Ισπανία Βαρκελώνη - Ξενοδοχείο

sw33t

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
χμμ..
Ξενοδοχείο δεν έχω κλείσει ακόμα, αν και έχω μια κλήση ως προς το arc la rambla.. ελπίζω όταν το αποφασίσω να υπάρχουν διαθέσιμα δωμάτια..
Οποιαδήποτε πρόταση δεκτή!!!

Παρεπιπτόντως γνωρίζει κανείς αν το πρακτορείο Kavaliero Viajes είναι ασφαλής? (μιας και βρίσκομαι ένα βήμα πριν κλείσω απ'αυτούς τα εισιτήρια για formula)
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Αν θέλεις ρίξε μια ματιά στο Αbba Rambla abba Rambla hotel *** - Hotel en Barcelona ,έχω μείνει 2φορές,καθαρό,φιλικό και δίπλα στη Las Ramblas..Σε γενικές γραμμές έχει καλές τιμές...
 

sw33t

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
χμμ..
Τελικά έκλεισα στο Expo Hotel.. :clap:
Σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας :)

thanks chrikky
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
ωχ ωχ :)
κοίτα να δεις!

sw33t, πιστεύω θα μείνεις ικανοποιημένος με το hotel!
το μόνο μειονέκτημα είναι ότι θα πρέπει να γυρίζεις με μετρό το βράδυ (ενώ αν έμενες π.χ. κοντά στη La Rambla θα μπορούσες να πηγαίνεις on foot στο hotel μετά τις βραδινές βολτίτσες)

Δεν πειράζει μικρό το κακό, γιατί το hotel είναι super! (έχω γράψει διάφορα γι' αυτό και στην ιστοριούλα μου, αν θες κάτι άλλο πες μου ;))

Ένα μικρό tip! γενικά να ξέρεις ότι οι ανταποκρίσεις γραμμών έχουν πολύ περπάτημα σε κάποιες περιπτώσεις στη Βαρκελώνη! Δηλαδή, πολλές φορές, χρειάζεται να περπατήσεις πολύ σε τούνελ κάτω από το έδαφος ,για να πας π.χ. από την μπλε γραμμή στην πράσινη κ.λπ.

για την πράσινη γραμμή (που πάει κέντρο) αν δε θες να φας πολύ περπάτημα στο Sants Estacio για να φτάσεις στο χώρο των τρένων, μπορείς να χρησιμοποιείς και τη στάση Tarragona (που είναι η επόμενη). Δες την στο χάρτη είναι κι αυτή πολύ κοντά στο hotel... μπαίνεις και τσουπ είσαι στο μετρό.

Περπατώντας στον τεράστιο πεζόδρομο που συνδέει το hotel με την Tarragona μη χάσεις απέναντι και το περίφημο γλυπτό του Joan Miro. Το κρύβουν κάτι δεντράκια αλλά ελπίζω να το δεις!

Καλή διαμονή :)
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
..εχω και φτηνα εισητηρια απο aegean 260 ευρω για 2 ατομα ..θα ειναι ενα low cost ταξιδι οσον αφορά εισητηρια και διαμονη.....

...που το πετυχες τοσο φτηνο με αιγαιου???
εγω τη κυριακη ,εκλεισα για βαρκελωνη 26/7 στα 190 ευρω...
την πρωτη φορα που μπηκα τα ειχε 216 τα 2 ατομα... για 2-7/6 δεν τα εκλεισα...μετα απο 4-5 μερες δεν υπήρχαν..πηρα τα επομενα....260 τα 2 ατομα...τώρα ναι παιζουν άλλες τιμές.ειναι να προλαβεις τα πρωτα φτηνα εισητηρια που νομιζω οτι δεν πρεπει να ειναι πολλα.
 

sw33t

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
χμμ..
Ε, είμαι πολύ άτυχη :(
Δεν έχει δωμάτια για τις ημερομηνίες που θέλω..
Οπότε πίσω πάλι στην αναζήτηση.. :(
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
την πρωτη φορα που μπηκα τα ειχε 216 τα 2 ατομα... για 2-7/6 δεν τα εκλεισα...μετα απο 4-5 μερες δεν υπήρχαν..πηρα τα επομενα....260 τα 2 ατομα...τώρα ναι παιζουν άλλες τιμές.ειναι να προλαβεις τα πρωτα φτηνα εισητηρια που νομιζω οτι δεν πρεπει να ειναι πολλα.
πριν τις γιορτες τα βρηκα 150 το ενα για 26/7 που θα πεταξω.μολις γυρισα απο λονδινο,τα κυταω ειχαν παει (ta saver) 175.lev ayrio τα χτυπαω.την επομενη 190+.και τα πληρωσα σαυτη τη τιμη....:(
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
Ε, είμαι πολύ άτυχη :(
Δεν έχει δωμάτια για τις ημερομηνίες που θέλω..
Οπότε πίσω πάλι στην αναζήτηση.. :(
ωχ... που κοίταξες?

εγώ το βρίσκω στο booking (σε λίγο τσιμπημένη τιμή βέβαια.. χμμ)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom