Ιταλία Απ’ τον εξώστη της Βενετίας στα Επτάνησα

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
949
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ωχ ωχ εγώ δηλαδή που την γλυκοκοιτάζω για το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος να το ξανασκεφτώ? Θα είναι πατείς με πατώ σε?
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.369
Likes
3.416
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Μου άρεσε πολύ η θεματικοτητα του ταξιδιου σου ψηλέ μου...από τον εξώστη της Βενετίας, και την piazza San marco στον ιταλικό βορρά, το ωραιότερο ίσως σαλόνι της Ευρώπης όπως έχουν πει, στην Κέρκυρα που λίγο διαφέρει από οποιαδήποτε περιοχή του ιταλικού νότου. Να ξαναπάς Βενετία και να της αφιερώσεις χρόνο....τα μουσεία της και τα μνημεία της είναι μοναδικά. Για μένα αξίζει οποιαδήποτε εποχή του χρόνου πιστεύω. Απλά στο καρναβάλι και στο κατακαλοκαιρο κάνε έγκαιρα τις κρατήσεις σου (κατά προτίμηση σε αποκεντρες γειτονιές) και απόλαυσε την. Και ναι να πας και στη Βερόνα (υπέροχη πόλη επίσης με ποιότητα ζωής!)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.318
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ωχ ωχ εγώ δηλαδή που την γλυκοκοιτάζω για το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος να το ξανασκεφτώ? Θα είναι πατείς με πατώ σε?
Νομίζω ότι δε θα πρεπε να αποτελεί ανασταλτικό παράγοντα, αν κι εγώ του Αγίου πνεύματος θα κοιτουσα κανένα ταξίδι βορειότερα στην Ευρώπη.

Μου άρεσε πολύ η θεματικοτητα του ταξιδιου σου ψηλέ μου...από τον εξώστη της Βενετίας, και την piazza San marco στον ιταλικό βορρά, το ωραιότερο ίσως σαλόνι της Ευρώπης όπως έχουν πει, στην Κέρκυρα που
Ευχαριστώ για τα -άλλη μια φορά- καλά σου λόγια φίλε.
Ήταν ένα πολύ ωραίο συνδιαστικό ταξίδι με σημεία που έχουν όντως αρκετά έντονες ομοιότητες.
Όσο για τη Βενετία, είναι πολύ εύκολο πλέον οπότε σίγουρα θα επανέλθω. Η Βερόνα έχει μπει για τα καλά στα πλάνα. :cool:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.972
@psilos3 την επομενη φορα μην παρεις το airlink απο Τρεβιζο. H Teainitalia πουλαει τον συνδυασμο λεωφορειο +τρενο με 7 ευρω αν θυμαμαι καλα. Ακριβο το 12ευρο.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.318
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
@psilos3 την επομενη φορα μην παρεις το airlink απο Τρεβιζο. H Teainitalia πουλαει τον συνδυασμο λεωφορειο +τρενο με 7 ευρω αν θυμαμαι καλα. Ακριβο το 12ευρο.
Αδικαιολόγητα ακριβό αλλά πολύ βολικό, συμφωνω.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Όσο για τη Βενετία, είναι πολύ εύκολο πλέον οπότε σίγουρα θα επανέλθω. Η Βερόνα έχει μπει για τα καλά στα πλάνα. :cool:
Να πας οπωσδήποτε Βερόνα! Από τα ωραιότερα μέρη της Ιταλίας που έχω πάει.. Κ αν μπορέσεις να κάνεις και μια ημερήσια στο Σιρμιόνε απο κει (φεύγει λεωφορείο από το σιδηροδρομικό σταθμό, εγώ έτσι πήγα) ακόμα καλύτερα (και μη σε δω σε καμια φωτο να πιάνεις το στήθος του αγάλματος της Ιουλιέτας, cringe)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.318
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Κ αν μπορέσεις να κάνεις και μια ημερήσια στο Σιρμιόνε απο κει (φεύγει λεωφορείο από το σιδηροδρομικό σταθμό, εγώ έτσι πήγα) ακόμα καλύτερα
Μπήκε κιόλας στις σημειώσεις του χάρτη.
(και μη σε δω σε καμια φωτο να πιάνεις το στήθος του αγάλματος της Ιουλιέτας, cringe)
:haha::haha::haha: Άλλο πάλι κι αυτό!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.220
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom