Τουρκία Από την Πόλη έρχομαι.....

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
πολυ ενδιαφερουσες οι πληροφοριες για την επομενη φορα που θα κινησουμε για την Πολη...
αλλα με τις φωτο τι μου κανεις δαφνη, τωρα που ειμαι σε διαιτα???:mad::mad:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Με το Saray έπαθα μεγάλη ζημιά. Να βλέπω κάθε τόσο τα σιρόπια να τρέχουν, τα γλυκάκια να με κοιτάζουν παραπονεμένα και δακρυσμένα και εγώ να μπορώ να δοκιμάσω μόνο τα ταπεινά τουλουμπάκια και κουρκουμπίνια. Καταραμένη αλλεργία. :(

Ευτυχώς με το inci βρήκα λίγο τα ίσα μου.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Με το Saray έπαθα μεγάλη ζημιά. Να βλέπω κάθε τόσο τα σιρόπια να τρέχουν, τα γλυκάκια να με κοιτάζουν παραπονεμένα και δακρυσμένα και εγώ να μπορώ να δοκιμάσω μόνο τα ταπεινά τουλουμπάκια και κουρκουμπίνια. Καταραμένη αλλεργία. :(

Ευτυχώς με το inci βρήκα λίγο τα ίσα μου.
Σε νοιώθω αννυ μου ,εγω ευτυχως γλυκά απολαυσα με το παραπανω...αλλά έχω αλλεργια στο μοσχαρι και τσιμπουσα λιγακι μόνο κεμπαπ από το πιάτο του άντρα μου...πάντως και το αρνάκι ωραίο ήταν...αυτή τη φωτογραφία από τη βιτρινα του Saray την έχασα(δεν ξέρω τι έγινε)....αυτή ήταν η καλυτερη ...κριμα....
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σε νοιώθω αννυ μου ,εγω ευτυχως γλυκά απολαυσα με το παραπανω...αλλά έχω αλλεργια στο μοσχαρι και τσιμπουσα λιγακι μόνο κεμπαπ από το πιάτο του άντρα μου...πάντως και το αρνάκι ωραίο ήταν...αυτή τη φωτογραφία από τη βιτρινα του Saray την έχασα(δεν ξέρω τι έγινε)....αυτή ήταν η καλυτερη ...κριμα....

Το δικό σου είναι μάλλον χειρότερο για να το ελέγξεις εύκολα. Το δικό μου μάλλον έχει και τα καλά του. Γλιτώνω θερμίδες :D
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια...πάντως τώρα που άρχισα να γράφω μερικά πραγματα για την Κωνσταντινουπολή καταλαβαινω ότι είναι παρα πολύ δύσκολο να μεταφέρω έστω και στο ελαχιστο την αίσθηση της πόλης,τις εικονες ,τη γοητεια της....όσοι έχετε παει το καταλαβαίνετε...
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Καλα δε σε πιστευω dafni, ειπαμε να πατε στο 360 αλλα να παρετε και το αγαπημενο μου πιατο? καθε φορα που παω το ιδιο παιρνω, το κεμπαπ με τον πουρε μελιτζανας μεσα στο κουλουρι! οτι σκεφτομουν να τους προτεινω να το μετονομασουν σε erminakebap!
οσο για την πετοφοβια σου μας δουλευεις ολους κανονικα μου φαινεται, κ εμεις οι καημενες σε εχουμε αγχος :haha::haha:
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Καλα δε σε πιστευω dafni, ειπαμε να πατε στο 360 αλλα να παρετε και το αγαπημενο μου πιατο? καθε φορα που παω το ιδιο παιρνω, το κεμπαπ με τον πουρε μελιτζανας μεσα στο κουλουρι! οτι σκεφτομουν να τους προτεινω να το μετονομασουν σε erminakebap!
οσο για την πετοφοβια σου μας δουλευεις ολους κανονικα μου φαινεται, κ εμεις οι καημενες σε εχουμε αγχος :haha::haha:
:haha::haha::haha:είπαμε το φαγητό καταπληκτικό....και το κεμπαπ και ότι άλλο πήραμε...
τώρα για την πετοφοβια ,δεν είναι ότι σας δουλευω αλλά έχω αδύνατη μνημη και μόλις επιστρεψω ,την ξεχνάω και ξανακλεινω εισητηρια:bleh: ...ε,μ'αρεσει και λιγακι να με χετε εννοια...;)
 
Μηνύματα
31
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία, Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Λατ. Αμερικης
σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια...πάντως τώρα που άρχισα να γράφω μερικά πραγματα για την Κωνσταντινουπολή καταλαβαινω ότι είναι παρα πολύ δύσκολο να μεταφέρω έστω και στο ελαχιστο την αίσθηση της πόλης,τις εικονες ,τη γοητεια της....όσοι έχετε παει το καταλαβαίνετε...
αχ βαχ.....την αγαπώ την Κωνσταντινούπολη σου λεω την αγαπω!!! αύριο να μου πεις πάω να μετακομίσω εκεί!!
πόσο δίκιο έχεις! αν δεν πας δε μπορείς να καταλάβεις την αύρα αυτής της πόλης! λογικό που όλοι σφάζονταν για χάρη της:D
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες Dafni, η Πόλη είναι στα πολύ άμεσα σχέδια μου, οπότε όλα όσα μας γράφεις ελπίζω να μου χρειαστούν λίαν συντόμως :lol:. Αλλά τι μου κάνεις βρε παιδί μου βραδιάτικα :roll: μου τρέχουν τα σάλια με τα γλυκάκια :icecream:... τι χρώματα είναι αυτά! Νομίζω ότι όταν πάω στην Πόλη θα τρέφομαι ΜΟΝΟ με γλυκά! :lol:
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.220
Likes
5.749
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Τέλειες οι φωτογραφίες, τέλειες!
Μου ανέβηκαν η χοληστερίνη και το ζάχαρο και μόνο που τις είδα!!!
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Μ αυτά που βλέπουν τα ματάκια μου Dafni,
το μόνο που επιβάλεται να κάνω,είναι Δίαιτα.
Φεύγω κι εγώ σε λίγες μέρες για την Πόλη,οπότε πρέπει
να δημιουργήσω χώρο,γιατί προβλέπονται λουκούλεια σκηνικά:haha:
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Μ αυτά που βλέπουν τα ματάκια μου Dafni,
το μόνο που επιβάλεται να κάνω,είναι Δίαιτα.
Φεύγω κι εγώ σε λίγες μέρες για την Πόλη,οπότε πρέπει
να δημιουργήσω χώρο,γιατί προβλέπονται λουκούλεια σκηνικά:haha:
να κάνεις ,να κάνεις...όχι ότι το χρειάζεσαι αλλά μου φαίνεται ότι είναι αδύνατο να παει κανεις στην Κωνσταντινουπολη και να αντισταθει στο φαγητό και στα γλυκά ...εγώ σε τέσσερις μέρες ,"τσίμπησα"εναμισι κιλό,παρά το περπάτημα και τώρα "τσιμπαω"όλο σαλατικά μπας και το χάσω...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom