Απροσδόκητα όμορφες χώρες/πόλεις και χώρες/πόλεις απογοήτευση..

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.531
Likes
8.472
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Τι είναι αυτό το τσίρκο;!

Ούτε άθεος για τρολιά να την σχεδίασε! Εν τω μεταξύ ακριβώς δίπλα είναι η παλιά εκκλησία που είναι πολύ ωραία. Πραγματικά τι σκέφτονταν όταν την σχεδίασαν!

Εμένα πάντως το εξωτερικό της Sagrada μου αρέσει, το εσωτερικό της και γενικά η επίσκεψη στον χώρο είναι που μου φαίνεται το απόλυτο μηδέν.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Ούτε άθεος για τρολιά να την σχεδίασε! Εν τω μεταξύ ακριβώς δίπλα είναι η παλιά εκκλησία που είναι πολύ ωραία. Πραγματικά τι σκέφτονταν όταν την σχεδίασαν!

Εμένα πάντως το εξωτερικό της Sagrada μου αρέσει, το εσωτερικό της και γενικά η επίσκεψη στον χώρο είναι που μου φαίνεται το απόλυτο μηδέν.
Χωρίς τους σταυρούς θα ήταν ένα ωραίο κλειστό..Μπάσκετ,παγοδρόμιο κτλ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.310
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Χωρίς τους σταυρούς θα ήταν ένα ωραίο κλειστό..Μπάσκετ,παγοδρόμιο κτλ.
Στριπτιτζάδικο για bachelorette πάρτι θα ήταν, με άντρες στρίπερ να πέφτουν με σκοινιά από τα "δέντρα" του Γκαουντί ντυμένοι Ταρζάν. Και το θέμα θα ήταν οι ντισκομπάλες του 80, άντε με παντελόνες 70ς, δηλαδή όλοι οι πελάτες θα ήταν υποχρεωμένοι να εισέρχονται έτσι.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Στριπτιτζάδικο για bachelorette πάρτι θα ήταν, με άντρες στρίπερ να πέφτουν με σκοινιά από τα "δέντρα" του Γκαουντί ντυμένοι Ταρζάν. Και το θέμα θα ήταν οι ντισκομπάλες του 80, άντε με παντελόνες 70ς, δηλαδή όλοι οι πελάτες θα ήταν υποχρεωμένοι να εισέρχονται έτσι.
Για του Μεξικού έλεγα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!
Να ρωτησω κατι, γιατι κανω μια μικρη ερευνα για το θεμα: ειχες ξανακουσει ποτε τιποτε για τον Γκαουντι πριν πας στη Βαρκελωνη;

Aνήκει στους τουρίστες η Sagrada Familia; Έχουν μετοχές; Αυτοί θα πληρώσουν και το πρλοστιμο των 41εκ στο Δήμο της Βαρκελώνης;

Έχει ιδιοκτήτη η Sagrada Familia, την La Junta Constructora del Temple Expiatori , που είναι εκκλησιαστικό ίδρυμα. Αυτό επιλέγει πώς θα χρησιμοποιηθεί, χρηματοδοτηθεί, τι θα γίνει όταν τελειώσει, αν θα κάνουν μέσα τσίρκο, εκκλησία, στριπτιτζάδικο ή εστιατόριο.
Eχει γινει ποτε λειτουργια σ΄αυτη την εκκλησια;
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
εγώ την είχα επισκεφθεί το 1984 Πάσχα των καθολικών για 10 μέρες, είδα όλες τις εκδηλώσεις, έμενα σε ξενοδοχείο στην κεντρική ράμπλα, είχε υπέροχο καιρό, επισκέφθηκα όλα τα δημιουργήματα του Γκαουντί, έφαγα υπέροχα, η Μπαρτσελονέτα τότε ήταν σαν το Πέραμα, αλλά με πολύ ενδιαφέρον, η Μπαρτσελόνα μια κούκλα χωρίς τουρισμό (ελάχιστο), είχα καλή παρέα και βέβαια ξετρελάθηκα! Τώρα, αν πάω Αύγουστο με φριχτή ζέστη, με τουρίστες κλπ. μπορεί και να μη μου αρέσει, φυσικό δεν είναι? Εδώ ένας φίλος μου που πήγε με τη μητέρα του ταξίδι στη Βενετία, η οποία όλη μέρα του γκρίνιαζε, πέρασε απαίσια και δεν ήθελε να ξαναδεί τη Βενετία στα μάτια του, φυσικό δεν είναι πάλι?
κάποια στιγμή πρέπει να δεχτείτε ότι η Βαρκελώνη ΔΕΝ αρέσει σε όλους...
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.310
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Eχει γινει ποτε λειτουργια σ΄αυτη την εκκλησια;
Τακτικοτατα.

Εγώ Νάπολη που πήγα πάντως με τη μαμά μου (και τον αδερφό βεβαίως βεβαίως) πέρασα τέλεια!
Συμφωνώ, κι εγώ με τη δική μου έχουμε πάει σε πάρα πολλά μέρη, από Ιρλανδία μέχρι Ισραήλ, Βερολίνο, Αγία Πετρούπολη, Νέα Υόρκη κλπ κι έχουμε περάσει υπέροχα.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Να πω κάτι άσχετο για τη Σαγράδα Φαμίλια (αν δεν το έχω ξαναγράψει γιατί κάτι τέτοια με εξοργίζουν). Έχω φίλη η οποία όταν την επισκεφτηκ(αμ)ε, αναφώνησε πως έχει πάθει σοκ από την ομορφιά, την κοίταξε για 10 δευτερόλεπτα και μετά βυθίστηκε στο κινητό της!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.680
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom