Αφού έκλεισα ταξίδι, βρήκα δουλειά. Τώρα τι κάνουμε;

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
συμφωνω ουι δεν ειναι απαντηση αλλα εστω δεν ειναι και αρνηση που θα μπορουσε να ειναι ευκολα με την λογικη δεν δικαιουσαι τοσες μερες, αρα οχι. που θα ηταν βεβαια και αναμενομενη απαντηση.

σε καθε περιπτωση να επικοινωνησεις με το ταξιδιωτικο γραφειο για να δεις τι ισχυει για ακυρωση και αν υπαρχει καποιο περθωριο για να ακυρωσεις.

απο εκει και περα βολιδοσκοπησε με διακριτικοτητα την κατασταση στην δουλεια! και καλη αρχη!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ναι να κάνει γκάλοπ μεταξύ των παλιών εργαζομένων ποιος θέλει να κάτσει να δουλέψει τον Αύγουστο για να πάει Μαλδίβες.
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Χωρις να δουλευω με εργοδοτη αλλα με δ/ντη, η εμπειρια μου λεει οτι η απαντηση "θα τα βρουμε, μη σε απασχολει" ειναι μη- απαντηση.
Ψαξε διακριτικα αν κλεινει τελειως η υπολειτουργει το τμημα σου και ετοιμασε δωρακια αμα τη επιστροφη απο Μαλδιβες για την ομαδα σου, γιατι το "θα τα κανονισουμε" μπορει να σημαινει απο το "βρειτε τα δημοκρατικα μεταξυ σας" μεχρι το "ο νεοτερος κραταει την εταιρεια οσο οι παλιοτεροι εχουν ηδη προαποφασισει τελος Ιουνη τις αδειες" :haha:
Κάποιες μέρες κλείνει τελείως, οπότε τις 3-4 μέρες απο τις 7 που θα πάω ταξίδι θα είναι κλειστή η επιχείρηση.
Τις υπόλοιπες θα υπολειτουργεί. Είναι ο εργοδότης και ο διευθυντής ο συγκεκριμένος.
συμφωνω ουι δεν ειναι απαντηση αλλα εστω δεν ειναι και αρνηση που θα μπορουσε να ειναι ευκολα με την λογικη δεν δικαιουσαι τοσες μερες, αρα οχι. που θα ηταν βεβαια και αναμενομενη απαντηση.

σε καθε περιπτωση να επικοινωνησεις με το ταξιδιωτικο γραφειο για να δεις τι ισχυει για ακυρωση και αν υπαρχει καποιο περθωριο για να ακυρωσεις.

απο εκει και περα βολιδοσκοπησε με διακριτικοτητα την κατασταση στην δουλεια! και καλη αρχη!
Όπως είπα και παραπάνω, η απάντηση αυτή ήταν επειδή τις ημέρες εκείνες θα είναι κλειστή η επιχείρηση και τις υπόλοιπες θα υπολειτουργεί, οπότε οκ.

Αν δεν με ήθελε δεν θα με συνέχιζε να υπογράψω, πολύ απλά, ή θα μου έλεγε κόψε το λαιμό σου και ακύρωσέ το.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ναι να κάνει γκάλοπ μεταξύ των παλιών εργαζομένων ποιος θέλει να κάτσει να δουλέψει τον Αύγουστο για να πάει Μαλδίβες.
Προσωπικά σχεδόν κάθε χρόνο είμαι Δεκαπενταύγουστο στο χώρο εργασίας μου. Υπολειτουργούμε, έχω τη δυνατότητα να χαλαρώσω και να ασχοληθώ με τις ακαδημαϊκές μου και όχι μόνο εκκρεμότητες, ενώ παράλληλα εξυπηρετώ τους συναδέλφους που επιθυμούν εθιμοτυπικά να πάνε διακοπές εκείνη την περίοδο.

Μόλις γυρίσουν όλοι γκρινιάζοντας εγώ φεύγω για τις διακοπές μου. Επίσης συνήθως κρατάω αρκετές μέρες για το φθινόπωρο όπου όλοι έχουν αρχίσει να καίγονται, αλλά (δυστυχώς για αυτούς) έχουν εξαντλήσει σχεδόν όλη την άδεια. Εγώ πάλι όχι, οπότε πηγαίνω το/τα ταξιδάκι(α) μου. Και επιπλέον εννοείται ότι κανείς δεν τολμά καν να μου ζητήσει να "καλύψω" παραμονές Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς. Έχω εκπληρώσει το χρέος-χώσιμο του έτους πολλούς μήνες πριν. :p

Με άλλα λόγια προσωπικά δεν θα είχα κανένα λόγο να μην καλύψω ένα νέο συνάδελφο που θα είχε κλείσει να πάει Μαλδίβες τον Αύγουστο και θεωρώ ότι πολύς ακόμα κόσμος δρα σαν και μένα. :)
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ναι να κάνει γκάλοπ μεταξύ των παλιών εργαζομένων ποιος θέλει να κάτσει να δουλέψει τον Αύγουστο για να πάει Μαλδίβες.
Δεν το λενε γκάλοπ: συναδελφική και εργατική αλληλεγγυη ονομαζεται
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
To προλεταριάτο δε θα υποστήριζε ποτέ διακοπές σε υπερπολυτελή καπιταλιστικά θέρετρα για τα μέλη του πέρα απ' τα συνηθισμένα λαϊκά θέρετρα του Σότσι, της Γιάλτα, της Γιούρμαλα, της Πρόρα άντε και της λίμνης Μπάλατον.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Καλημέρα έχω ευχάριστα νέα τελικά!
Το είπα στον εργοδότη για τον Αύγουστο και μου λέει "εντάξει μωρε μην σε απασχολεί, μέχρι τότε έχουμε καιρό, θα τα κανονίσουμε".
Θα προτεινα οντως να ψαξεις το ενδεχομενο ακυρωσης διοτι δε ειναι καμια ιδιαιτερα σοβαρη απαντηση το θα τα κανονισουμε προφανως..ισως αν δε θες τοσο πολυ να το ακυρωσεις και οπως λες θα ναι μερικες μερες κλειστη η επιχειριση γιατι δε πας μονο αυτες ταξιδι?(αν ειναι 7ημερο κλειστη η δουλεια σου)..αλλιως αρχισε να ψαρευεις απο βδομαδα το πολυ τις μερες αδειας των υπολοιπων διοτι βλεπω να υπαρχουν αντιμαχιες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom