Αυστρία Ουγγαρία Σλοβακία Τσεχική Δημοκρατία ΒΙΕΝΝΗ – ΜΠΡΑΤΙΣΛΑΒΑ –ΠΡΑΓΑ – ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ (8 μέρες). Απορίες...

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Βάλε και το γεγονός ότι (αν μιλάμε για το ίδιο πρόγραμμα), οι πτήσεις δεν είναι τόσο βολικές ώρες και στην ουσία οι 8 μέρες γίνονται 7 ή και 6..
Για το συγκεκριμένο ταξίδι τυχαίνει οι ώρες πτήσεων να είναι πάρα πολύ βολικές απ' την άποψη του διαθέσιμου χρόνου... φτάνεις στις 06:15 το πρωί Βουδαπέστη και φεύγεις στις 23:15 τα μεσάνυχτα, άρα έχεις οκτώ ολόκληρες μέρες.
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Για το συγκεκριμένο ταξίδι τυχαίνει οι ώρες πτήσεων να είναι πάρα πολύ βολικές απ' την άποψη του διαθέσιμου χρόνου... φτάνεις στις 06:15 το πρωί Βουδαπέστη και φεύγεις στις 23:15 τα μεσάνυχτα, άρα έχεις οκτώ ολόκληρες μέρες.
Όταν είχα ρωτήσει γύρω στον Απρίλιο οι πτήσεις δεν βόλευαν.. Αυτές, βέβαια, αλλάζουν..

Πιο οικονομικό το είχα βρει κ εγώ σε ιστοσελίδα ταξιδιωτικού γραφείου, αλλά ύστερα από τηλεφωνική συνεννόηση με το πρακτορείο, με ενημέρωσαν ότι λόγω της διακοπής πτήσεων της Ολυμπιακής προς αυτές τις χώρες, η τιμή ανέβηκε στα 600 περίπου ευρώ..
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.572
Όταν είχα ρωτήσει γύρω στον Απρίλιο οι πτήσεις δεν βόλευαν.. Αυτές, βέβαια, αλλάζουν..

Πιο οικονομικό το είχα βρει κ εγώ σε ιστοσελίδα ταξιδιωτικού γραφείου, αλλά ύστερα από τηλεφωνική συνεννόηση με το πρακτορείο, με ενημέρωσαν ότι λόγω της διακοπής πτήσεων της Ολυμπιακής προς αυτές τις χώρες, η τιμή ανέβηκε στα 600 περίπου ευρώ..
Δηλαδή δεν ισχύουν οι τιμές στην ιστοσελίδα τους; Γιατί η προσφορά που λέει ο North είναι όντως πολύ καλή. North, εσύ σκέφτεσαι να πας;
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Η καλύτερη λύση είναι να πάρεις το ίδιο το πρακτορείο και να συνεννοηθείς μαζί τους! Εμένα, επειδή με ενδιέφερε το ταξίδι (και η τιμή όταν είχα κοιτάξει εγώ ήταν ακόμα χαμηλότερη), είχα πάρει τηλέφωνο και μου είχαν πει αναλυτικά τι περιλάμβανε το πρόγραμμα. Συγκεκριμένα, μου είχαν στείλει και κάποιο μέιλ, όπου με ενημέρωναν για τις αλλαγές στο πρόγραμμα, λόγω αλλαγών στις ώρες πτήσης (αυτό που έλεγα πιο πάνω), καθώς και αλλαγές στην τιμή (εξάλλου, αλλάζουν οι πτήσεις, τα φπα κτλ).
Αν δν μιλήσεις με το ίδιο το γραφείο, δεν μπορείς και να αποφασίσεις σίγουρα..
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Εγώ θα σου πρότεινα να πας 6-7 μερούλες σε Βιέννη και Πράγα κάνοντας μονοήμερη εκδρομή από την Βιέννη για Μπρατισλάβα που είναι πολύ κοντά. Έτσι και πιο φτηνά θα σου βγουν και δεν θα χάσεις και πολλά από την Βουδαπέστη που είναι σχεδόν στα ίδια με την Πράγα.
 
Last edited by a moderator:

tou dromou

Member
Μηνύματα
141
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΩΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
ο τραβελερ εχει δικαιο,οι πολεις ειναι ευκολες και φιλικες και για μονους και σχετικα φτηνες
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.572
Εγώ θα σου πρότεινα να πας 6-7 μερούλες σε Βιέννη και Πράγα κάνοντας μονοήμερη εκδρομή από την Βιέννη για Μπρατισλάβα που είναι πολύ κοντά. Έτσι και πιο φτηνά θα σου βγουν και δεν θα χάσεις και πολλά από την Βουδαπέστη που είναι σχεδόν στα ίδια με την Πράγα.
To πιστεύεις ότι τα πακέτα που έχω βρει για τις 4 πόλεις είναι πιο φθηνά από αυτά για τις 2?
 
Last edited by a moderator:

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
To πιστεύεις ότι τα πακέτα που έχω βρει για τις 4 πόλεις είναι πιο φθηνά από αυτά για τις 2?
Πως το κατάφεραν αυτό? Ε τότε δεν ξέρω... βέβαια να υπολογίσεις και τα καθημερινά σε έξοδα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Και γω πιστευω οτι ειναι πολυ καλο το πακετο αναφορικα με τα χρηματα αλλα σιγουρα χανεις στο τι θα δεις απο καθε πολη.
Η Μπρατισλαβα δεν ειναι για πολλα πολλα ,αλλα η Βιεννη-Πραγα-Βουδαπεστη ειναι κεφαλαια απο μονες τους.Ειδικα η Βιεννη εχει και αρκετα μουσεια για να δεις.
Βαζεις στο παιχνιδι και 2 ημερησιες σε Καρλο Βιβαρι και Δρεσδη και τα πραγματα περιπλεκονται.Οποτε βαλτα στη ζυγαρια και υπολογισε:
ή θα πας για να δεις λιγα απο καθε πολη ,αλλα θα εχεις μια ιδεα και οποια σου αρεσει..ξαναπηγαινεις
ή δεν θα κανεις εκπτωσεις και θα δεις μια πολη καλα με τις παρατριγυρω εκδρομες ή εστω 2 πολεις.
Παντως χαλαρο προγραμμα δεν θα εχεις ..αυτο ξεχασε το.
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.572
Τελικά βρήκα μία καλύτερη, ύστερα από επισήμανση ενός φίλου εδώ, 8 γεμάτες μέρες Βουδαπέστη, Πράγα, Βιέννη (και μία προαιρετική εκδρομή Δρέσδη), με δείπνο κάθε μέρα, με τα ίδια λεφτά.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Άντε πάλι... μια από τα ίδια... το χαβά σου εσύ... προσπαθείς σε οκτώ μέρες να πας παντού... κάνε ότι σε φωτίσει ο Αλλάχ...

υ.γ. αυτό ειδικά το δείπνο προσφορά είναι όλα τα λεφτά...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom