Βίντεο Οδηγός - Δημιουργία Χάρτη και Σύνδεση Φωτο Άλμπουμ

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εννοείς ότι δεν βγαίνει αυτό το παραθυράκι που βγάινει πάνω από το σάιτ και σου βγάζει τα βασικά στοιχεία του μέλους;
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
Δεν το διατύπωσα σωστά. Ναι, αυτό εννοώ. Πατώντας για παράδειγμα πάνω στην δική σου φώτο, δεν βγαίνει το παραθυράκι με τα στοιχεία σου.
Επίσης, το πρόβλημα με τον χάρτη συνεχίζεται. Μόνο ένα ταξίδι κατάφερα να προσθέσώ. Δεν μου ανοίγει ποτέ το μαύρο πλαίσιο επεξεργασίας. Δείχνει να φορτώνει στην αρχή και μετά τίποτα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Οκ το βάζω στη λίστα με διάφορα πραγματάκια που πρέπει να κοιτάξω. Το κακό ειναι ότι δε μπορώ να το αναπαράγω, οπότε θα πρέπει να σε ρωτάω για να μου λες αν διορθώθηκε. Μπορείς στο μεταξύ να μου πεις τι browser χρησιμοποιείς;
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
Να με ρωτάς , να με ρωτάς γιατί ανυπομονώ να φτιάξω τον χάρτη μου! :)
Χρησιμοποιώ τον Google Chrome. Λες να παίζει ρόλο το οτι μπαίνω απο εξωτερικό; Δεν νομίζω!
 

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δεν καταλαβαίνω γιατί αλλάξατε τον Ταξιδιωτικό Χάρτη. Στην προηγούμενη μορφή μπορούσαμε να δούμε το ποσοστό των χωρών που έχουμε επισκεφθεί (και ως ποσοστό αλλά και ως εικόνα πάνω στο χάρτη). Τώρα βλέπω μόνο πινέζες σε έναν αχανή χάρτη χωρίς να γίνεται αντιληπτό εύκολα σε ποιες και πόσες χώρες έχω ταξιδέψει.

Επιπροσθέτως, αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα, καθότι δεν μπορώ να προσθέσω 4 προορισμούς. Πιο συγκεκριμένα: Βατικανό, Χονγκ Κονγκ, Μακάο, Λουξεμβούργο. Είναι μικρά κράτη, αλλά δεν έχουν πόλεις για να εμφανιστεί κάποιο αποτέλεσμα στην αναζήτηση και να προστεθεί στο χάρτη. Αυτό φαντάζομαι συμβαίνει με πάρα πολλές ακόμα χώρες. Υπάρχει τρόπος να επιλυθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα;
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Πρεπει να βαλεις πολεις οχι χωρες για αυτο δεν μπορεις να τα πινεζαρεις ;)
 

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πρεπει να βαλεις πολεις οχι χωρες για αυτο δεν μπορεις να τα πινεζαρεις ;)
Αυτό το ξέρω, αλλά παλιά έμπαιναν όλοι οι προορισμοί, με τον καινούριο τρόπο πρέπει να αφήσω απαίξω 4 χώρες. Άρα δε θα είναι πλήρης ο χάρτης.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Αυτό που σου λέει η elenara88 είναι ότι για την όποια αναζήτηση για να πινεζάρεις μέρος θα πρέπει να βάλεις την πόλη πρώτα.

Για να βάλεις πχ. το Λουξεμβούργο, θα πρέπει να γράψεις στην αναζήτηση, "Luxebourg city" ή "Luxembourg city, Luxembourg". (δηλαδή πόλη και μετά χώρα)

Για τα υπόλοιπα θέλει λίγο "ευελιξία ή/και φαντασία" στον τρόπο αναζήτησης.
Στο Βατικανό δυσκολεύεται λίγο, αλλά αν γράψεις "St.Peter, vatican city" κάτι γίνεται.

To Hong Kong και το Macau το βρίσκει με χώρα το Hong Kong και όχι την Κίνα. Ή σκέτο Hong Kong city ή σκέτο Macau city.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Για κάθε επιχείρημα που μου δίνεις υπέρ του παλαιού χάρτη έχω δύο υπερ του νέου ;)
 

Kate237

Member
Μηνύματα
103
Likes
220
Ταξίδι-Όνειρο
Ντου από παντού!
Ταπεινή μου άποψη, ο νέος χάρτης μου φαίνεται πιο καλός, και πιο δίκαιος αν το θες, μιας και αν πχ. αν κάποιος έχει ταξιδέψει στο Παρίσι, δεν σημαίνει ότι έχει ταξιδέψει σε όλη τη Γαλλία! Ή πχ. αν κάποιος είδε τη Μόσχα δεν είδε όλη τη Ρωσία, είδε το Μόσχα!
Σου εύχομαι να βάλεις τα ταξίδια σου στο μυαλό και τη μνήμη σου, να είναι απίστευτα έντονα και να μην σε νοιάζει κανένα ποσοστό, που στο κάτω κάτω της γραφής, δεν αντιπροσωπεύει ότι έχεις ζήσει.... Φιλικά πάντα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.253
Μέλη
38.916
Νεότερο μέλος
NioviG

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom