Γενικά Βαλκάνια βοήθεια

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Συμφωνω και εγω για Βοσνια , μερικες προσθηκες - Pocitelj - Jajce - Travnic- Nacionalni park Una ( μικρογραφια της λιμνης Πλιτβιτσε) - Martin Brod- Kravica waterfall αξιζει
Το χειμώνα λες να παλεύονται αυτα;
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
918
Likes
8.353
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Το χειμώνα λες να παλεύονται αυτα;
Αν θέλεις να επισκεφτείς όλες τις χώρες που αναφέρεις στο αρχικό σου μήνυμα, τότε με 14-18 ημέρες είναι αδύνατο να επικεντρωθείς σε τόσα μέρη από κάθε χώρα. Γι' αυτό πρότεινα τις πρωτεύουσες και δύο- τρία σημεία από κάθε χώρα. Αν πάλι περιορίσεις τον κύκλο που θέλεις να κάνεις, τότε σίγουρα το πράγμα αλλάζει. Ο χειμώνας φαντάζομαι ότι θα είναι αποτρεπτικός για τις μετακινήσεις σε μικρότερου ενδιαφέροντος προορισμούς.
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
@Yorgos εγώ από Σλοβενία πάντως δεν θα έχανα το Βled και την Ljubljana. Έψαχνα για Παρασκευή το Ζάγκρεμπ-Λιουμπλιάνα και είδα και γω πως έκτος από τρένα λεωφορεία έχει και σατλ μπας σε ίσως πιο βολικές ώρες απ ότι το flixbus πχ.
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Το χειμώνα λες να παλεύονται αυτα;
Δεν ξέρω αν παλευόνται από θέμα κρύου σίγουρα όμως το τοπίο θα είναι πιο άδειο . όμως κοίτα τι παίζει πριν βγάλεις πρόγραμμα (αν και είμαι σίογουρη ότι δεν περίμενες εμένα να στο πω) γιατί πχ για το βοτανικό κήπο που ήθελα να πάω στο Ζάγκρεμπ έμαθα πως ανοίγει ξανά τον.... Μάιο! τώρα κόντα :p
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
H Podgorica είναι ΤΌΣΟ χάλια που να μην της δώσω ούτε 3 ωρες; (τόσες της είχα ξαναδώσει κάποτε για ένα ματς αλλά μόνο το γήπεδο είδαμε και χάσαμε κιολας)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
H Podgorica είναι ΤΌΣΟ χάλια που να μην της δώσω ούτε 3 ωρες;
Αυτή είναι και δική μου απορία, καθώς το διάβασα και το ξαναδιάβασα πριν.
Τόσο χάλια;
Πάντως φτάνοντας στο Ζάγκρεμπ πριν λίγες ημέρες ήταν η πρώτη ταξιδιωτική διαφήμιση που είδα σε μεγάλο μπανερ στο αεροδρόμιο, κάτι που μου έκανε εντύπωση!
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Για μενα ήταν ο,τι πιο αδιαφορο εχω δει απο πρωτευουσα, μην πω πόλη και με κυνηγανε. Ενα ποταμι και μια γεφυρούλα εχει. Για μένα μόνο αν ειναι να ξεμουδιασεις, καθεσαι και για έναν καφε και στάση.
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
918
Likes
8.353
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
H Podgorica είναι ΤΌΣΟ χάλια που να μην της δώσω ούτε 3 ωρες; (τόσες της είχα ξαναδώσει κάποτε για ένα ματς αλλά μόνο το γήπεδο είδαμε και χάσαμε κιολας)
Αν μια πτήση σε βγάλει για κάποιο άλλο λόγο εκεί, σε βοηθάει στις μετακινήσεις σου ή είναι στον δρόμο σου, τότε δεν χάνεις τίποτα να της δώσεις 3 ώρες. Στον @gelf αν θυμάμαι από μια ιστορία του, είχε αρέσει. Να κάνεις όμως παράκαμψη μόνο και μόνο για να την δεις, δεν θα το συνιστούσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.400
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom