Βίντεο Οδηγός - Δημιουργία Χάρτη και Σύνδεση Φωτο Άλμπουμ

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ταπεινή μου άποψη, ο νέος χάρτης μου φαίνεται πιο καλός, και πιο δίκαιος αν το θες, μιας και αν πχ. αν κάποιος έχει ταξιδέψει στο Παρίσι, δεν σημαίνει ότι έχει ταξιδέψει σε όλη τη Γαλλία! Ή πχ. αν κάποιος είδε τη Μόσχα δεν είδε όλη τη Ρωσία, είδε το Μόσχα!
Σου εύχομαι να βάλεις τα ταξίδια σου στο μυαλό και τη μνήμη σου, να είναι απίστευτα έντονα και να μην σε νοιάζει κανένα ποσοστό, που στο κάτω κάτω της γραφής, δεν αντιπροσωπεύει ότι έχεις ζήσει.... Φιλικά πάντα.
Σύμφωνα με αυτή τη λογική κανείς δεν έχει δει καμία χώρα ολόκληρη (με ελάχιστες εξαιρέσεις όπως το Βατικανό, κ.ά.). Ακόμη και για την Ελλάδα κανείς δεν έχει δει όλες τις πόλεις και τα χωριά της Ελλάδας. Δεν έχει λογική αυτό. Επιπροσθέτως αν αρχίσουμε να βάζουμε τέτοιες παραμέτρους τότε θα πρέπει να μπει η διάρκεια του ταξιδιού, αλλά και το πόσες φορές έχει επισκεφθεί κάποιος το συγκεκριμένο μέρος, κλπ.

Τέλος, δε με νοιάζει το ποσοστό, αλλά επειδή έχω βάλει στόχο να δω όλον τον κόσμο, το ποσοστό με βοηθάει να ξέρω που βρίσκομαι. Ίσως ακούγεται αδύνατον κάτι τέτοιο, αλλά αν σκεφτείς πως ακόμη δεν έχω φτάσει 30 κι έχω επισκεφθεί σχεδόν 40 χώρες, πιστεύω πως ίσως τα καταφέρω :) :) :)
 

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Για κάθε επιχείρημα που μου δίνεις υπέρ του παλαιού χάρτη έχω δύο υπερ του νέου ;)
Θα μπορούσαν να υπάρχουν και οι δύο επιλογές χάρτη. Πολλοί φίλοι μου εξεπλάγησαν δυσάρεστα όταν είδαν τις αλλαγές στον ταξιδιωτικό χάρτη.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν μπορούμε να κάνουμε την συζήτηση αυτή εξ'αρχής εδώ. Ο παλιός χάρτης δε γινόταν να μεταφερθεί στη νέα πλατφόρμα για διάφορους λόγους. Και ο καινούριος φτιάχτηκε επίσης για διάφορους λόγους. Συν και πλην έχουν και οι δύο, εγώ έκρινα ότι ο καινούριος έχει πολύ περισσότερα συν και προχώρησα με αυτόν.

Αν υπάρχουν απορίες για τη χρήση του εδώ είμαστε. Αν θες περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την υλοποίηση και τι και πως, είμαι στη διάθεσή σου μέσω προσωπικού μηνύματος.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Θα μπορούσαν να υπάρχουν και οι δύο επιλογές χάρτη. Πολλοί φίλοι μου εξεπλάγησαν δυσάρεστα όταν είδαν τις αλλαγές στον ταξιδιωτικό χάρτη.
Για να μην συνεχίζονται οι γκρίνιες θα μπορούσες να φτιάξεις το χάρτη σου στο travbuddy (στην επιλογή create your own world travel map) και μετά να τον επισυνάψεις στην υπογραφή σου με link . Καλή ώρα όπως έκανα εγώ ακολουθώντας το παράδειγμα άλλων.
Προσωπικά παρά τη πολλή δουλειά στη συμπλήρωση θεωρώ ότι ο καινούργιος χάρτης είναι πολύ πιο ενημερωτικός για όποιον θέλει να δει σε ποιές πόλεις/περιοχές μιας χώρας έχει πάει κάποιος (απλά κάνεις ένα ζουμάρισμα στη χώρα ενδιαφέροντός σου). Είναι κρίμα που δεν αφιερώνουμε χρόνο για να τον συμπληρώσουμε
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.521
Likes
7.771
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Για να μην συνεχίζονται οι γκρίνιες θα μπορούσες να φτιάξεις το χάρτη σου στο travbuddy (στην επιλογή create your own world travel map) και μετά να τον επισυνάψεις στην υπογραφή σου με link .
quote] :( :( :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: Εγω πότε θα τα μάθω ολα αυτα πότε????????????
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Ακολούθησα τη συμβουλή τουhydronetta και ξεμπέρδεψα με το χάρτη.
LULLU εύκολο είναι, κάντο.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Και γω ακολουθησα τη συμβουλη του και ολα ενταξη. Δεν ηταν δυσκολο LULLU κανε μια δοκιμη και θα δεις!;) Αφου τα καταφερα εγω η ασχετηo_O
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.521
Likes
7.771
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Και γω ακολουθησα τη συμβουλη του και ολα ενταξη. Δεν ηταν δυσκολο LULLU κανε μια δοκιμη και θα δεις!;) Αφου τα καταφερα εγω η ασχετηo_O
..εγω ΚΑΡΑασχετη!!!!!!!!!!!!!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.521
Likes
7.771
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιι τα καταφερααααααααααααα Παιδια ευχαριστω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :p :p :p :p :p :p ;) ;) ;) ;) ;)
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Καλησπέρα. ΘΑ ήθελα να κάνω μια πρόταση. Να ξανα φτιάξετε τον ταξιδιωτικό χάρτη όπως ήταν πριν την αναβάθμιση του site. Κλικάραμε την κάθε χώρα που ταξιδεύαμε πάνω στο χάρτη και τα μέρη που ταξιδεύαμε εμφανίζονταν με πορτοκαλί χρώμα. Ο καινούριος χάρτης δεν είναι βολικός, πρέπει να ψάξεις ενώ με τον άλλο έβλεπες αμέσως χωρίς πολλά τα μέρη που έχει ταξιδέψει κάποιο μέλος του φόρουμ. Απλά αυτό σαν πρόταση, τον προτιμούσα όπως ήταν πριν. Ευχαριστώ!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.004
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κάτι έχει πάθει σήμερα και δε δουλεύει η προσθήκη νέου ταξιδιού (πατάω αναζήτηση και δε φαίρνει τίποτα).
Chrome on Windows 7 & Android.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.679
Likes
50.536
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ταπεινή μου άποψη, ο νέος χάρτης μου φαίνεται πιο καλός, και πιο δίκαιος αν το θες, μιας και αν πχ. αν κάποιος έχει ταξιδέψει στο Παρίσι, δεν σημαίνει ότι έχει ταξιδέψει σε όλη τη Γαλλία! Ή πχ. αν κάποιος είδε τη Μόσχα δεν είδε όλη τη Ρωσία, είδε το Μόσχα!
Ε και; Δεν κάνουμε διαγωνισμό, αν κάποιος θέλει να πει ψέμματα, ε μπορεί να κοκκινίσει και όλο του το χάρτη. Το θέμα του χάρτη ήταν να βλέπεις εύκολα και με μια ματιά πού έχει πάει ο άλλος, τι μέτρα σύγκρισης έχει, τι μπορείς να του προτείνεις από αυτά που δεν έχει πάει. Ε με το "νέο" χάρτη δε γίνεται είναι δύσχρηστος και στο να τον δεις και στο να τον φτιάξεις, απόδειξη ότι η συντριπτική πλειοψηφία τνω μελών δεν έχει ασχολήθεί μαζί του.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom