Βοσνία-Ερζεγοβίνη Κροατία Μαυροβούνιο Ουγγαρία Π.Γ.Δ.Μ. Σερβία Βαλκανικές ασκήσεις επί χάρτου... με ολίγη Βουδαπέστη.

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Τα παιδιά σας θα έχουν να θυμούνται πολύ όμορφα πράγματα !!!
Εγώ ακόμα θυμάμαι τις εκδρομές, στα βουνά που κατασκηνώναμε (4-5 αυτοκίνητα μαζί), όταν ήμουν μικρή :)
Μπράβο σας !!!
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Τα παιδιά σας θα έχουν να θυμούνται πολύ όμορφα πράγματα !!!
Εγώ ακόμα θυμάμαι τις εκδρομές, στα βουνά που κατασκηνώναμε (4-5 αυτοκίνητα μαζί), όταν ήμουν μικρή :)
Μπράβο σας !!!
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
Η αλήθεια είναι ότι με τη σύζυγό μου έχουμε την άποψη ότι τα παιδιά πρέπει να ταξιδεύουν με τους γονείς τους όσο μικρά και αν είναι, γι' αυτό τα δικά μας ξεκινήσαμε να τα παίρνουμε μαζί μας στα διάφορα οδικά ταξίδια μας από ενός έτους.
Έτσι πια έχουν "σκληραγωγηθεί" και έχουν αποκτήσει ταξιδιωτική κουλτούρα.
Πριν από λίγο καιρό είπα στην μεγάλη κόρη μου (13 ετών) ότι κουράστηκα με την οργάνωση του προηγούμενου ταξιδιού μας, οπότε σε 2 ημέρες μου έδωσε γραμμένο αναλυτικό πρόγραμμα για 10ήμερο οδικό στην Ρουμανία, με αποστάσεις, ώρες οδήγησης, διανυκτερεύσεις, ξενοδοχεία και αξιοθέατα.o_O:haha:
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Πριν από λίγο καιρό είπα στην μεγάλη κόρη μου (13 ετών) ότι κουράστηκα με την οργάνωση του προηγούμενου ταξιδιού μας, οπότε σε 2 ημέρες μου έδωσε γραμμένο αναλυτικό πρόγραμμα για 10ήμερο οδικό στην Ρουμανία, με αποστάσεις, ώρες οδήγησης, διανυκτερεύσεις, ξενοδοχεία και αξιοθέατα.o_O:haha:
Μπράαααααβο στο κορίτσι !!!! :agnes overjoyed:
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
3.598
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
Η αλήθεια είναι ότι με τη σύζυγό μου έχουμε την άποψη ότι τα παιδιά πρέπει να ταξιδεύουν με τους γονείς τους όσο μικρά και αν είναι, γι' αυτό τα δικά μας ξεκινήσαμε να τα παίρνουμε μαζί μας στα διάφορα οδικά ταξίδια μας από ενός έτους.
Έτσι πια έχουν "σκληραγωγηθεί" και έχουν αποκτήσει ταξιδιωτική κουλτούρα.
Πριν από λίγο καιρό είπα στην μεγάλη κόρη μου (13 ετών) ότι κουράστηκα με την οργάνωση του προηγούμενου ταξιδιού μας, οπότε σε 2 ημέρες μου έδωσε γραμμένο αναλυτικό πρόγραμμα για 10ήμερο οδικό στην Ρουμανία, με αποστάσεις, ώρες οδήγησης, διανυκτερεύσεις, ξενοδοχεία και αξιοθέατα.o_O:haha:
Πολύ όμορφο και ενδιαφέρον το οδικό σας ταξίδι στα Βαλκάνια με τόσο μεγάλη παρέα!! Το ζηλεύω! Πάντα έλεγα ότι θέλω να πάω Κροατία οδικώς, αλλά όχι μόνοι μας...
Επίσης, θαυμάζω το γεγονός ότι η 13χρονη κόρη σου κατάφερε να κάνει πρόγραμμα για 10 ήμερο οδικό στη Ρουμανία!! Και αυτό δείχνει ότι έχει ήδη την ταξιδιωτική κουλτούρα σε αντίθεση με την δική μου 14χρονη κόρη που απέχει πάντα από την οργάνωση των ταξιδιών μας και δεν εκφράζει επιθυμία για κάτι που θέλει να δει οπωσδήποτε σε μια πόλη... Τα περιμένουν όλα από τη μάνα!
Περιμένω με πολύ ενδιαφέρον τη συνέχεια της ιστοριας σου και κάποια στοιχεία για τους δρόμους.
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
"Πολύ όμορφο και ενδιαφέρον το οδικό σας ταξίδι στα Βαλκάνια με τόσο μεγάλη παρέα!!"

Τα δύο τελευταία οδικά στο εξωτερικό τα έχουμε κάνει η ίδια μεγάλη παρέα. Μέχρι σήμερα έχουμε αρνηθεί ευγενικά σε 5 οικογένειες που θέλουν να μας ακολουθήσουν σε ότι επόμενο ετοιμάσουμε. :rolleyes-80:
Πολλοί τελικά θέλουν να κάνουν παρόμοια ταξίδια αλλά φοβούνται μάλλον να ξεκινήσουν μόνοι τους.

Πάντα έλεγα ότι θέλω να πάω Κροατία οδικώς, αλλά όχι μόνοι μας...
Εμείς συνήθως ταξιδεύουμε με παρέα. Μία φορά έτυχε να μην μπορεί να έρθει κανένας, στην Ρουμανία που πήγαμε, έπεισα την σύζυγο με δυσκολία να πάμε, αλλά αυτό πλέον είναι ένα από τα αγαπημένα μας ταξίδια - και γι' αυτό σκεφτόμαστε να ξαναπάμε αυτή την φορά με παρέα.
Θέλω πω ότι και να πάει μία οικογένεια μόνη της δεν είναι άσχημο, έχει και η μοναξιά τα καλά της.
Η Κροατία δε, είναι πανέμορφη, με πολλά πράγματα να δεις και χωρίς κανένα κίνδυνο.

Επίσης, θαυμάζω το γεγονός ότι η 13χρονη κόρη σου κατάφερε να κάνει πρόγραμμα για 10 ήμερο οδικό στη Ρουμανία!! Και αυτό δείχνει ότι έχει ήδη την ταξιδιωτική κουλτούρα σε αντίθεση με την δική μου 14χρονη κόρη που απέχει πάντα από την οργάνωση των ταξιδιών μας και δεν εκφράζει επιθυμία για κάτι που θέλει να δει οπωσδήποτε σε μια πόλη... Τα περιμένουν όλα από τη μάνα!
Και στην δική μου οικογένεια κάπως έτσι είναι και μου ήρθε ξαφνική η κίνηση της κόρης.
Μήπως όμως μας αρέσει να τα παίρνουμε όλα επάνω μας και δεν αφήνουμε τους άλλους να πάρουν πρωτοβουλίες;
Εγώ πάντως θα προσπαθήσω να εμπλέξω πιο ενεργά τα παιδιά.
 
Last edited:

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Ημέρα 5η Bihać – Plitvička – Ζάγκρεμπ

Το Bihać βρίσκεται μισή ώρα από τα σύνορα με την Κροατία και συνολικά μία ώρα από τις λίμνες Plitvička, γι’ αυτό βρίσκεις πληθώρα οικονομικών διαμερισμάτων στο Booking.

Πρωινό ξύπνημα, λοιπόν για δύο λόγους. Πρέπει να φτάσουμε νωρίς στις λίμνες, γιατί έχουμε αρκετό περπάτημα, αλλά και να αναζητήσουμε μαγαζί με αθλητικά παπούτσια, μια και ξεχάσαμε ένα ζευγάρι στο Μόσταρ και το καταλάβαμε αργά το βράδυ.

Το γυναικείο μάτι έχει εντοπίσει από χτες το μαγαζί που χρειαζόμαστε, :) οπότε ξεκινάμε νωρίτερα από τους υπόλοιπους και δίνουμε ραντεβού στα σύνορα. Ξεμπερδεύουμε σχετικά γρήγορα και με τα walkie talkie εντοπίζουμε τους υπόλοιπους λίγο πιο έξω από την πόλη , όπου φουλάρουν καύσιμα λόγω χαμηλότερης τιμής σε σχέση με την Κροατία.

Στα σύνορα συναντάμε μια παρέα Ελλήνων μοτοσικλετιστών και πιάνουμε κουβέντα. Όταν τους λέμε ότι πάμε στις λίμνες, μας προτείνουν – εάν δεν θέλουμε να μπούμε μέσα και απλώς να δούμε τις λίμνες και να βγάλουμε λίγες φωτογραφίες – να κινηθούμε στο πλάι του κεντρικού δρόμου και να μπούμε στον χώρο του πάρκου. Εκείνη την στιγμή δεν κατανοούμε ακριβώς τι εννοούν και το όλο εγχείρημα μας φαντάζει παράνομο, οπότε το απορρίπτουμε και κινούμαστε προς την είσοδο του πάρκου.

( Μόνο όταν ολοκληρώσαμε την διαδρομή μας καταλάβαμε τι εννοούσαν. Σε κάποιο σημείο παράλληλα με τον κεντρικό δρόμο υπάρχει ο δρόμος που κινείται το λεωφορείο – τρένο, που σε φέρνει πίσω στην αφετηρία. Αν κινηθείς σε αυτό τον δρόμο, βλέπεις από ψηλά τις λίμνες και ένα μεγάλο κομμάτι του πάρκου και μπορείς να βγάλεις κάποιες φωτογραφίες. Αυτό κατά την γνώμη μου δεν είναι επίσκεψη στις λίμνες. Αν δεν περπατήσεις μέσα στον χώρο, είναι σαν να μην πήγες και απλά να είδες κάποιες φωτογραφίες)

Το πάρκο έχει δύο εισόδους. Από την Α είσοδο ξεκινούν οι περισσότερες διαδρομές, οπότε κινούμαστε προς τα εκεί. Ο κόσμος είναι πάρα πολύς και μπροστά από τα εκδοτήρια σχηματίζεται μια ουρά αρκετών δεκάδων μέτρων. Αφήνουμε κάποιους στην ουρά και πηγαίνουμε στο πάρκινγκ ( 7 kuna η ώρα) για να αφήσουμε τα αυτοκίνητα μέσα στο δάσος και μόνο πετραδάκια δεν ρίξαμε για να θυμηθούμε που τα παρκάραμε.

Ευτυχώς έχουμε κάνει κράτηση για εισιτήρια από την Ελλάδα ως γκρουπ, ( πάνω από 15 άτομα), έτσι καταφέρνουμε να πάρουμε τα εισιτήρια στο χέρι χωρίς να περιμένουμε στην σειρά ( στο τηλέφωνο μας είχαν πει ότι δεν έχουμε κάποια προτεραιότητα, αλλά τελικά είχαμε). Για τα εισιτήρια δώσαμε 160 kuna για κάθε ενήλικα ( από 180) και 70 kuna για τα παιδιά ( από 80).

Στην παρακάτω φωτογραφία μπορείτε να βρείτε τις διαδρομές που ξεκινούν από την πρώτη είσοδο, τα χιλιόμετρα τους και περίπου τις ώρες που χρειάζονται για να τις κάνετε. Οι κόκκινες γραμμές δείχνουν την διαδρομή που κάνεις με τα πόδια ή το καραβάκι και η μαύρη την διαδρομή με το τρενάκι που σε επιστρέφει πίσω.

1.jpg


Εμείς αποφασίζουμε να κάνουμε την διαδρομή Β που είναι 2 - 3 ώρες και 3,5χμ, στην πορεία όμως βλέπουμε ότι μας βγαίνει και η C και έτσι αποφασίζουμε να την προσπαθήσουμε.

Λ (1).jpg
Λ (2).jpg
Λ (3).jpg
Λ (4).jpg Λ (5).jpg Λ (6).jpg

Ο κόσμος είναι πάρα πολύς και αυτό κάποιες στιγμές είναι εκνευριστικό, καθώς κινείσαι σε στενούς ξύλινους διαδρόμους και γενικά στενά περάσματα και πρέπει να περιμένεις πολύ κόσμο να βγάλει selfie σε κάθε γωνιά του πάρκου. Σε κάποιο σημείο δε της C διαδρομής είχαμε κολλήσει σχεδόν ακίνητοι, για περίπου μισή ώρα μέχρι να βγάλουν όλοι οι μπροστινοί μας φωτογραφία τον καταρράκτη που βρισκόταν μπροστά μας. Τι να κάνουμε όμως, αυτά έχουν τα πολύ τουριστικά μέρη…

Λ (13).jpg

Λ (7).jpg
Λ (8).jpg
Λ (9).jpg
Λ (10).jpg Λ (11).jpg Λ (12).jpg Λ (14).jpg Λ (15).jpg Λ (20).jpg

Τώρα για την ομορφιά του τοπίου τι να πω, είναι καταπληκτικό, όπως βλέπετε και στις φωτογραφίες.

Λ (16).jpg
Λ (17).jpg
Λ (18).jpg
Λ (19).jpg
Λ (24).JPG

Λ (21).JPG
Λ (22).JPG Λ (25).JPG Λ (28).JPG Λ (29).JPG Λ (30).JPG

Στο τέλος της διαδρομής Β παίρνεις το καραβάκι ( έχει αρκετά και έρχονται συχνά) που διασχίζει την μεγάλη λίμνη και στο τέλος της διαδρομής ή παίρνεις τον δρόμο της επιστροφής ή συνεχίζεις για πιο δύσκολα μονοπάτια, πράγμα που τελικά εμείς κάναμε και νομίζω ότι άξιζε τον κόπο.

Λ (26).JPG
Λ (27).JPG
Λ (32).JPG


Μετά από 4 ώρες πεζοπορία και 8 χμ φτάνουμε στο σημείο από όπου θα πάρουμε το λεωφορείο – τρένο που θα μας γυρίσει πίσω πολύ κοντά στην είσοδο του πάρκινγκ.

Λ (37).JPG
Λ (36).JPG
Λ (35).JPG
Λ (33).JPG


Στην είσοδο πλέον υπάρχει ελάχιστος κόσμος, οπότε ίσως να είναι μια καλή ώρα για να ξεκινήσει κάποιος μια σύντομη διαδρομή, γιατί φαντάζομαι ότι τώρα πια δεν θα γίνεται μέσα ο χαμός που υπήρχε το πρωί.

Εδώ να σημειώσω ότι η σήμανση των διαδρομών είναι αρκετά καλή όμως σε κάποια σημεία της C είχε κάποια κενά και χρειάστηκε να ρωτήσουμε τους οδηγούς των γκρουπ για το προς τα πού πρέπει να κατευθυνθούμε.

Επίσης στην τιμή του εισιτηρίου περιλαμβάνεται το καραβάκι και το τρένο και μπορείς να πληρώσεις εισιτήρια και πάρκινγκ με κάρτα.

Θα ρωτούσε κάποιος, αξίζει να δώσει κανείς περίπου 25€ το άτομο (+ το πάρκινγκ) για να δει το πάρκο; Η απάντηση είναι σχετική με τα γούστα του καθενός. Εγώ επειδή είμαι φυσιολάτρης, αν και η τιμή είναι αρκετά τσιμπημένη, πιστεύω ότι αξίζει. Κάποιοι άλλοι δεν θα το έκαναν, γούστα είναι αυτά.

Αφού ξεκουραστήκαμε και φάγαμε ότι είχαμε φέρει μαζί μας, ξεκινήσαμε για το Ζάγκρεμπ.

Το Ζάγκρεμπ επιλέχτηκε ως μία ενδιάμεση στάση, που θα μας έφερνε πιο κοντά στον στόχο μας, την Βουδαπέστη, και δεν θα χρειαζόταν να οδηγήσουμε πολλές ώρες για να φτάσουμε εκεί, δεδομένης της κούρασης από την πεζοπορία.

Μετά από 2 ώρες και αρκετή κίνηση στους δρόμους φτάνουμε στα διαμερίσματά μας. Γρήγορη ανασυγκρότηση, μικρή ξεκούραση και βγαίνουμε στο σχεδόν νυχτερινό Ζάγκρεμπ για να πάρουμε μια μικρή γεύση της όμορφης αυτής πόλης.

Ζ (2).jpg
Ζ (4).jpg
Ζ (6).jpg
Ζ (12).jpg
Ζ (13).jpg
Ζ (15).jpg
Ζ (17).JPG

Ζ (19).JPG Ζ (14α).JPG Ζ (14).jpg Ζ (12).jpg Ζ (11).jpg Ζ (10).jpg Ζ (8).jpg Ζ (1).jpg
Αφού περπατήσαμε όσο άντεχαν τα κουρασμένα πόδια μας, καθίσαμε για φαγητό και αργά το βράδυ επιστρέψαμε με το τραμ στα διαμερίσματα για ύπνο.
 

Attachments

Last edited:

Grerena

Member
Μηνύματα
1.286
Likes
16.824
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tromso, Las Vegas
Σε αυτά τα δύο μέρη που περιγράφεις σε αυτό το post πήγα και εγώ φέτος στο δικό μου οδικό. Μόνο που εγώ πήγα λίγο αργότερα μάλλον από εσένα (τις πρώτες ημέρες του Σεπτέμβρη). Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο διαφορετική εμπειρία είχαμε από τα ίδια ακριβώς μέρη (Plitvice και Zagreb).
Ειδικά στις Plitvice έμεινα άφωνη από τον κόσμο που συνάντησες. Εμάς μας έτυχε βροχή! και οι ξύλινοι διάδρομοι ήταν άδειοι. Βγάζαμε πολύ εύκολα selfie αλλά βρεγμένες ...selfie!
Πάντως το σίγουρο είναι ότι είναι ένα πανέμορφο μέρος (από τα πολλά της Κροατίας) που όπως και να το πετύχουμε αξίζει να το επισκεφτούμε!
Επίσης, θα ήθελα να σου δώσω τα συγχαρητήριά μου για την κόρη σου! Το DNA σου ΅έπιασε΅ τόπο. Εμένα δυστυχώς κανένα από τα τρία μου παιδιά δεν πήραν το μεράκι της οργάνωσης.:( Πήραν μόνο την αγάπη για τα ταξίδια....:innocent:
 
Last edited:

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Οπότε @Grerena σιγά - σιγά να αρχίσεις κι εσύ την συγγραφή της δική σου ιστορίας.;)

Από τις δύο περιπτώσεις, -βροχή και πολυκοσμία- σαφώς προτιμώ την δεύτερη, γιατί βρεγμένος δεν νομίζω να κατάφερνα να περπατάω τόσες ώρες.

Επίσης, θα ήθελα να σου δώσω τα συγχαρητήριά μου για την κόρη σου! Το DNA σου ΅έπιασε΅ τόπο. Εμένα δυστυχώς κανένα από τα τρία μου παιδιά δεν πήραν το μεράκι της οργάνωσης.:( Πήραν μόνο την αγάπη για τα ταξίδια....
Μήπως από υπερβάλλοντα ζήλο, τα παίρνουμε όλα επάνω μας και οι υπόλοιποι το εκμεταλλεύονται;
Εγώ ήδη από φέτος άρχισα να μοιράζω ρόλους στους μεγάλους, στο μέλλον θα το εφαρμόσω και στους μικρούς. Θα δούμε αν πιάσει και δεν είναι ενθουσιασμός της στιγμής.:rolleyes-80:
 
Last edited:

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Πάντως το σίγουρο είναι ότι είναι ένα πανέμορφο μέρος (από τα πολλά της Κροατίας) που όπως και να το πετύχουμε αξίζει να το επισκεφτούμε!
Αν θυμάμαι καλά έχεις πάει και στο Krka National Park.
Έχοντας δει και τα δύο πάρκα, θεωρείς ότι το ένα είναι επανάληψη του άλλου, ή αξίζει κάποιος να τα επισκεφτεί και τα δύο;
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.286
Likes
16.824
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tromso, Las Vegas
Αν θυμάμαι καλά έχεις πάει και στο Krka National Park.
Έχοντας δει και τα δύο πάρκα, θεωρείς ότι το ένα είναι επανάληψη του άλλου, ή αξίζει κάποιος να τα επισκεφτεί και τα δύο;
Όταν κάποιος επισκεφτεί πρώτα το Krka National Park θα θέλει στη συνέχεια να επισκεφτεί και τις Plitvice, γιατί σαν πιο διάσημες και Unesco site που είναι, θα σκέφτεται ότι σίγουρα θα είναι πιο όμορφες από το Krka.
Αν όμως κάποιος επισκεφτεί πρώτα τις Plitvice υπάρχει πιθανότητα να πιστέψει ότι πήγε στο καλύτερο πάρκο της Κροατίας και δυστυχώς να "'χάσει" το Krka.

Με την απάντησή μου αυτή νομίζω ότι διαφαίνεται ότι και το Krka είναι πανέμορφο και νομίζω ότι αν και είναι παρόμοια τα δύο πάρκα, το να έχεις πάει στο ένα δεν θα πρέπει να αποκλείει το να πας και στο άλλο. Ειδικά αν είσαι φυσιολάτρης και σου αρέσουν και οι πεζοπορικές διαδρομές τότε θα πρέπει να το βάλεις στο πρόγραμμά σου.
Επιπλέον στο πάρκο Krka υπάρχει η δυνατότητα να κολυμπήσεις πολύ κοντά στο μεγάλο καταρράκτη (που πραγματικά είναι πολύ διασκεδαστικό) και αν διαλέξεις να μπεις στο πάρκο από τη βόρεια είσοδο (από το χωριό Skradin) τότε θα απολαύσεις μια μισάωρη διαδρομή με πλοίο μέσα στο ποτάμι, η οποία θα τολμήσω να πω ότι ήταν πιο απολαυστική από την αντίστοιχη του καραβιού στις Plitvice.
Και για να μη νομίσεις ότι με επηρέασε ο καιρός....και σε αυτήν την επίσκεψη στο Krka μας "έπιασε" βροχή.:(
 
Last edited:

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
3.598
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
@vasiliss να σε ρωτήσω εάν κατάλαβα καλά ... Το εισιτήριο για το πάρκο Plitvice είναι 25 € το άτομο ανεξαρτήτου διαδρομής; Δηλαδή είτε επιλέξεις την A είτε την C πληρώνεις το ίδιο εισιτήριο; Και το πάρκινγκ πόσο κοστίζει την ώρα ή την ημέρα;
 

julientn

Member
Μηνύματα
22
Likes
31
@vasiliss να σε ρωτήσω εάν κατάλαβα καλά ... Το εισιτήριο για το πάρκο Plitvice είναι 25 € το άτομο ανεξαρτήτου διαδρομής; Δηλαδή είτε επιλέξεις την A είτε την C πληρώνεις το ίδιο εισιτήριο; Και το πάρκινγκ πόσο κοστίζει την ώρα ή την ημέρα;
Ναι είναι ενιαίο το εισιτήριο ασχέτως διαδρομής.
Υπάρχουν σημεία για δωρεάν πάρκινγκ απλά είναι λίγο απομακρυσμένα από την είσοδο. Γύρω στο δεκάλεπτο, άντε τέταρτο..
Εμείς βάλαμε εκεί το αμάξι (όπως και πολλοί άλλοι) και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.707
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom