Αυστραλία Αυστραλία Καλοκαιρινά Χριστούγεννα

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Η βαλίτσα χάθηκε ναι . Βρέθηκε μετά από 1 εβδομάδα και στάλθηκε στο αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης από όπου και την παρέλαβα!!!
Εντάξει, μικρό το κακό, από το ολότελα :rolleyes:
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Round the world
Ναι αφού ήρθε με όλα τα πράγματα μέσα δεν με χάλασε και πολύ , αντίθετα προκάλεσε αλλη μια μικρή ιστορία να έχω να λέω όταν πήγα να την παραλάβω απο το αεροδρόμιο !!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Ναι αφού ήρθε με όλα τα πράγματα μέσα δεν με χάλασε και πολύ , αντίθετα προκάλεσε αλλη μια μικρή ιστορία να έχω να λέω όταν πήγα να την παραλάβω απο το αεροδρόμιο !!
βρε εδω εκανες 2-3 μέρες να επιστρεψεις εσυ , να μην κάνει μια βδομαδα η βαλιτσα !
Για λεγε για οταν πηγες να τη παρεις ....
οσο ησυχα περασες στην Αυστραλια άλλο τόσο ειχες περιπετεια ( μαζι και η βαλιτσα σου ) στην επιστροφη
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Round the world
Παω στο αεροδρόμιο Μακεδονίας , μπαίνω μέσα ρωτάω που πρέπει να παω για να πάρω την βαλίτσα μου. Εκεί μέσα μου λένε την παίρνεις και φεύγεις γρήγορα γιατί απαγορεύεται να μπείς κανονικά απο εδώ . ΟΚ την παίρνω και παω να φύγω , έρχεται ενας μου λέει απο που έρχεστε? Λέω απο πουθενα χάθηκε η βαλίτσα και ήρθα να την πάρω. Η βαλίτσα απο που ερχότανε? Απο Σύδνευ λέω . Κύριε περάστε απο το τελωνείο μου λέει. Τον κοιτάω περίεργα και του λέω η κυρία έξω μου είπε να την πάρω να φύγω δεν έρχομαι! Μα τι λέτε κυριε μου απαντάει περάστε παρακαλώ απο το τελωνείο! Καλα καλα του λέω αντε πάμε! Παμε στο τελωνείο παίρνει την βαλίτσα και την περνάει απο σκαναρισμα μια κυρία γύρω στα 55. Την βλέπω γουρλώνει τα ματια!! Κύριε μου λέει έχεται 2 χειροπέδες στη βαλίτσα!! Ναι λέω και που είναι το πρόβλημα?? Φωνάζει απο δίπλα ενα μπρατσομένο αρπάζει την βαλίτσα και μου λέει ελα μαζί μου. Πάμε σε ενα δωματιάκι και ανοίγει την βαλίτσα μου και αρχίζει να ψάχνει μέσα. Μου λέει συχρόνως τι θες τις χειροπέδες? Του λέω είναι απο το sex shop του θείου μου και την ίδια ώρα βγάζει την πρώτη και βλέπει τα γουνάκια γυρω γυρω και ξεκινάει να γελάει. Μετα συνεχίζει το ψάξιμο και ξεκινάει να κοιτάει τα 100 χάπια που είχα κουβαλήσει για παν ενδεχόμενο λες και εκεί δεν θα είχανε! Συγνώμη κύριε του λέω τι ακριβώς ψάχνεται?? Ναρκωτικά μου λέει!! Ε πες το ρε ανθρωπέ μου του λέω και εγώ και με έχετε μια ώρα εδώ και αγχώνομαι! Ψάξε όσο θες δεν έχω τίποτα ! Και έτσι μετα απο 30 λεπτά περίπου φευγω απο το αεροδρόμιο επιτελους με την βαλίτσα μου!!!!! :)
 

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
566
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Ζηλανδια!
αααααααα Αυστραλια ρε φιλεεεεε , κορυφη ! Αλλα θα σε σκοτωσω γιατι φτανεις τοοοσο κοντα σε ενα μεγαλο μ ονειρο (Νεα Ζηλανδια) και δε πηγες προς τα εκειιιι o_Oo_Oo_O:mad:

Κατα τα αλλα γουσταρω ζωολογικους κηπους με χιλια , ερπετα με χιλια, καρχαριες :clap: και εννοειτε Αυστραλια που εχει τοσους Ελληνες , α ρε πατριδα !!! Να σαι καλα αγορινα πολυ ωραια ιστορια !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.628
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom