο περισσότερος κόσμος έχει στο μυαλό του να πάει στην Ανδόρρα για ημερήσια, σόπινγκ και πίσω, ναι δεν αξίζει. Αν είναι να πάει κάποιος με την λογική, πάω και μένω, ναι αξίζει. Έχει διαδρομή, υπέροχη ,μέσα στο πράσινο. Η φύση υπέροχη,μονοπάτια, λίμνες, σκί με πολλές πίστες κλπ Φαγητό πολύ καλό με λίγο τσιμπημένες τιμές αν φάει κάποιος στα κεντρικά σημεία, σε νορμάλ τιμές στα μη κεντρικά. Ειδικά αν είναι κάποιος κρεατοφάγος είναι
ο παράδεισος του. Φοβερές δικές τους σπεσιαλιτέ που είναι μακριά από την δική μας κουζίνα,
αλλά μου αρέσει.
Θα έχει βρει κανένα καλό ... ιταλικό εστιατόριο εκεί και φοβάται μην το ανακαλύψουν κι άλλοι κι ανεβάσει τις τιμές.
Έχει ένα εκεί, το πλεονέκτημα του είναι ότι τρως σε 5 λεπτά, οι μάγειρες είναι Φιλιπινέζοι ο σερβιτόρος
Ρώσος ή κάτι τέτοιο.
edit
Ξέχασα να γράψω, Ε΄χει σπα που είναι τέλεια.
Caldea Andorra | Spa de aguas termales y tratamientos
Αυτά.
 
Last edited:

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.731
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Έχει διαδρομή, υπέροχη ,μέσα στο πράσινο. Η φύση υπέροχη,μονοπάτια, λίμνες, σκί με πολλές πίστες κλπ
Όλη η περιοχή, εκτός Ανδόρρα, τα ίδια και καλύτερα έχει. Πιο οικονομικά, ίσως πιο όμορφα και πάντως πιο γραφικά.
Έχω άδικο;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Θα έχει βρει κανένα καλό ... ιταλικό εστιατόριο εκεί και φοβάται μην το ανακαλύψουν κι άλλοι κι ανεβάσει τις τιμές.
Ναι έχει ένα όπως λέει ο @panpan , σε αυτό έφαγα!

του να πάει στην Ανδόρρα για ημερήσια, σόπινγκ και πίσω, ναι δεν αξίζει.
Δεν καταλαβαίνω γιατί πάνε εκεί για ψώνια. Είναι πιο ακριβά τουλάχιστον απο Ελλάδα!...

Μπαίνοντας απο Ισπανία έχει διόδια; έχει κανένα τούνελ και εκεί που πληρώνεις;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ναι έχει ένα όπως λέει ο @panpan , σε αυτό έφαγα!


Δεν καταλαβαίνω γιατί πάνε εκεί για ψώνια. Είναι πιο ακριβά τουλάχιστον απο Ελλάδα!...
Δεν πάνε από την Ελλάδα για ψώνια, από την Ισπανία πάνε για συγκεκριμένα πραγματα
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Δεν πάνε από την Ελλάδα για ψώνια, από την Ισπανία πάνε για συγκεκριμένα πραγματα
Δεν είπα ότι πάνε απο Ελλάδα για ψώνια, είπα ότι οι τιμές είναι υψηλότερες συγκριτικά με Ελλάδα. Συγκριτικά με Ισπανία ήταν ίδια. Για ποιο φορολογικό παράδεισο λένε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.455
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom