Αργεντινη vs Βραζιλία

Αργεντινή vs Βραζιλία


  • Total voters
    46

Taksidiwtis

Member
Μηνύματα
106
Likes
277
Δινω την ψηφο μου Αργεντινη και απο οτι βλεπω πηραμε κεφαλι με εναν ψηφο.
Αργεντινη ηταν η πρωτη μου εμπειρια απο Λατ Αμερικη κανοντας τον γυρω της Χιλη Περου Βραζιλια ουρουγουαη.
Βραζιλια βρεθηκα το 2012 ερχομενος απο Ικιτος για Μαναους και απο εκει Σαο Παολο αρα δεν ειμαι γνωστης .
Απλα ειναι υποκειμενικο , Αργεντινη με ειχε εντπωσιασει το Μπουενος Αιρες ισως γτ ηταν η πρωτη επαφη αλλα και οι Ανθρωποι.
Εχω βρεθει σε 3 ταξιδια εκειτελευταια το 2017 που εκανα εθελοντισμο στο Bariloche σε ενα μοτελ οπου εμεινε αξεχαστο ειμαστε μια ομαδα 5 ανθρωπων μια Γαλλιδα που γουσταρα πολυ αλλα δεν εκατσε, ενας Αργεντινος ενας γιάπωνεζοβραζιλιανοςκαι ενας κολομβιανος.
Η χωρα που ειχα μισησει ηταν η Χιλη ειχα γνωρισει μια χιλιανη με την οποια μετα τα σπασαμε και μου φανηκαν πολυ υπεροπτες αλλα αυτο αλλαξε το 2017 που περασα 3 μηνες στην Χιλη ( και 1 μηνα Αργεντινη.
Οταν τους ελεγες Μαραντονα η θα σε αγκαλιαζαν η θα σε κοιτουσαν λοξα αναλογως αν υποστηριζαν Boca η River Plate.
Φυσικα για τον Μαραντονα τον Γαρδελ και φυσικα τον Τσε , οπου βρεθηκα στο Ροζαριο εξω απο το σπιτι που γεννηθηκε και στο Vallegrande οπου πεθανε.
Viva Argentina
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Τι εγινε ρε παιδια ;; Ιπανεμα vs Σάρτη παιζει εδω;; χ ημιχρονο διπλό τελικο..
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.148
Likes
20.451
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Και μόνο που η Γη του Πυρός αποτελεί κομμάτι της Αργεντινής εμένα μου φτάνει....

Εντάξει, και η Βραζιλία καλή θα είναι...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.675
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom