Ισπανία Βαρκελώνη - Ξενοδοχείο

sw33t

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
χμμ..
Καλησπέρα και πάλι,
επειδή τα όνειρα για Ταϋλάνδη ναυάγησαν αποφασίσαμε (εγώ και το έτερον ήμιση) να πάμε Βαρκελώνη..
Δεν ζητάω πληροφορίες γιατί έχω βρει τόσο πολλές που νοιώθω σαν να έχω πάει ήδη :)
Ζητάω όμως βοήθεια για ξενοδοχείο.. Ψάχνω για μετά την εβδομάδα μετά την πρωτομαγιά και περίπου στα 100 ευρώ ημερησίως..
Αν έχετε κατά νου θα ήταν πολύτιμη η βοήθεια σας :)
Επίσης μια δεύτερη ερώτηση.. Την ημέρα που θα πάμε ξεκινάει και η formula και θα θέλαμε να παρακολουθήσουμε κάποιον "αγώνα".. please τα φώτα σας.. από που να κλείσουμε εισητήρια κτλ κτλ κτλ..

thanks again
 

sw33t

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
χμμ..
Ναι το είδα αυτό.. είναι πάρα πολύ οικονομικό και φαίνεται normal.. με φόβισαν όμως γιατί μου είπαν ότι στα hostal μπορεί να κάνουν Mix ανθρώπων.. ισχύει κάτι τέτοιο?

Για πες μου please τις εντυπώσεις σου γι' αυτό.. είναι καθαρό κτλ?

στο Arc La Rampla έχει μείνει κανείς?
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
Εχω μείνει στο Moderno 3 αστέρων με 100 ευρώ την ημέρα, free wi-fi (σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει), νορμάλ δωμάτιο, πρωινό καλό αν και όχι κάτι συγκλονιστικό... Το καλό είναι ότι είναι πάνω στη La Rambla στη στάση Liceu και είσαι κοντά σε όλα...

Θα στο πρότεινα, αν και μου φαίνεται ακριβό γι' αυτά που προσφέρει... (είπαμε πληρώνεις το κέντρο).

Επίσης, όπως έχω ξαναγράψει, έχω μείνει με 60 ευρώ στο EXPO, πολύ καλύτερο hotel και με καλύτερες παροχές... απλά δεν είναι στη La Rambla.. Είναι στο Barcelona Sants (όχι τόσο κεντρική περιοχή και χωρίς κάτι να δεις) που όμως έχει σύνδεση με 2 κεντρικές γραμμές μετρό (πράσινη & μπλε) καθώς και τρένο (πάει απευθείας αεροδρόμιο).. ε και επιίσης δεν είναι και τόσο τραγικά μακριά από La Rambla... 5-6 στάσεις με το τρένο... δεν είναι big pro... Εξαρτάται βέβαια και τι θέλεις...

Η μικρή μου εμπειρία, αν και δεν ξέρω κατά πόσο σε βοηθάω...
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ναι το είδα αυτό.. είναι πάρα πολύ οικονομικό και φαίνεται normal.. με φόβισαν όμως γιατί μου είπαν ότι στα hostal μπορεί να κάνουν Mix ανθρώπων.. ισχύει κάτι τέτοιο?

Για πες μου please τις εντυπώσεις σου γι' αυτό.. είναι καθαρό κτλ?

στο Arc La Rampla έχει μείνει κανείς?
Τι εννοείς όταν γράφεις Mix ανθρώπων; Στο ίδιο δωμάτιο εννοείς;

Όχι...από αυτή την άποψη είναι μια χαρά και λειτουργεί σαν ξενοδοχείο! Δεν είναι κάτι το συγκλονιστικό αλλά είναι κάτι αξιοπρεπές και καθαρό. Μια οικονομική λύση για διαμονή χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις (έχει θέρμανση, ατομικό μπάνιο, κρεβάτι... - δεν σερβίρει γεύματα, δεν έχει τηλεόραση..αν κι αυτά είναι ανούσια για μένα).
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Την ημέρα που θα πάμε ξεκινάει και η formula και θα θέλαμε να παρακολουθήσουμε κάποιον "αγώνα".. please τα φώτα σας.. από που να κλείσουμε εισητήρια
απο το κεντρικό σαιτ της πιστας που γινονται οι αγώνες της Φορμουλα 1 απο το σιρκουιτ ντε καταλούνια υπαρχουν 2 διευθυνσεις εν Αθηναις για την προπώληση των εισητηρίων:

Kavaliero Viajes S.A.
1 Apollonos & Nikis str.
10557 Athens - Greece

Tel:0030 210 3248448
Web : www.kavaliero-viajes.com
και
Skylines Euroski Club
Athens
Tel. +30 2106777779
Fax : +30 2106729200
e-mail : [email protected]
Web : www.f1tours.gr


Υποθετω ομως οτι μπορείς και απο το κεντρικό σάιτ της πιστας να αγοράσεις ονλάιν τα εισητήρια.
Circuit de Catalunya
Μπορεις αφου εγκαταστησεις στο πισι το προγραμματάκι quiktime να δεις κ την θεα που εχεις απο καθε κερκίδα.:cool:

Οσο πιο νωρίς τα κλείσεις τα εισητήρια, τοσο φτηνώτερα.
Αλλη τιμή αν τα κλεισεις ως τις 5 μαρτιου και αλλη μετα απο τις 5 μαρτιου!
αυτά για αρχή!

γνωμη μου ειναι αν σκεφτεσαι να δεις φορμουλα 1 καλυτερα να μεινεις καπου κοντα στην πιστα για τις μερες των αγώνων παρα να πηγαινοερχεσαι βαρκελωνη μονμελο μιας και η αποσταση ειναι πανω απο 30 χιλιομετρα!
πχ μπορείς να μεινεις κ εδώ:
http://www.ibishotel.com/gb/hotel-5258-ibis-barcelona-montmelo-granollers/index.shtml
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Aν θες κοίτα και το ayre grand via το booking.com το δείνει κάτι λιγότερο από 100 ευρώ τη μέρα.Είναι 4 αστέρων ωραία δωμάτια και σε πολυ βολική περιοχή.Δίπλα στο συντριβάνι του monjuic απέναντι από σταθμό μετρο και απ'έξω περνάνε και πολλά λεωφορεία για να πας όπου θες μέσα στη Βαρκελώνη.
 

sw33t

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
χμμ..
Καλημέρα!
Καταρχήν θα ήθελα να σας ευχαριστήσω πάρα πολύ για τις προτάσεις σας!

Miat στο Ayre Hotel Grand Via βρίσκω μόνο executive δωμάτια για τις ημερομηνίες που θέλω (8-17/5) και η συνολική τιμή είναι 1405 ευρώ :(
thanosth είχα δει το επίσημο site της formula αλλά (λόγω του ότι δεν έχει ξανατύχει να κάνει online "αγορές") δεν ξέρω κατά πόσο είναι safe να κάνω κράτηση από εκεί.. Προτιμώ να κάνω την κράτηση από Ελλάδα και να είμαι με τα εισητήρια στο χέρι :) Θα κοιτάξω τις διευθύνσεις που μου έδωσες.. σε ευχαριστώ πολύ! Επίσης στο ξενοδοχείο που μου έδωσες δεν έχει δωμάτια για τις ημέρες που θέλω (λογικό)..
CakeNet σε ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνηση.. Με είχαν αγχώσει πολύ και μόνο στην σκέψη ότι υπάρχει περίπτωση να κοιμηθώ στο ίδιο δωμάτιο με κάποιον άγνωστο,,
chrikky στο moderno η συνολική τιμή φτάνει τα 1415 ευρώ..

Δεν με νοιάζει να είναι πάνω στην rampla.. Αν έχει κοντά metro/τρένο και η απόσταση από το κέντρο είναι φυσιολογική (και ότι του τύπου 30 λεπτά για να φτάσω) είμαστε οκ.. :)
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Ναι το είδα αυτό.. είναι πάρα πολύ οικονομικό και φαίνεται normal.. με φόβισαν όμως γιατί μου είπαν ότι στα hostal μπορεί να κάνουν Mix ανθρώπων.. ισχύει κάτι τέτοιο?

Για πες μου please τις εντυπώσεις σου γι' αυτό.. είναι καθαρό κτλ?

στο Arc La Rampla έχει μείνει κανείς?
το εχω κλεισει για 2-7 ιουνιου.ειναι σε καλή τοποθεσια και οικονομικό. δικλινο..510 νομιζω για 5 βραδια και πρωινό..μια προσφορα που βρηκα στο booking...ειναι τι θελει ο καθένας...στη δεδομενη στιγμή δεν ηθελα να δοσω πολλα χρηματα για διαμονή..εχω και φτηνα εισητηρια απο aegean 260 ευρω για 2 ατομα ..θα ειναι ενα low cost ταξιδι οσον αφορά εισητηρια και διαμονη.....
και απο οτι εχω διαβασει ολοι λενε οτι ειναι καθαρο...το ελπιζω..
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
chrikky στο moderno η συνολική τιμή φτάνει τα 1415 ευρώ..
χμμ... βλέπω ότι την περίοδο που θέλεις είναι όλα φωτιά.. παίζει να φταίει και η φόρμουλα.. σόρι για την πρόταση, εγώ όταν είχα πάει (δεκέμβριο) το είχα βρει με 100.

ελπίζω να βοηθήσουν τα άλλα παιδιά...

(όντως το Arc La Rampla φαίνεται να έχει καλή τιμή...)
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
..εχω και φτηνα εισητηρια απο aegean 260 ευρω για 2 ατομα ..θα ειναι ενα low cost ταξιδι οσον αφορά εισητηρια και διαμονη.....

...που το πετυχες τοσο φτηνο με αιγαιου???
εγω τη κυριακη ,εκλεισα για βαρκελωνη 26/7 στα 190 ευρω...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.764
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom