Ισπανία Βαρκελωνη 3 μερες

billvar

Member
Μηνύματα
132
Likes
166
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Το πρόγραμμα σου ειναι ιδιαίτερα κουραστικό. Και γω μια απο το ίδια έκανα τον Αυγουστο που πέρασε και ήταν εξουθενωτικό. Αν η 4η μέρα, είναι και η μέρα που αναχωρείς, δεν νομίζω οτι θα τα προλάβεις όλα. Επίσης να θυμάσαι οτι για το Magic Fountain, οι παραστάσεις είναι Παρασκευή και Σάββατο 19:00 με 21:00.
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Ευχαριστώ Billvar ,

Το ξέρω πως είναι πολύ κοπιαστικό. Είναι ένα προσχέδιο ουσιαστικά και η τελική απόφαση -το ποιά θα κοπούν,εφόσον κοπούν- θα παρθεί με το έτερον ήμισυ. Το καλό είναι οτι η αναχώρησή μου είναι στις δώδεκα τα μεσάνυχτα οπότε η τελευταία μερα μου δίνει κάμποσο κερδισμένο χρόνο. Πιθανόν το ενυδρείο να θυσιαστεί...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.132
Likes
41.441
Θυσίασε και το Spanish Village...δεν αξίζει. Επίσης, αφού θα πάρετε τουριστικό λεωφορείο, με ελάχιστη επιβάρυνση μπορείς να το χρησιμοποιείς 2 μέρες, οπότε να χαλαρώσεις το πρόγραμμα της 2ης μέρας. Parc Guell δεν εβαλες; Παράλειψη.
 

billvar

Member
Μηνύματα
132
Likes
166
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Επίσης, για να μπείτε στην La Sagrada Familia, έχει τέραστια ουρά. Βέβαια δεν ξέρω αν ισχύει για την περίοδο που θα την επισκεφτείς. Το λέω αυτό για να το έχεις στο νου για την δεύτερη μέρα όπως είπε και η @paefstra .
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Paefstra , μετά τα όσα έχω διαβάσει από τους Βαρκελωνόπληκτους και μη , σκέφτομαι σοβαρά να μην κινηθώ προς Poble Espanol. To Guell όπως και τα υπόλοιπα προς βορρά (Tibidabo,Camp Nou) την τελευταία μέρα (4η) που βρίσκονται και κοντα στο ξενοδοχείο μου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.132
Likes
41.441
Επίτρεψέ μου να πω κι εγώ ότι το πρόγραμμά σου έχει τα πάντα όλα, όταν σε 4 μέρες θα έπρεπε να κάνεις επιλογές βάσει των ενδιαφερόντων σου. Αν είσαι μανιακός των μουσείων, κόβεις τους χώρους αθλητισμού. Αν είσαι της αρχιτεκτονικής, κόβεις τους χώρους αθλητισμού, κ.τ.λ. (εγώ κόβω πάντα τους χώρους αθλητισμού, γι αυτό το λέω :rolleyes-80:). Αν τηρήσεις το αρχικό πρόγραμμα κατά γράμμα, θα θυμάσαι τελικά μόνο την τρεχάλα που έριξες.
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Εννοείται πως για χάρη της οικονομίας της κουβέντας δεν αναφέρθηκα λεπτομερώς τι ακριβώς θα επισκεφτώ (πχ μουσεία) και τι απλά θα δω ώς ταξιδιώτης. Εξάλλου ακόμη το ψάχνω , βρίσκομαι στα μπετά :confused:. Θα προσπαθήσω όμως να γευτώ όσο θα βρίσκομαι στην πόλη όσο πιο πολύ μπορώ από την κουλτούρα της και τα αξιοθέατά της , συνειδητοποιημένος οτι αυτές οι 3,5 μέρες δεν θα είναι καθόλου ξεκούραστες.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.892
Likes
26.975
http://www.hotelbcnsantantoni.com/en/hotel-in-barcelona-eixample/ σε αυτο εδω εχω κλεισει παναγιωτη. σε ευχαριστω πολυ, θα περιμενω νεα σου
Παρασκευή μεσημέρι.
Το ξενοδοχείο είναι δίπλα στην Σαγράδα Φαμίλια.άρα ακολουθάς το παρακάτω.
1η Ημέρα..jpg

1)Σαγράδα φαμίλια.
2)Αρένα
3)Αψίδα του θριάμβου
4)Ciutadella
5)κοινοβούλιο
Το βράδυ Born η Barceloneta
1η Ημέρα..jpg
1η ημερα.jpg
 

alex-angel

Member
Μηνύματα
154
Likes
43
Ευχαριστω πολυ Παναγιωτη. Πολυ χρησιμο οι χαρτες με τις πινεζες. Για κυριακη τι λες; σπιτια του γκαουντι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.278
Μηνύματα
886.221
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom