Απώλεια πιστωτικής με κράτηση στο booking

coco_

Member
Μηνύματα
1.324
Likes
1.796
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
ναι αλλά κάποια στιγμή π.χ. 5 μέρες πριν την άφιξη δεν θα ελέγξουν την κάρτα να δουν αν ισχύει ωστε να μου κρατήσουν το δωμάτιο? Γιατί αλλιώς πως θα μου χρεώσουν το πρώτο βράδυ σε περίπτωση μη εμφανισης?
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
ναι αλλά κάποια στιγμή π.χ. 5 μέρες πριν την άφιξη δεν θα ελέγξουν την κάρτα να δουν αν ισχύει ωστε να μου κρατήσουν το δωμάτιο? Γιατί αλλιώς πως θα μου χρεώσουν το πρώτο βράδυ σε περίπτωση μη εμφανισης?
τα πιο πολλά ξενοδοχεία δεν μπαινουν στο κόπο να προεγκρινουν τις κάρτες (μέσα σε αυτά και αυτο που δουλευω εγώ), βασιζονται στην αξιοπιστία του booking και στη λογική γιατι ο πελατης να μπει στο κόπο να δωσει ανυπαρκτη κάρτα . Παντως για να εισαι πιο ησυχη όταν βγει η νέα καρτα σου , παρε τηλ.το booking και δωσε τα καινουργια στοιχεια .
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.324
Likes
1.796
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
τα πιο πολλά ξενοδοχεία δεν μπαινουν στο κόπο να προεγκρινουν τις κάρτες (μέσα σε αυτά και αυτο που δουλευω εγώ), βασιζονται στην αξιοπιστία του booking και στη λογική γιατι ο πελατης να μπει στο κόπο να δωσει ανυπαρκτη κάρτα . Παντως για να εισαι πιο ησυχη όταν βγει η νέα καρτα σου , παρε τηλ.το booking και δωσε τα καινουργια στοιχεια .

Αυτό έχω σκοπό να κάνω. tHANKS!
 

gone

Member
Μηνύματα
110
Likes
28
τα πιο πολλά ξενοδοχεία δεν μπαινουν στο κόπο να προεγκρινουν τις κάρτες (μέσα σε αυτά και αυτο που δουλευω εγώ), βασιζονται στην αξιοπιστία του booking και στη λογική γιατι ο πελατης να μπει στο κόπο να δωσει ανυπαρκτη κάρτα . Παντως για να εισαι πιο ησυχη όταν βγει η νέα καρτα σου , παρε τηλ.το booking και δωσε τα καινουργια στοιχεια .
Συμφωνώ. Σχεδόν όλα τα ξενοδοχεία την πρώτη ημέρα της διαμονής κάνουν δέσμευση όλου του ποσού της αξίας παραμονής είτε παρουσιασθείς είτε όχι. Μετά αναλόγως, αν μεν εμφανισθείς, στο τέλος της παραμονής σου σε ρωτουν πως θα πληρώσεις και αν πληρώσεις με άλλη κάρτα ξεμπλοκάρουν τη δέσμευση, αν δεν εμφανισθείς ακολουθείται η πολιτική του ξενοδοχείου όσον αφορά τις χρεώσεις.
 

rebellos

Member
Μηνύματα
163
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Παιδιά καλημέρα! Κάποια ξενοδοχεία δεσμεύουν την μια νύχτα, κάποια δεσμεύουν όλο το ποσό και κάποια άλλα καθόλου.. Αυτό είναι δέσμευση, δεν είναι χρέωση, στο λογαριασμό της κάρτας δεν θα το δείτε, μόνο όσοι έχουν e-banking. Η δέσμευση μετά απο 20 μέρες αποδεσμεύεται αυτόματα... Αυτά ισχύουν για την κράτηση, κατα τη διάρκεια της διαμονής δεν ξξέρω γιατι ολες τις φορές εχω προπληρώσει... Συνήθως κλείνω apo yeego, μου δίνει πολυ καλές τιμες... και μου επιστρέφει και πόντους!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.765
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom