Ισπανία Βαρκελώνη, μια βοήθεια

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
το ξενοδοχειο rialto ειναι καλο?
Είναι ένα αξιοπρεπές ξενοδοχείο που σχετικά πρόσφατα έκαναν ανακαίνιση και έχει
αλλάξει και το προσωπικό του.Είναι μέσα στην παλιά πόλη και αν το βρήκες σε καλή τιμή
οκ. Παλιά δεν το συνιστούσα.Δυο βήματα από το κυβερνείο και το δημαρχείο.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
Και εγω προβλημα δε συναντησα απλα λιγο η γοτθικη περιοχη ενω την μερα ηταν πολυ ομορφη οταν βραδιασε λιγο ετσι με προβληματισε εμενα ετσι, ειμαι και λιγο φοβιτσιαρα:eek:χαχα:D γενικα παντως και εμενα τιποτα δεν μου ετυχε ισα ισα που οι ανθρωποι μας καταβοηθουσαν οταν βλεπανε οτι ψαχναμε στο χαρτη και γενικα περασαμε υπεροχα;)
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Βαρκελώνη.....υπέροχα....
Εγώ εμενα στο Gran Ronda, σε μια πολύ όμορφη περιοχήκοντά στην Plaza Catalonia με την σταση του μετρό διπλα.....Έμεινα αρκετά ικανοποιημένη απο το δωμάτιο.

Είχα ακούσει και εγώ πολλα σχετικά με το να ειμαι προσεκτική γιατι κλεβουν.....δεν μου έτυχε κάτι.

Θα βαρεθείς να περπατάς στην La Ramblas.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
και εκει κεντρο εισαι, η Βαρκελωνη τα αξιοθεατα της ταχει σε διαφορα σημια που θελουν μετρο, αν και εμεις περπατουσαμε παραπολυυυ πηραμε 3,4 φορες μετρο για καποια αξιοθεατα οπως το παρκο γκουελ, και εκει με τα συντριβανια, ολα ταλλα τα καναμε με τα ποδια ααα και στο ζωολογικο πηγαμε με μετρο αλλα μετα κατεβηκαμε στο λιμανι και γυρισαμε με ταξι γιατι ειχαμε κουραστη αλλα την αλλη μερα το καναμε με τα ποδια
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Συμφωνώ με Dorita18.
Κεντρο ειναι και εκει που σου προτείνουμε.......Πιστεψέ με καλό και το περπάτημα αλλα το μετρό σίγουρα θα το χρειαστείς. Εμεινα 5 βράδια εκεί και θυμάμαι τισ 2 τελευταίες μέρες ακομα και για να πάω στην Ramblas που στην αρχη πηγαινα με τα πόδια βαριομουν και επαιρνα το μετρό. Με ενα εισιτηριο πολλων ημερών είσαι μια χαρά. Δεν το σκέφτεσαι καν.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
Ναι σιγουρα θα χρειαστεις εξαλου ειναι πολυ βολικο εχει σε καθε τετραγωνο,και σε καθε αξιοθεατο εκτος απο το γκουελ που θελει λιγο περπατημα για να φτασεις αν πας φυσικα ολα ταλλα σε βγαζει το μετρο σχεδον απαιξω;)
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Αααααααααααα και μια συμβουλή.....για Sagrada Familia να πας όσο πιο νωρίςσ γίνεται γιατί αλλιώς μπορεί να περιμένεις και 1 ώρα στην ουρά.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
Αααααααααααα και μια συμβουλή.....για Sagrada Familia να πας όσο πιο νωρίςσ γίνεται γιατί αλλιώς μπορεί να περιμένεις και 1 ώρα στην ουρά.
ο πανικοςςςςςςςς εμεις δεν μπηκαμε μεσα γιατι ψηχαλιζε λιγακι και πηγαμε και κατσαμε για εναν καφε και την χαζευαμε απαιξω παντως γενικα οπουδηποτε θελετε να πατε να ξεκινατε νωρις και την Κυριακη γινετε πανικος σε ολα τα αξιοθετα, ααα επισης να πας στη μπουκειρα ααααχχχ!!! τελειααα να παρετε φρουτα σε ποτηρι και σοκολατες;). Εμενα παντως αυτο που με ξετρελανε ηταν τα συντριβανια καθομασταν ωραιες και τα χαζευαμε :rolleyes: και το λιμανι μαρεσε παραπολυ να το περπαταμε
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
τι μου θύμισες τωρα ;)....απίστευτοι οι χυμοί τους.
Αυτο που δεν κατάφερα να δω ήταν το συντριβάνι που αλλάζει χρώμματα....την επόμενη φορά.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
αχχχ το καλυτερο εχασες koutsavaki, και το παλατι αποπισω τελειαααα την επομενη να πας ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.827
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom