Αυστρία Αυστρία - Ταξίδι στη Βιέννη!!

GABRIEL@

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Καλημέρα!
Έχω κλείσει για Βιέννη 27 Φεβρουαρίου για 3 μέρες και θα ήθελα κάποιες διευκρινίσεις.
Έχω αγοράσει την VIENNA CITY CARD και από οτι διάβασα περιλαμβάνει τα ΜΜΜ. Γνωρίζει κάποιος αν είναι για όλες τις ζώνες; Μπορώ να μετακινηθώ και από το αεροδρόμιο με s κάνοντας χρήση της κάρτας; Επίσης μπορώ να πάω και εκτός; Πχ στο εκπτωτικό χωριό στο pandorf;
Και κάτι τελευταίο γνωρίζει κάποιος ποια εμπορικά πολυκαταστήματα αξίζουν; Η αλήθεια είναι ότι έχει αρκετά😳😳😳
ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλημέρα.
Καλημέρα!
Έχω κλείσει για Βιέννη 27 Φεβρουαρίου για 3 μέρες και θα ήθελα κάποιες διευκρινίσεις.
Έχω αγοράσει την VIENNA CITY CARD και από οτι διάβασα περιλαμβάνει τα ΜΜΜ. Γνωρίζει κάποιος αν είναι για όλες τις ζώνες;
Ισχύει για όλα τα ΜΜΜ εντός της Βιέννης. Δεν θυμάμαι να υπάρχουν ζώνες.
Μπορώ να μετακινηθώ και από το αεροδρόμιο με s κάνοντας χρήση της κάρτας;
Αν είχες αγοράσει την VCC transfer ναι, προ πανδημίας. Όμως τώρα αυτή η κάρτα δεν παίζει, άρα όχι.
Επίσης μπορώ να πάω και εκτός; Πχ στο εκπτωτικό χωριό στο pandorf;
Όχι. Το Pandorf είναι πιο κοντά στην Μπραντισλάβα 😊 Εδώ θα βρεις χάρτη με τις γραμμές των ΜΜΜ της Βιέννης FAQs (κάτω - κάτω στη σελίδα).
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Καλημέρα!
Έχω κλείσει για Βιέννη 27 Φεβρουαρίου για 3 μέρες και θα ήθελα κάποιες διευκρινίσεις.
Έχω αγοράσει την VIENNA CITY CARD και από οτι διάβασα περιλαμβάνει τα ΜΜΜ. Γνωρίζει κάποιος αν είναι για όλες τις ζώνες; Μπορώ να μετακινηθώ και από το αεροδρόμιο με s κάνοντας χρήση της κάρτας; Επίσης μπορώ να πάω και εκτός; Πχ στο εκπτωτικό χωριό στο pandorf;
Και κάτι τελευταίο γνωρίζει κάποιος ποια εμπορικά πολυκαταστήματα αξίζουν; Η αλήθεια είναι ότι έχει αρκετά😳😳😳
ευχαριστώ εκ των προτέρων
Για πολυκατάστημα ρίξε μια ματιά στην αλυσίδα Peek & Cloppenburg .΄Εχει σε αρκετά σημεία.
 

GABRIEL@

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Καλημέρα.

Ισχύει για όλα τα ΜΜΜ εντός της Βιέννης. Δεν θυμάμαι να υπάρχουν ζώνες.

Αν είχες αγοράσει την VCC transfer ναι, προ πανδημίας. Όμως τώρα αυτή η κάρτα δεν παίζει, άρα όχι.

Όχι. Το Pandorf είναι πιο κοντά στην Μπραντισλάβα 😊 Εδώ θα βρεις χάρτη με τις γραμμές των ΜΜΜ της Βιέννης FAQs (κάτω - κάτω στη σελίδα).
Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντησεις σου. Ήσουν παρά πολύ κατατοπιστική και αμεσότατη👌👌👌

οι μετακινήσεις δηλαδή ισχύουν για όλον τον χάρτη;
7A2AACC6-72D6-4C6C-8052-AD99AF8B3EB8.jpeg
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Ισχύει για την Kernzone, ουσιαστικά για όλη την πόλη της Βιέννης, αλλά όχι αεροδρόμιο το οποίο είναι εκτός
 

christina kot

Member
Μηνύματα
51
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα σε όλους!! Μετά από 5 χρόνια ήρθε η ώρα να κάνουμε επιτέλους ένα ταξίδι!!! Κλείσαμε Βιέννη 3 μέρες (δεν μπορούμε να λείψουμε παραπάνω, δεν θα τα καταφέρουν οι παππούδες :D) Βρήκα το παρακάτω ξενοδοχείο και θα ήθελα τη βοήθεια σας σε σχέση με την περιοχή. ★★★ Hotel Zipser, Vienna, Austria
Γενικώς είμαστε όλη μέρα στη γύρα. Ευχαριστώ εκ των πρτέρων
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Καλησπέρα σε όλους!! Μετά από 5 χρόνια ήρθε η ώρα να κάνουμε επιτέλους ένα ταξίδι!!! Κλείσαμε Βιέννη 3 μέρες (δεν μπορούμε να λείψουμε παραπάνω, δεν θα τα καταφέρουν οι παππούδες :D) Βρήκα το παρακάτω ξενοδοχείο και θα ήθελα τη βοήθεια σας σε σχέση με την περιοχή. ★★★ Hotel Zipser, Vienna, Austria
Γενικώς είμαστε όλη μέρα στη γύρα. Ευχαριστώ εκ των πρτέρων
H τοποθεσία είναι καλή σε γενικές γραμμές. Εκτός ring, αλλά μετακινείσαι και με πόδια στα περισσότερα αξιοθέατα.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.954
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Βρήκα το παρακάτω ξενοδοχείο και θα ήθελα τη βοήθεια σας σε σχέση με την περιοχή
Με το καλό!
Κι εγώ συμφωνώ ότι η περιοχή είναι πολύ καλή και για πρόσβαση με τα ποδια, αλλά και με το τραμ/μετρό αρκετά κοντά.
 

giorgos vzr

Member
Μηνύματα
75
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
?
Καλησπέρα σε όλους!! Μετά από 5 χρόνια ήρθε η ώρα να κάνουμε επιτέλους ένα ταξίδι!!! Κλείσαμε Βιέννη 3 μέρες (δεν μπορούμε να λείψουμε παραπάνω, δεν θα τα καταφέρουν οι παππούδες :D) Βρήκα το παρακάτω ξενοδοχείο και θα ήθελα τη βοήθεια σας σε σχέση με την περιοχή. ★★★ Hotel Zipser, Vienna, Austria
Γενικώς είμαστε όλη μέρα στη γύρα. Ευχαριστώ εκ των πρτέρων
είναι απλά υποφερτή η τοποθεσία ,θα κοίταζα για κάτι πιο βολικό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.677
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom