Ισπανία Βαρκελώνη, μια βοήθεια

nikos23patra

Member
Μηνύματα
31
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.742
χαχαχα ευχαριστώ το ξερω δεν είναι πρωτη φορα... φιλε Παναγιώτη η περιοχή κ το χοστελ που έχω κλείσει τι λέει ξέρεις τπτ;
http://www.booking.com/hotel/es/autohogar.el.html
Δίπλα ακριβώς είναι το πιο σκληρό στριπτιζάδικο της Ευρώπης(μου έχουν πει ;) ).Το Βαγδάτη.
Το χόστελ φαίνεται καλό,αν είναι φρέσκες οι φωτογραφίες.
 

Spy_I

Member
Μηνύματα
67
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Γεια σας! Έχω κλείσει εισιτήρια και εγώ για Βαρκελώνη απο τις 23 με 28 Ιουλίου 2015. Βρήκα τώρα είναι νωρίς 2-3 ξενοδοχεία σε καλή τιμή. Ποιος μπορεί να με βοηθήσει αν αξίζουν ή να ψάξω για κάτι άλλο. Εννοείται ότι δεν ψάχνω κάτι πολύ ακριβό αλλά τα βασικά, καθαριότητα και ασφαλώς κέντρο.. Φοβάμαι λίγο για εγκληματικότητα. Ποιος θα μου δώσει ένα χεράκι βοηθείας:

https://www.booking.com/hotel/es/ciutat-vella.el.html?sid=57b8e1d73fcdc8e02df6d1900002fba7;dcid=2

https://www.booking.com/hotel/es/autohogar.el.html?sid=57b8e1d73fcdc8e02df6d1900002fba7;dcid=2

https://www.booking.com/hotel/es/hostal-opera.el.html?sid=57b8e1d73fcdc8e02df6d1900002fba7;dcid=2
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.742
Και τα τρία είναι κεντρικά.Διάβασε τα σχόλια που γράφουν οι πελάτες για το θέμα της καθαριότητας.Αν προσέχεις τα πράγματά σου δεν υπάρχει θέμα.
Προσωπικά θα έβγαζα έξω το opera.
 

Spy_I

Member
Μηνύματα
67
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Και τα τρία είναι κεντρικά.Διάβασε τα σχόλια που γράφουν οι πελάτες για το θέμα της καθαριότητας.Αν προσέχεις τα πράγματά σου δεν υπάρχει θέμα.
Προσωπικά θα έβγαζα έξω το opera.
Ευχαριστώ papan.. Για ποιο λόγο για Opera? Σκέφτομαι να καταλήξω στο Cituat Vella. 450 Ευρουλάκια με πρωινό για 2 άτομα είναι πολύ καλή για την βαθμολογία του. Η περιοχή του τι λέει? Ειναι κοντά από που?
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Γεια σας! Έχω κλείσει εισιτήρια και εγώ για Βαρκελώνη απο τις 23 με 28 Ιουλίου 2015. Βρήκα τώρα είναι νωρίς 2-3 ξενοδοχεία σε καλή τιμή. Ποιος μπορεί να με βοηθήσει αν αξίζουν ή να ψάξω για κάτι άλλο. Εννοείται ότι δεν ψάχνω κάτι πολύ ακριβό αλλά τα βασικά, καθαριότητα και ασφαλώς κέντρο.. Φοβάμαι λίγο για εγκληματικότητα. Ποιος θα μου δώσει ένα χεράκι βοηθείας:

https://www.booking.com/hotel/es/ciutat-vella.el.html?sid=57b8e1d73fcdc8e02df6d1900002fba7;dcid=2

https://www.booking.com/hotel/es/autohogar.el.html?sid=57b8e1d73fcdc8e02df6d1900002fba7;dcid=2

https://www.booking.com/hotel/es/hostal-opera.el.html?sid=57b8e1d73fcdc8e02df6d1900002fba7;dcid=2
καλησπερα, καταρχην μην φοβασαι τιποτα:D, υπαρχουν καποια μεροι στη βαρκελωνη οπως μπαρι γκοτι νομιζω ετσι λεγετε θα σου πει ο panpan ;) ειναι λιγο ποιο επικινδυνα αλλα γενικως εμεις που σπανια το κανουμε κυκλοφορουσαμε και 11 η ωρα και ειχε παντου ομορφο κοσμο, το μοξο που ετσι δε μαρεσε ηταν το μετρο κ το βραδυ οκ λιγο θα φοβομουν να μπω αλλα οπως κ εσυ και εμεις μεναμε κεντρο οποτε ολα οκ. Θα συμφωνισω νε τον panpan και θα εβγαζα εξω το τελευταιο. Τα αλλα δυο μου αρεσαν εξησου το ιδιο.
 

Spy_I

Member
Μηνύματα
67
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Νίκο Τι λεει το ξενοδοχείο τελικά αν πήγες;
Μεχρι να σου απαντησει ο Νικος, να σου πω κι εγω που εμεινα πριν μερικες μερες στο συγκεκριμενο. Το δωματιο που εμεινα ηταν πολυ ομορφο, αξιοπρεπεστατο. Το λομπι μικρο και καπως απλο αλλα περιποιημενο. Διπλα λειτουργει και καφε του ξενοδοχειου. Στα μεγαλα plus το πρωινο που ειναι σουπερ για την κατηγορια του και η τοποθεσια που ειναι βολικοτατη. Ο Νικος λανθασμενα το αναφερει ως χοστελ. Προκειται για τριστερο ξενοδοχειο. Θετικο επισης το οτι υπαρχει δωρεαν χωρος φυλαξης αποσκευων.
Κατι ιδιαιτερα αρνητικο δεν εχω να πω για το ξενοδοχειο. Το πιο αρνητικα ειναι που δεν εχει mini bar , το οτι επειδη ημασταν στο κτιριο 2 επρεπε να περναμε απο το γκαραζ και επισης οταν φτασαμε γυρω στις 7 το πρωι ο ρεσεψιονιστ θελοντας να μας εξυπηρετησει μας εδωσε καρτα για ενα δωματιο που ομως ειχε νοικιασει ο συναδελφος το προηγουμενο βραδι χωρις να ενημερωσει το συστημα. Ευτυχως δεν προλαβα να ανοιξω την πορτα και να δω τους ανθρωπους. Αλλα για καλο το εκανε ο καημενος. Δηλαδη καταλαβαινεις, τριχες αρνητικα και ειδικα για τα χρηματα που εδωσα 185 ευρω για 4 νυχτες σε δικλινο με πρωινο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ευχαριστώ papan.. Για ποιο λόγο για Opera? Σκέφτομαι να καταλήξω στο Cituat Vella. 450 Ευρουλάκια με πρωινό για 2 άτομα είναι πολύ καλή για την βαθμολογία του. Η περιοχή του τι λέει? Ειναι κοντά από που?
Το Opera δεν είναι σε πολύ καλό σημείο από άποψη ασφάλειας. Από τα τρια και εγώ σε αυτό που καταλήγεις θα έκλεινα, μιλώντας πάντα ως προς την τοποθεσία.

καλησπερα, καταρχην μην φοβασαι τιποτα:D, υπαρχουν καποια μεροι στη βαρκελωνη οπως μπαρι γκοτι νομιζω ετσι λεγετε θα σου πει ο panpan ;) ειναι λιγο ποιο επικινδυνα αλλα γενικως εμεις που σπανια το κανουμε κυκλοφορουσαμε και 11 η ωρα και ειχε παντου ομορφο κοσμο, το μοξο που ετσι δε μαρεσε ηταν το μετρο κ το βραδυ οκ λιγο θα φοβομουν να μπω αλλα οπως κ εσυ και εμεις μεναμε κεντρο οποτε ολα οκ. Θα συμφωνισω νε τον panpan και θα εβγαζα εξω το τελευταιο. Τα αλλα δυο μου αρεσαν εξησου το ιδιο.
Το Barri Gotic στο σύνολο του είναι ασφαλές. Τουλάχιστον αυτό το συμπέρασμα έβγαλα όταν πήγα εγώ Βαρκελώνη. Μέναμε ακριβώς στο μέσο του. Το El Raval, από την άλλη έχει σημεία, που θέλουν ιδιαίτερη προσοχή (χοντρικά από Carrer de Sant Pau και κάτω, νότιο-αναταλικά), αν και διαβάζω ότι έχει καλυτερεύσει η κατάσταση τα τελευταία χρόνια. Το μετρό ήταν ok, κατά την γνώμη μου.
 

Spy_I

Member
Μηνύματα
67
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Και από απόσταση στο κέντρο τι λέει; Βραδυάτικα πας με τα ποδαράκια σου :D
Και εγώ το βρήκα σε καλή τιμή (386 δικλινο με πρωινό), αλλά σκέφτομαι να προτιμίσω το Cituat Vella
http://www.booking.com/hotel/es/ciutat-vella.el.html
αν και το βρήκα πιο ακριβό στα (450 με πρωινό) αλλά πιο κέντρικο?? Προβληματιζομαι :rolleyes-80:
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Το Opera δεν είναι σε πολύ καλό σημείο από άποψη ασφάλειας. Από τα τρια και εγώ σε αυτό που καταλήγεις θα έκλεινα, μιλώντας πάντα ως προς την τοποθεσία.


Το Barri Gotic στο σύνολο του είναι ασφαλές. Τουλάχιστον αυτό το συμπέρασμα έβγαλα όταν πήγα εγώ Βαρκελώνη. Μέναμε ακριβώς στο μέσο του. Το El Raval, από την άλλη έχει σημεία, που θέλουν ιδιαίτερη προσοχή (χοντρικά από Carrer de Sant Pau και κάτω, νότιο-αναταλικά), αν και διαβάζω ότι έχει καλυτερεύσει η κατάσταση τα τελευταία χρόνια. Το μετρό ήταν ok, κατά την γνώμη μου.
Μπραβο Katkats εχεις δικαιο μου ειχαν πει και εμενα και το ειχα διαβασει στον οδηγο να αποφευγονται δυο μεροι αλλα το el raval περισσοτερο εμεις την δευτερη μερα βρεθηκαμε εκει και μολις μουχρωσε δεν μας αρεσε η ατμοσφαιρα..:confused:..το μετρο εγω που εχω μαθει εδω στο νησι με την ηρεμια μας και τα δικα μας μεσα γενικως με φοβιζει :eek: χαχα νομιζω το οτι ηταν λιγο παλιο και μοιριζε αυτο με χαλαγε, παντως στην λαραμπλ καναμε απειρες βολτες αφοβααα!!!!!

Και από απόσταση στο κέντρο τι λέει; Βραδυάτικα πας με τα ποδαράκια σου :D
Και εγώ το βρήκα σε καλή τιμή (386 δικλινο με πρωινό), αλλά σκέφτομαι να προτιμίσω το Cituat Vella
http://www.booking.com/hotel/es/ciutat-vella.el.html
αν και το βρήκα πιο ακριβό στα (450 με πρωινό) αλλά πιο κέντρικο?? Προβληματιζομαι :rolleyes-80:
νομιζω ειναι πολυ καλυτερο και περιοχη πολυ ωραιαα εγω ειχα μεινει ποιο πανω στην εξαμπλ αν θυμαμαι καλα και ελεγα συνεχεια οτι αν ξαναμενα θα εμενα κοντα στην πλατεια καταλουνιαααα πολυ ομορφηηη
 
Last edited by a moderator:

Spy_I

Member
Μηνύματα
67
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
νομιζω ειναι πολυ καλυτερο και περιοχη πολυ ωραιαα εγω ειχα μεινει ποιο πανω στην εξαμπλ αν θυμαμαι καλα και ελεγα συνεχεια οτι αν ξαναμενα θα εμενα κοντα στην πλατεια καταλουνιαααα πολυ ομορφηηη
Άρα έκλεισε το θέμα.;) Να μην ψάχνω για αλλο ξενοδοχειο τωρα που είναι νωρίς μέχρι Ιούλιο για να βρω καλή τιμή. Αυτό είναι 500μ από Πλατεία Καταλούνια.
Ο panpan τι συστήνει?

Το Opera δεν είναι σε πολύ καλό σημείο από άποψη ασφάλειας. Από τα τρια και εγώ σε αυτό που καταλήγεις θα έκλεινα, μιλώντας πάντα ως προς την τοποθεσία.


Το Barri Gotic στο σύνολο του είναι ασφαλές. Τουλάχιστον αυτό το συμπέρασμα έβγαλα όταν πήγα εγώ Βαρκελώνη. Μέναμε ακριβώς στο μέσο του. Το El Raval, από την άλλη έχει σημεία, που θέλουν ιδιαίτερη προσοχή (χοντρικά από Carrer de Sant Pau και κάτω, νότιο-αναταλικά), αν και διαβάζω ότι έχει καλυτερεύσει η κατάσταση τα τελευταία χρόνια. Το μετρό ήταν ok, κατά την γνώμη μου.
Ευχαριστω πολύ πολύ
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.220
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom