Ιταλία Από την Ρώμη έρχομαι και στην κορφή...η Βουλγαρία!!!

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Οι φωτογραφιες σου ειναι καρτποσταλικες ...απιστευτη φωτεινοτητα και καθαροτητα.
Το "μοντελο" σου οπως παντα πανεμορφο.

Η σκαλινατα ανευ κοσμου?Πως το πετυχατε αυτο καλε?
ευχαριστω κλεοπατρα μου...ας ειναι καλα η αγαπημενη μου μηχανη panasonic..
η σκαλινατα και γενικα η piazza di spagna απο τις 7 και μετα αρχισε να αδειαζει..ειδικα απο τις 9 και μετα που ειχε και αρκετη ψυχρα..
φανταζομαι το καλοκαιρι δεν συμβαινει κατι τετοιο..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Aπα πα πα ...ουτε και ανοιξη μη σου πω!
 
Μηνύματα
115
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
πού;;
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ιταλίας
Υπέροχες φωτογραφίες ! Μπράβο!
Μου αρέσει που τα επισκέφθηκες όλα μέρα και νύχτα!
Αχ αυτό το Τζανίκολο ταλαιπωρεί τον κόσμο! :lol: κι εμείς ανεβήκαμε 2 φορές αλλά αν μου πεις να ξαναπάω μπορεί να μπερδευτώ πάλι!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Υπέροχες φωτογραφίες ! Μπράβο!
Μου αρέσει που τα επισκέφθηκες όλα μέρα και νύχτα!
Αχ αυτό το Τζανίκολο ταλαιπωρεί τον κόσμο! :lol: κι εμείς ανεβήκαμε 2 φορές αλλά αν μου πεις να ξαναπάω μπορεί να μπερδευτώ πάλι!
ευχαριστω:)ναι ηθελα πραγματικα να δω τα μνημεια και στο φως της μερας και φωτισμενα το βραδυ..
οσον αφορα το Τζιανικολο ηταν δικο μας λαθος καθως ενω ανεβηκαμε απ την αρχη στο σωστο αστικο κατεβηκαμε οπου να ναι γιατι νομιζαμε οτι ειχαμε μπει σε λαθος αστικο..εκει ξεκινησε το μπερδεμα..τελικα παλι στο 3 καταλειξαμε αφου καταλαβαμε σε ποια σταση πρεπει να κατεβουμε..απλα τσατιστηκα που εχασα την τελεια θεα στη δυση του ηλιου..οταν φτασαμε ειχε νυχτωσει κανονικα..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Classical Dancer said:
Αχ αυτό το Τζανίκολο ταλαιπωρεί τον κόσμο!!
Με 2 κυκλικες λεωφορειακες γραμμες?115, 870! εξυπηρετειται ανετοτατα η γραμμη, πολυ συχνα τα δρομολογια. Μελετηστε πριν τους χαρτες της ATAC που εχουν αναφερθει παμπολλες φορες σε θεματα της Ρωμης και ουδεν προβλημα. Οποιος παει καταλληλα προετοιμασμενος δεν ταλαιπωρειται καθολου.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Με 2 κυκλικες λεωφορειακες γραμμες?115, 870! εξυπηρετειται ανετοτατα η γραμμη, πολυ συχνα τα δρομολογια. Μελετηστε πριν τους χαρτες της ATAC που εχουν αναφερθει παμπολλες φορες σε θεματα της Ρωμης και ουδεν προβλημα. Οποιος παει καταλληλα προετοιμασμενος δεν ταλαιπωρειται καθολου.
ε καλα Samion δεν εγινε και τιποτα..μια χαρα ειχα μαζι μου τους χαρτες της ATAC και ειχα μελετησει το θεμα..εγινε ενα λαθος..εδω στη θεσσαλονικη εχω μπερδευτει μερικες φορες..σιγα το πραγμα..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
giannismits said:
ε καλα Samion δεν εγινε και τιποτα..μια χαρα ειχα μαζι μου τους χαρτες της ATAC και ειχα μελετησει το θεμα..εγινε ενα λαθος..εδω στη θεσσαλονικη εχω μπερδευτει μερικες φορες..σιγα το πραγμα..
Μα δεν απαντησα καν σε σενα. Αλιμονο, ολοι κανουμε λαθη. Γενικα το σχολιασα. Εγραψα τις γραμμες της ATAC για να μην μενει η εντυπωση οτι ειναι δυσκολη η προσβαση στο λοφο. Πανευκολη ειναι χωρις καν να παμε Βατικανο η Τραστεβερε, απο το corso V.Emmanuele, απο το Lungotevere κλπ.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Μα δεν απαντησα καν σε σενα. Αλιμονο, ολοι κανουμε λαθη. Γενικα το σχολιασα. Εγραψα τις γραμμες της ATAC για να μην μενει η εντυπωση οτι ειναι δυσκολη η προσβαση στο λοφο. Πανευκολη ειναι χωρις καν να παμε Βατικανο η Τραστεβερε, απο το corso V.Emmanuele, απο το Lungotevere κλπ.
ναι βρε ενταξει..απλα ηθελα να πω οτι και προετοιμασμενος και διαβασμενος να εισαι μπορεις να μπερδευτεις απο ενα μικρο λαθος..
εμεις ημασταν στον Αβεντινο λοφο και περπατησαμε προς τη via marmorata και απο εκει βολευε το 75 η το 3 μεχρι Trastevere και μετα θα παιρναμε το 115..απλα μπερδευτηκα γιατι βλεποντας τις στασεις δεν ανεφερε πουθενα trastevere..βεβαια ηταν βλακεια μου γιατι ειναι λογικο να λεει την ονομασια της στασης και οχι μιας ολοκληρης περιοχης..ετσι ξαναπηραμε το 3 και κατεβηκαμε στη σταση porta portese,περπατησαμε λιγο και πηγαμε στην αφετηρια του 115 που παει μεχρι τερμα Τζιανικολο..
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Η ιστορία μεταφέρθηκε στην ενότητα της Ευρώπης. :)
 

eleva

Member
Μηνύματα
211
Likes
417
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Μαγνησία ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
12/10/1944
Αριστούργημα το όλο έργο καθώς και η..."πρωταγωνίστρια"! Θέλω κι εγώώώώώώ.....αχχχχχχχχ ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.369
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom