Ισπανία Βαρκελώνη - διαμονή

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
μου αρέσει πολυ η τοποθεσία του ξενοδοχείου σου και τα δωματια φαινονται αρκετα καλα.
και θεωρώ οτι ειναι πολυ καλη επιλογή.....
εχεις τα σημαντικοτερα αξιοθεατα στα πόδια σου....βρισκεσαι στον πιο σικ δρόμο της πόλης..δεν εχω να πώ κατι άλλο...
ημουν τον ιουνιο εκει πηγα με τον αντρα μου..εχουμε κλεισει τα δευτερα....αντα,
εμεινα περιοχη parallel...δεν μου αρεσε καθόλου..... και γενικά η περιοχη γυρω απο ραμπλας για μενα δεν λεει τιποτα...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
να κάνω μια ακόμη ερώτηση που φοβάμαι ότι μπορεί να ακουστεί χαζή. Προφανώς η Passei de Gracia είναι ο κεντρικός δρόμος που διασχίζει την περιοχή Gracia.
ναι ειναι ο πιο αριστοκρατικος δρόμος και συναμα εμπορικός με τα πιο σικ μαγαζια!!!
και φυσικα ο κεντρικος δρομος της περιοχης..
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
και καλό και κακό μου ακούγεται αυτό (είμαι και λίγο παράξενη). Θα είναι σαν να μένω στο Κολωνάκι της Βαρκελώνης......
 

haristso

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
μαλλον ζηταμε αλλα...εγω ειμαι της ημερησιας βολτας.:)μου φαινεται πως αυτο που βρηκες ειναι σε καλο σημειο γι αυτα που ψαχνεις
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
και όμως βρήκα σχετικά φτηνό 88? τη βραδιά, και από ότι κατάλαβα είναι σε καλή περιοχή. αυτό που με φοβίζει είναι να μου βγει η περιοχή άψυχη το βράδυ. και μην φανταστείς δε ζητάω πολλά. Ήσυχα μπαράκια για παιδιάάνω των 30, εστιατόρια που να μην σε γδέρνουν, και όταν πιω και μια cervesa παραπάνω να μπορώ να επιστρέψω με τα πόδια στο ξενοδοχείο.
θεωρώ οτι η περιοχή εχει από όλα..εεε...και αν πιεις και καμμια Cerveza παραπάνω...θα σε βαλει σε ταξάκι...
μεχρι της 10 περιπου που κλεινουν τα μαγαζια η περιοχη θα εχει κίνηση....απο εκει και περα δεν γνωριζω τι γινεται τον καιρο που θα πας...το καλοκαιρι ειχε κινηση...
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
αλεξανδρα, η gracia ειναι λιγο πιο ψηλα σε σχεση με την pedrera και τα tapas bars (οπως και τα εμπορικα καταστηματα) της passeig de gracia... αλλα δε σε ενοχλει αυτο.. αφου κατι τετοιο ψαχνεις! το πολυ-πολυ, αν βαριεσαι το περπατημα, παιρνεις και το μετρο και ανεβαινεις στη fontana... (2 στασεις ειναι)... με τον ιδιο τροπο κατεβαινεις και απο diagonal σε κεντρο...(catalunya - drassanes).. αν περπατας παντως, δεν ειναι κατι που δεν περπατιεται.. και οι περιοχες ειναι super!

ο δρομος ναι ειναι αγαπημενος.. κι εγω αν ξαναπηγαινα βαρκελωνη και εβρισκα hotel σε καλη τιμουλα, εκει θα εμενα... ασυζητητι!
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια σας, με βοηθάτε πολύ.

Chrikky, έχεις να προτείνεις κάποιο μπαράκι στην περιοχή Gracia?

και βέβαια και οι υπόλοιποι, reviews από εστιατόρια ή μπαράκια.
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.040
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
H Passeig de Gracia δεν βρίσκεται στη Gracia. Είναι ο δρόμος που ξεκινά από την παλιά πόλη, διασχίζει την Eixample (την "καλή" περιοχή για να μείνεις, διασκεδάσεις κλπ), και καταλήγει στην Diagonal, απέναντι από εκεί που ξεκινάει η Gracia.

Για συγκεκριμένο ξενοδοχείο, δεν έχω κάτι στο budget σου υπόψη...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
διασχίζει την Eixample

εχει απόλυτο δίκιο ο taver..Eixample λεγεται η περιοχή....
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
συνοψίζοντας και αν έχω καταλάβει καλά. το ιστορικό κέντρο βλ. Les Rambles και γύρω περιοχές είναι για πρωινή εξερεύνηση. Το βράδυ η πιο sophisticated (επιτρέψτε μου τον όρο) διασκέδαση συγκεντρώνεται στις περιοχές Gracia & Le Born.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom