Ισπανία Βαρκελώνη: Τips και προτασεις!!!

κατερινα20

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
γεια σας , σχεδιαζω 5ημερο ταξιδι στη βαρκελωνη και σκοπευουμε να δουμε αρκετα αξιοθεατα και μουσεια. διαβασα για την barcelona card. την εχει χρησιμοποιησει κανεις ? εξασφαλιζει οτι θα προσπερασουμε τις ουρεςστα μουσεια ?απο που την παραλαμβανουμε ?
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
γεια σας , σχεδιαζω 5ημερο ταξιδι στη βαρκελωνη και σκοπευουμε να δουμε αρκετα αξιοθεατα και μουσεια. διαβασα για την barcelona card. την εχει χρησιμοποιησει κανεις ? εξασφαλιζει οτι θα προσπερασουμε τις ουρεςστα μουσεια ?απο που την παραλαμβανουμε ?
Οι απαντήσεις νομίζω βρίσκονται εδώ
https://www.barcelonacard.org/faq/
Από όσο θυμάμαι δε σε πάει στη σειρά προτεραιότητας απλά δεν περιμενεις στις ουρές των ταμείων.
Υπάρχει και ξεχωριστό θέμα
https://www.travelstories.gr/community/threads/barcelona-card.6245/
 

stavpan

Member
Μηνύματα
21
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Βενετια Παρισι
Και πήγαμε και γυρίσαμε από Βαρκελώνη. Και λίγο πριν φύγουμε για αεροδρόμιο με έκλεψαν στη La Rambla. Είχα τα πάντα στην τσάντα μου. Κινδυνέψαμε να μην μπορέσουμε να ταξιδέψουμε γιατί η Ryanair δε δεχόταν αντίγραφα διαβατηρίων και δήλωση στην αστυνομία. Εφιάλτη ζήσαμε....Προσοχή πολύ, κλέβουν πολύ εκεί και στο μετρό τους το οποίο κατά τ'άλλα έχει εξαιρετικό δίκτυο και με την HOLA BCN πας άνετα παντού.
Κρίμα μια τόσο όμορφη και καθαρή πόλη να σου προκαλεί στο κέντρο αυτό το αίσθημα φόβου.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Και πήγαμε και γυρίσαμε από Βαρκελώνη. Και λίγο πριν φύγουμε για αεροδρόμιο με έκλεψαν στη La Rambla. Είχα τα πάντα στην τσάντα μου. Κινδυνέψαμε να μην μπορέσουμε να ταξιδέψουμε γιατί η Ryanair δε δεχόταν αντίγραφα διαβατηρίων και δήλωση στην αστυνομία. Εφιάλτη ζήσαμε....Προσοχή πολύ, κλέβουν πολύ εκεί και στο μετρό τους το οποίο κατά τ'άλλα έχει εξαιρετικό δίκτυο και με την HOLA BCN πας άνετα παντού.
Κρίμα μια τόσο όμορφη και καθαρή πόλη να σου προκαλεί στο κέντρο αυτό το αίσθημα φόβου.

Όταν λες σε έκλεψαν εννοείς με όπλο; Ή δεν πρόσεχες και σου πήραν την τσάντα (που μπορεί να συμβεί οπουδήποτε);

Αυτό το αίσθημα φόβου που γράφεις για το κέντρο της πόλης δεν το έχω ξανακούσει!
 

stavpan

Member
Μηνύματα
21
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Βενετια Παρισι
Όχι με όπλο.
Γύρισα να δώσω στην κόρη μου φάρμακο και ακούμπησα για 3 δευτερόλεπτα πάνω στο καρότσι την τσάντα μου για να μπορώ να βγάλω τα φάρμακα και να της δώσω το μπουκάλι το νερό και έγινε.
Την πρώτη φορά που είχα επισκεφθεί την Βαρκελώνη δεν το είχα αισθανθεί. Αυτή τη φορά πολύ έντονα.
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Καλησπέρα σε όλους! Έχετε καμιά πρόταση για μπαράκι, φαγητό, κάποιο μέρος με ζωντανή μουσική ή live ή γενικώς κάποιο event για την περίοδο 5-8/3;
 
Μηνύματα
11
Likes
6
Καλησπέρα στην ομάδα!
2η εβδομάδα του Αυγούστου θα κάνω ταξίδι (αν ολα πάνε καλά) μιας εβδομάδας Βαρκελώνη.
Έχετε κάποιες προτάσεις για μπάνιο κοντά ή και μακριά απο το κεντρο της Βαρκελωνης ;

Σας ευχαριστώ.
 

Giannisma

Member
Μηνύματα
39
Likes
12
Καλησπέρα,
Έχουμε κλείσει με τον κολλητό τέλος του μήνα για Βαρκελώνη. Εισιτήρια check,ξενοδοχείο στο la ramblas check..
έχετε να προτείνετε πέραν των «γνωστών» μνημείων και της αγοράς κάποια αξιοσημείωτο tapas,εστιατόριο,club?
Ότι άλλη πληροφορία ευπρόσδεκτη!
Σας ευχαριστώ!
 

Attachments

Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom