Γαλλία Ισπανία Ιταλία Αύρα....μεσογειακή

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Περίμενα να ρωτήσω και το σύζυγο για να σου απαντήσω για να είμαι σίγουρη για το θέμα της βενζίνης ...Λοιπόν η βενζίνη στην Ισπανία ήταν φθηνή ,σε κάποιες περιπτώσεις φθηνότερη και από την Ελλάδα.Μείναμε στην Ισπανία 8 ημέρες και έτσι εφοδιαστήκαμε εκεί βενζίνη....και φυσικά είχαμε γεμίσει το ρεζερβουάρ πριν φύγουμε από Ελλάδα.Δεν θυμάμαι αν και ποσες φορές βάλαμε βενζίνη Ιταλία και Γαλλία(εκει είναι πανάκριβη)αλλά νομίζω ότι βάλαμε μικρή ποσότητα ίσα να μας "βγάλει".Αν και ο υπολογισμός δεν είναι απόλυτα ακριβής ,το κόστος της βενζίνης ήταν 350 το πολύ 400 ευρώ
 

Relos

Member
Μηνύματα
38
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
¡Erasmus España
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
Δάφνη σε υπερ ευχαριστώ...
Διότι είχαμε μια μικρή διαμμάχη με την συνταξιδεύτρια μου και ξαδέρφη μου που θα με συνοδέυσει μέχρι την Ισπανία, πώς γίνεται να είναι τόσα λίγα τα χρήματα για την βενζίνη...
Πρασπαθώ να "στραγγίξω" την απίθανη ιστορία σου για την υπέροχη διαδρομή σου, κρατώντας τα βασικά σημεία και "must" που πήγατε και όσα δεν προλάβατε, για να είναι συγκεντρωμένα για κάποιον που θέλει να αποπηραθεί να κάνει μια παρόμοια διαδρομή και στην συνέχεια θα αναρτήσω το αποτέλεσμα στο αντίστοιχο θέμα που έχω αρχίσει, ελπίζω να μην σε πειράζει. Άλλωστε θα υπάρχει συνεχή αναφορά σε σένα και στην ιστορία σου (μην στερηθούνε και το συγγραφικό σου ταλέντο...).
Δεν έχω προλάβει να κοιτάξω αναλυτικά τις περιοχές που επισκευθήκατε και την διαδρομή που κάνατε, αλλά να είσαι σίγουρη πως όταν το κάνω, θα έχω αρκετές απορίες...Ελπίζω να ανταποκριθείς...
Ευχαριστώ και πάλι!Καλή συνέχεια...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.760
Σαφώς και είμαι πιο ορεξάτος, μετά απο την περιγραφή σου... Και ποιός δεν είναι άλλωστε...Όσο για τα διόδια, θα τα υποστούμε, τι να κάνουμε...
Καλά κατάλαβες ότι θέλω Σεπτέμβρη και έτσι έχω το πλεονέκτημα του χρόνου, ώστε να ψάξω περισσότερο.
Σίγουρα ψάχνοντας το forum θα βρώ πολλά και καλά κρυμμένα " μαργαριτάρια" περι του ταξιδιού και των πόλεων που θέλω να επισκεφτώ...Το είδα και στις συνεχείς σου αναφορές σε άλλους χρήστες του forum που σου είχαν προτείνει διάφορα...
Μια μικρή ερώτηση μονάχα: 350? για βενζίνη μου φαίνεται ολίγον φθηνή για 3700 χλμ. που διανύσατε...πώς το καταφέρατε;
η βενζινη εδω στην ισπανια εχει 1,105 ενω στην Γαλλια απο 1,250 εως
1,300.Στηνιταλια δεν ξερω
 

Relos

Member
Μηνύματα
38
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
¡Erasmus España
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
Ε υχαριστώ πολύ panpan...αν και δεν θέλω να κάνω spam στην ιστορία της Δάφνης...οπότε για ο,τι νέα πληροφορία ή συμβουλή έχεις για ένα περίπου αντίστοιχο, roadtrip με αυτό της Δάφνης και θέλεις να το μοιραστείς μαζί μου, έχω ανοίξει ένα δικό μου θέμα που λέγεται "Οδηγίες Roadtrip Ελλάδα-Ισπανία"
Ευχαριστώ για μια ακόμη φορά...!Καλή συνέχεια...!
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Μια υπέροχη πράγματι αφήγηση για ένα όμορφο ταξίδι. Αν και τα ταξίδια με αυτοκίνητο δεν είναι τόσο του γούστου μου, μου βάζεις ιδέες...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.446
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom