Αυστρία Αυστρία - Ταξίδι στη Βιέννη!!

penelopebek

Member
Μηνύματα
252
Likes
255
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Καλησπέρα σας, ειμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα να ρωτήσω αν καποιος γνωρίζει αν μετράει το ελληνικό πάσο για καλύτερες τιμες σε αξιοθέατα της Βιέννης.
Καλησπερα, πριν 3 χρονια που ταξιδεψαμε στη Βιεννη μετρουσε.Καλα να περασετε
 

Olivia23

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
Καλοκαιρι μηνα Αυγουστο εχει ταξιδεψει καποιος στην Βιεννη να μου πει τι θερμοκρασιες επικρατουν?τελος Αυγουστου απο τις 20 και μετα...
 

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλοκαιρι μηνα Αυγουστο εχει ταξιδεψει καποιος στην Βιεννη να μου πει τι θερμοκρασιες επικρατουν?τελος Αυγουστου απο τις 20 και μετα...
Είναι λίγο τζόκερ τι καιρός θα σου τύχει, δυο καλοκαίρια πέρασα εκεί και το πρώτο είχε πολλή ζέστη αλλά το δεύτερο ο καιρός ήταν τέλειος άστατος. Πιο πολύ σαν φθινόπωρο εδώ θα έλεγα ότι είναι τέλη Αυγούστου, δηλ σίγουρα θέλει μπουφανακι και ομπρέλα
 

evi.vienna

Member
Μηνύματα
10
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Νίκαια, Γαλλία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλοκαιρι μηνα Αυγουστο εχει ταξιδεψει καποιος στην Βιεννη να μου πει τι θερμοκρασιες επικρατουν?τελος Αυγουστου απο τις 20 και μετα...
Καλησπέρα, για τον καιρό το καλοκαίρι είναι όντως τζόκερ, μένω εδώ αρκετά χρόνια και ποτέ δεν είναι το ίδιο. Καλύτερα όποιος ταξιδεύει να δει τον καιρό για τις επόμενες μέρες λίγο πριν έρθει. Το καλοκαίρι συχνά αλλάζει ο καιρός ανά δύο τρεις μέρες, δηλ. μπορεί να κάνει 3 μέρες 30 βαθμούς και ξαφνικά να ξυπνήσεις το επόμενο πρωί και να έχει 17.
 

Olivia23

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
σιγουρα θα δουμε καιντις προβλεψεις του καιρου απλα να μην ειναι καυσωνας να μπορουμε να κυκλοφορησουμε!!!
 

MaryM

Member
Μηνύματα
51
Likes
156
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο, Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βέγκας, Κούβα
Καλοκαιρι μηνα Αυγουστο εχει ταξιδεψει καποιος στην Βιεννη να μου πει τι θερμοκρασιες επικρατουν?τελος Αυγουστου απο τις 20 και μετα...
Καλησπέρα! Μένω στην Βιέννη..Έχει τύχει προπερσι να εχει 40 βαθμούς άλλα και περυσι που έβρεχε συνεχώς με χαμηλές θερμοκρασίες και νομίζαμε οτι ηρθε χειμωνας
 

Olivia23

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
Καλησπέρα! Μένω στην Βιέννη..Έχει τύχει προπερσι να εχει 40 βαθμούς άλλα και περυσι που έβρεχε συνεχώς με χαμηλές θερμοκρασίες και νομίζαμε οτι ηρθε χειμωνας
Επειδη ηταν να το κανουμε τωρα αυτο το ταξιδι και το αναβαλλαμε λογω κορονοιου και αλλαξαμε ημερομηνιες για Αυγουστο μιας και μενεις εκει θα μπορουσες να μου πεις επειδη θα μεινουμε 6 μερες μια μονοημερη εκδρομη που αξιζει για καλοκαιρι??θα χουμε και δυο παιδια μαζι μας οποτε δεν θελω κατι πολυ μακρινο
 

lenagro

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας!!!
Είμαι καινούργιο μέλος.
Θέλω να μάθω για την Βιέννη αν και έχω διαβάσει αρκετά πράγματα θα ήθελα και την δική σας γνώμη..
Θα ταξιδέψω αρχές Μαίου με το αγόρι μου για 3 μέρες και προσπαθώ σιγα σιγά να φτιάξω ένα πρόγραμμα που μπορούμε να πάμε και να δούμε όσο περισσότερα γίνεται.
Προφανώς από άποψη χρόνου και οικονομικού δεν μπορούμε να τα γυρίσουμε όλα.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Καλησπέρα σας!!!
Είμαι καινούργιο μέλος.
Θέλω να μάθω για την Βιέννη αν και έχω διαβάσει αρκετά πράγματα θα ήθελα και την δική σας γνώμη..
Θα ταξιδέψω αρχές Μαίου με το αγόρι μου για 3 μέρες και προσπαθώ σιγα σιγά να φτιάξω ένα πρόγραμμα που μπορούμε να πάμε και να δούμε όσο περισσότερα γίνεται.
Προφανώς από άποψη χρόνου και οικονομικού δεν μπορούμε να τα γυρίσουμε όλα.
Νομίζω ότι θα βρεις αρκετές πληροφορίες στην ιστορία του @giannismits
https://www.travelstories.gr/community/threads/Από-το-u-f-o-για-ηλιοθεραπεία-στη-Βιέννη.55422/
 

Ilianna

New Member
Μηνύματα
1
Likes
8
Καλησπέρα σας, ειμαι νέο μέλος της παρέας, διάβασα πολλα travel stories και είπα γιατί όχι να μη γίνω και εγώ μέλος!
Εντωμεταξυ πριν λίγες μέρες έκλεισα εισητηρία για Βιέννη, οπότε όποιος έχει ταξιδέψει μετά χαράς θα δεχτώ προτάσεις, τι αξίζει τι δεν αξίζει, τί είναι low budget, και φυσικά τι συμβαίνει με τις μετακινήσεις από το αεροδρόμιο. Να πω πως το σπίτι που έχω νοικιάσει είναι στο κεντρο!
Ωστόσο, ανησυχώ για το αν τελικά θα μπορέσω να ταξιδεψω λόγω covid.... Who knows? Εγώ τα έκλεισα και ότι γίνει! Μια ζωή την έχουμε
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλώς ήρθες και καλή αρχή!
Ξεκίνα το διάβασμα από εδώ:

https://www.travelstories.gr/community/forums/Ευρώπη.19/?prefix_id=62
Είναι μια πόλη για την οποία υπάρχει πολυ μεγάλη και αναλυτική πληροφόρηση.
Όσο για το αν θα καταφέρεις να πας, κανείς δε το ξέρει με σιγουριά, τα ταξίδια μέσα στην όλη αυτή φάση είναι λαχείο και όσο πλησιάζει ο χειμώνας δυσκολεύουν...
 

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Καλως ήρθες στην παρέα!
Μακάρι να σου βγεί το ταξίδι, και σίγουρα έχει πολλές πληροφορίες να ψάξεις/συγκρίνεις/αναλύσεις μέσα στο φόρουμ... άλλωστε όπως όλοι ξερουμε το ψάξιμο και η οργανωση ενος ταξιδιού έιναι η μιση χαρα!! 😆
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.756
Μέλη
38.881
Νεότερο μέλος
Pavlosvalia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom