Αυστρία Αυστρία - Ταξίδι στη Βιέννη!!

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.746
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
vienna opera_plan seat.JPG
vienna opera seats 2.JPG
@amfitriti δεν ξέρω εάν έχεις ήδη κλείσει εισιτήρια για την όπερα, αλλά ρίξε μια ματιά στο πλάνο της όπερας για την παράσταση που ενδιαφέρεσαι. Οι πιο φτηνές θέσεις που βλέπω και έχουν ορατότητα είναι οι μωβ χρώματος με 32 € και οι βεραμάν με 47 €. Μην πάρεις θέσεις με 13€ στα θεωρεία, γιατί έχουν πολύ περιορισμένη ορατότητα στη σκηνή και θα αναγκάζεσαι να σηκώνεσαι όρθια για να βλέπεις το θέαμα...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Τα 47 ευρώ θα τα πληρώσει κάποιος που αγαπάει πολύ την όπερα ως είδος και θεωρεί και αξιόλογο το συγκεκριμένο έργο
Δεν το βλέπετε και μια φορά στο YouTube να δείτε αν θα αντέξετε ένα τρίωρο ( γιατί με το μεγάλο διάλειμμα στα υπέροχα ομολογουμένως φουαγιέ τόσο θα κρατήσει) . Εγώ πάντως για λίγα έργα θα τα έδινα. Αλλιώς και οι λίγο φτηνότερες θέσεις είναι εντάξει.
 

MaryM

Member
Μηνύματα
51
Likes
156
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο, Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βέγκας, Κούβα
Τα 47 ευρώ θα τα πληρώσει κάποιος που αγαπάει πολύ την όπερα ως είδος και θεωρεί και αξιόλογο το συγκεκριμένο έργο
Δεν το βλέπετε και μια φορά στο YouTube να δείτε αν θα αντέξετε ένα τρίωρο ( γιατί με το μεγάλο διάλειμμα στα υπέροχα ομολογουμένως φουαγιέ τόσο θα κρατήσει) . Εγώ πάντως για λίγα έργα θα τα έδινα. Αλλιώς και οι φτηνότερες θέσεις είναι εντάξει.
Συμφωνώ απόλυτα!
 
Last edited by a moderator:

amfitriti

Member
Μηνύματα
27
Likes
10
View attachment 216668 View attachment 216667 @amfitriti δεν ξέρω εάν έχεις ήδη κλείσει εισιτήρια για την όπερα, αλλά ρίξε μια ματιά στο πλάνο της όπερας για την παράσταση που ενδιαφέρεσαι. Οι πιο φτηνές θέσεις που βλέπω και έχουν ορατότητα είναι οι μωβ χρώματος με 32 € και οι βεραμάν με 47 €. Μην πάρεις θέσεις με 13€ στα θεωρεία, γιατί έχουν πολύ περιορισμένη ορατότητα στη σκηνή και θα αναγκάζεσαι να σηκώνεσαι όρθια για να βλέπεις το θέαμα...
καλα εισαι φοβερη! αχαχ δεν εχω κλεισει ακομα γιατι δεν εχω αποφασισει! απο την μια δεν εχω παει ξανα σε οπερα και ισως οντως δεν αντεξω τοσο!!! και σκεφτομουν και τα ορθιων που θα μπω όσο θελω θα κατσω και θα φυγω!! αλλα δεν με βλεπω να αντεχω 3 ωρες και αν ειναι στα γερμανικα δεν θα καταλαβαινω κ τπτ! αχαχ

Τα 47 ευρώ θα τα πληρώσει κάποιος που αγαπάει πολύ την όπερα ως είδος και θεωρεί και αξιόλογο το συγκεκριμένο έργο
Δεν το βλέπετε και μια φορά στο YouTube να δείτε αν θα αντέξετε ένα τρίωρο ( γιατί με το μεγάλο διάλειμμα στα υπέροχα ομολογουμένως φουαγιέ τόσο θα κρατήσει) . Εγώ πάντως για λίγα έργα θα τα έδινα. Αλλιώς και οι λίγο φτηνότερες θέσεις είναι εντάξει.
καπως ετσι θα κινηθω! εχεις δικιο!!
 

MaryM

Member
Μηνύματα
51
Likes
156
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο, Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βέγκας, Κούβα
καλα εισαι φοβερη! αχαχ δεν εχω κλεισει ακομα γιατι δεν εχω αποφασισει! απο την μια δεν εχω παει ξανα σε οπερα και ισως οντως δεν αντεξω τοσο!!! και σκεφτομουν και τα ορθιων που θα μπω όσο θελω θα κατσω και θα φυγω!! αλλα δεν με βλεπω να αντεχω 3 ωρες και αν ειναι στα γερμανικα δεν θα καταλαβαινω κ τπτ! αχαχ
Καλύτερα να πληρωσεις και για θέση για να μπορείς τουλάχιστον να βλέπεις για όσο καθίσεις. Είναι ωραία εμπειρία... αλλιώς μόνο θα ακούς...δεν θα καταλάβεις τίποτα...
 

amfitriti

Member
Μηνύματα
27
Likes
10
Καλύτερα να πληρωσεις και για θέση για να μπορείς τουλάχιστον να βλέπεις για όσο καθίσεις. Είναι ωραία εμπειρία... αλλιώς μόνο θα ακούς...δεν θα καταλάβεις τίποτα...

και μπορεις να φύγεις μόνο στο διαλειμμα?στα γερμανικα δεν ειναι η γλώσσα?! ττοτε που παω θα παιζεται το don pasqua..
 

MaryM

Member
Μηνύματα
51
Likes
156
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο, Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βέγκας, Κούβα
και μπορεις να φύγεις μόνο στο διαλειμμα?στα γερμανικα δεν ειναι η γλώσσα?! ττοτε που παω θα παιζεται το don pasqua..
Στο διάλειμμα ότι θες κάνεις... αν βαρεθεις απλά φύγε. Με τα γερμανικά μην αγχωνεσαι...στην ουσία η παράσταση είναι περισσότερο οπτική ... ακουστική ...θα έχει την ορχήστρα. Απλά διάβασε αν βρεις την υπόθεση για να ξέρεις τι βλέπεις
 

amfitriti

Member
Μηνύματα
27
Likes
10
Στο διάλειμμα ότι θες κάνεις... αν βαρεθεις απλά φύγε. Με τα γερμανικά μην αγχωνεσαι...στην ουσία η παράσταση είναι περισσότερο οπτική ... ακουστική ...θα έχει την ορχήστρα. Απλά διάβασε αν βρεις την υπόθεση για να ξέρεις τι βλέπεις
α τελεια!! κ το διαλειμμα ειναι στην μεση ασπουμε?! στη 1.30 ωρα πχ!?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Η πιθανοτητα να εχει μεταφραστει λιμπρετο ιταλικης οπερας στα Γερμανικα ειναι μηδενικη. Ελπιστε οτι θα γραφει τους υπερτιτλους (και) στα αγγλικα, παρόλα αυτα.
Δεν ειμαι βεβαιη οτι φευγεις οποτε θες, απο που το συμπεραινετε αυτο;
Υπολογισε και κανενα ρουχαλακι, παπουτσακι, τσαντακι της προκοπης εκει, δεν πας σινεμα.με τζην και αθλητικο παπουτσι.
Επισης τσουχτερες τιμες στο φουαγιε, εκτος αν αντεξετε στην πεινα/δίψα 3 ωρες.
Τελος παντων, αν καταπιεζεστε τοσο πολυ, δεν καταλαβαινω γιατι το ψαχνετε τοσο να πατε.
Δειτε την στο youtube να δειτε αν σας κανει ως θεαμα πρωτα, το ξαναπαμε.
 
Last edited:

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Εγώ είχα πάει και έβγαλα τελευταία στιγμή εισιτήρια ορθίων και ήταν μια χαρά έβλεπα τα πάντα!
 

amfitriti

Member
Μηνύματα
27
Likes
10
Η πιθανοτητα να εχει μεταφραστει λιμπρετο ιταλικης οπερας στα Γερμανικα ειναι μηδενικη. Ελπιστε οτι θα γραφει τους υπερτιτλους (και) στα αγγλικα, παρόλα αυτα.
Δεν ειμαι βεβαιη οτι φευγεις οποτε θες, απο που το συμπεραινετε αυτο;
Υπολογισε και κανενα ρουχαλακι, παπουτσακι, τσαντακι της προκοπης εκει, δεν πας σινεμα.με τζην και αθλητικο παπουτσι.
Επισης τσουχτερες τιμες στο φουαγιε, εκτος αν αντεξετε στην πεινα/δίψα 3 ωρες.
Τελος παντων, αν καταπιεζεστε τοσο πολυ, δεν καταλαβαινω γιατι το ψαχνετε τοσο να πατε.
Δειτε την στο youtube να δειτε αν σας κανει ως θεαμα πρωτα, το ξαναπαμε.
οκ! ευχαριστω πολυ!!!
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.746
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
και μπορεις να φύγεις μόνο στο διαλειμμα?στα γερμανικα δεν ειναι η γλώσσα?! ττοτε που παω θα παιζεται το don pasqua..
Δεν θα ειναι στα Γερμανικά, αλλα στα Ιταλικά το κείμενο. Αλλα και παλι δε θα καταλάβετε σχεδον τίποτα από τα λόγια... Σου έγραψα πριν οτι εχει υποτιτλους στα αγγλικά σε οθονη μικρη ατομική μπροστα σου. Εαν καθησεις σε θεωρειο στις πισω θεσεις, οι οθόνες ειναι πλαγια. Το μονο που κανεις ειναι να επιλέξεις τη γλωσσα της μετάφρασης. Αγγλικά ή Γερμανικά.
Πανεύκολο ειναι! Ενα κουμπι πατας.
Υπέρτιτιτλους δεν εχει όπως στην Ελλάδα, πάνω απο την σκηνή.
Εαν εισαι σε θεωρείο, φευγεις οτι ωρα θέλεις. Απλά ανοίγεις την πόρτα του δικου σου θεωρειου και φεύγεις. Στις αλλες θεσεις, εαν πρεπει να σηκωσεις και άτομα, δύσκολο να φυγεις πριν το διάλειμμα.
Για το όρθιο δεν το προτείνω, εκτος και εαν αντέχεις...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom