Βαρετη Αμοργος

alma

Member
Μηνύματα
3.752
Likes
15.222
Νησαρα για μένα αλλά εξαρτάται τι ψάχνεις.Αν είσαι κάτω των 22 μπορεί να θες πιο ξέφρενη διασκέδαση.Εμένη κ η Χώρα μ'άρεσε κ η Αιγιάλη κ το Ξυλοκερατίδι με τις ψαροταβερνες στα Κατάπολα κ τα χωριά Θολάρια κλπ
 

Kostas777

Member
Μηνύματα
147
Likes
222
Είναι το αγαπημένο μου νησί (κυρίως λόγω πεζοπορικών μονοπατιών - ίσως τα καλύτερα στο αιγαίο) αλλά καταλαβαίνω γιατί σε κάποιον μπορεί να μην αρέσει. Δεν είναι τυπικό νησί. Επίσης χωρίς μεταφορικό μέσο τα πράγματα δυσκολεύουν πολύ γιατί είναι μακρόστενη και τα πράγματα που έχει να δεις διάσπαρτα.
Περπατησα το 4Β απο Αιγιαλη ως Ψιλλη Αμμο. Δε θελω να τη βγαλω στα μονοπατια ομως

Νησαρα για μένα αλλά εξαρτάται τι ψάχνεις.Αν είσαι κάτω των 22 μπορεί να θες πιο ξέφρενη διασκέδαση.Εμένη κ η Χώρα μ'άρεσε κ η Αιγιάλη κ το Ξυλοκερατίδι με τις ψαροταβερνες στα Κατάπολα κ τα χωριά Θολάρια κλπ
Ειμαι ανω των 30 αλλα ειμαι μονος μου. Να κατσω σε ενα κοκτεηλ μπαρ μονος να κανω τι; Να ακουω τα ζευγαρια και τις παρεες στα διπλανα τραπεζια;

Όχι, μόνο αν πας με το τελευταίο και γυρίσεις το πρωί.
Πρωι κλεινει η Q; Ειναι φαση λα λουνα;
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.495
Likes
5.475
Ειμαι ανω των 30 αλλα ειμαι μονος μου. Να κατσω σε ενα κοκτεηλ μπαρ μονος να κανω τι; Να ακουω τα ζευγαρια και τις παρεες στα διπλανα τραπεζια;
Να κάνεις καμάκι. Όλο και κάτι θα κάτσει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.119
Likes
41.411
Ειμαι ανω των 30 αλλα ειμαι μονος μου. Να κατσω σε ενα κοκτεηλ μπαρ μονος να κανω τι; Να ακουω τα ζευγαρια και τις παρεες στα διπλανα τραπεζια;
Εχει ειπωθει συχνα οτι οι διακοπες σε νησι solo ειναι για δυνατους παικτες.
Αμα δεν σ΄αρεσει, γυρνας πισω και του χρονου κλεινεις σε αλλη χωρα που δεν θα νιωθεις περιεργα.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.309
Likes
5.065
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μενω Καταπολα. Η παραλια βλακεια, η πολη ψαροταβερνες. Πηγα χωρα, ωραιες ταβερνες αλλα περα αυτων ουδεν.

Τι στο καλο να κανω εδω;
Το έχω πάθει στη Νάξο παλιότερα, την πολυδιαφημισμένη, βαρετονήσι.

Απλά τώρα με την άνοδο των τιμών σε ακτοπλοϊκά, διαμονές, φαγητό κτλ δεν υπάρχει κανένας λόγος να τρέχεις στο χ ξερονήσι του Αιγαίου. Υπάρχουν καλύτερες επιλογές και με περισσότερη ζωή και κόσμο, ίσως στην τελική να σου βγει φθηνότερα η Μαγιόρκα απ' την Αμοργό (και δε θα νιώθεις ερημίτης).
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.376
Likes
3.464
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ειμαι ανω των 30 αλλα ειμαι μονος μου. Να κατσω σε ενα κοκτεηλ μπαρ μονος να κανω τι; Να ακουω τα ζευγαρια και τις παρεες στα διπλανα τραπεζια;
Εάν υπήρχε άμεση συγκοινωνία μεταξύ των, θα σου έλεγα να τα μαζέψεις και να κατέβεις Ανάφη, από την οποία μόλις γύρισα με άριστες εντυπώσεις. Πιο ιδανική και χαλαρή για solo travellers (είδα αρκετους), παραλιαρες παρθένες (χωρίς ξαπλώστρες), και γυμνισμός σχεδόν παντού. Λίγες μάλλον επιλογές διασκεδασης (υπάρχει αφτεραδικο πάντως), αλλά γενικώς υπάρχει παρειστικη φάση. Παίζει κ αρκετό ελεύθερο camping.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
Γιατί στην Αμοργό δεν παίζει παρειστικη φάση;
Χαμός γίνεται αλλά αν διαμαρτύρεται γιατί παίζουν μουσική πως θα λειτουργήσει το πράγμα;
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.019
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Περπατησα το 4Β απο Αιγιαλη ως Ψιλλη Αμμο. Δε θελω να τη βγαλω στα μονοπατια ομως
Να παρεις το μονοπατι για προφητη ηλια (πανω απο τη χωρα και τη Χοζοβιωτισσα). Κορυφογραμμη, ολο το νησι. Απιστευτα. Ευκολο μονοπατι 2 ωρες πανελα. Για να καταλαβεις...
FB_IMG_1689367688856.jpg
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.353
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Πρωι κλεινει η Q; Ειναι φαση λα λουνα;
La Luna δεν είναι τίποτα, μια κατηγορια μόνη της.
H Q ε'ιναι 24ωρη και διοργανώνει συχνά-πυκνά πάρτυ, τσέκαρε στο Fb για πληροφορίες

Επίσης ξέχασα να σου πω τις μικρές εκδρομές για μπάνιο σε Νικουριά και Γραμβούσα, τις νησίδες δίπλα στην Αμοργό.

Γιατί στην Αμοργό δεν παίζει παρειστικη φάση;
Εννοείται!

οι διακοπες σε νησι solo ειναι για δυνατους παικτες.
Οι διακοπές σε νησί solo είναι από τα καλύτερα χόμπυ που υπάρχουν εκεί έξω! :cool:
 

Kostas777

Member
Μηνύματα
147
Likes
222
Να κάνεις καμάκι. Όλο και κάτι θα κάτσει.
Πού, σε παρεες ελληνιδων; 😁

Εχει ειπωθει συχνα οτι οι διακοπες σε νησι solo ειναι για δυνατους παικτες.
Αμα δεν σ΄αρεσει, γυρνας πισω και του χρονου κλεινεις σε αλλη χωρα που δεν θα νιωθεις περιεργα.
Ε οχι ρε φιλε εχω παει και σ'αλλα νησια σολο. Δεν εγραψα βαρετη Παρος

Το έχω πάθει στη Νάξο παλιότερα, την πολυδιαφημισμένη, βαρετονήσι.

Απλά τώρα με την άνοδο των τιμών σε ακτοπλοϊκά, διαμονές, φαγητό κτλ δεν υπάρχει κανένας λόγος να τρέχεις στο χ ξερονήσι του Αιγαίου. Υπάρχουν καλύτερες επιλογές και με περισσότερη ζωή και κόσμο, ίσως στην τελική να σου βγει φθηνότερα η Μαγιόρκα απ' την Αμοργό (και δε θα νιώθεις ερημίτης).
Για το καμπινγκ ηρθα. Παντως η Αιγιαλη εχει καποια ζωη. Ειναι πιο φωτεινο μερος.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.019
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.273
Μηνύματα
885.881
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom