Βαρκελώνη

Visehrad

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα.Είναι το πρώτο μου μύνημα στο φόρουμ! Πήραμε απόφαση για γαμήλιο ταξίδι Βαρκελώνη τον Οκτώβριο(12-19). Διάβασα τον οδηγό του φορουμ και ψαχτηκα στο booking με ξενοδοχεία και δωμάτια. Αποφασίσαμε να πάμε σε διαμέρισμα καθώς οι τιμές σε ξενοδοχεία είναι γενικά τσιμπημένες γι αυτά που προσφέρουν. Είπαμε να μην μείνουμε ακριβώς κέντρο αλλά λίγο πιο έξω με μετρό κοντά για να έχουμε παντού πρόσβαση καθώς και σε περιοχή που να μην είναι νεκρή. Μετά λοιπόν από ψαξιμο βρήκαμε το παρακάτω και ήθελα τα σχόλια σας για την τοποθεσία αν ξέρει κάποιος. Στα σχόλια του booking είδα ότι έχει κίνηση και δεν είναι νέκρα. Επίσης όπως το βλέπω δεν είναι και μακρία από το κέντρο (με μετρό εννοώ). Αναμένω τη βοήθεια σας ;)

Booking.com: Ξενοδοχείο Bonavista Apartments Barcelona - Virreina, Βαρκελώνη, Ισπανία - 129 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
 

Visehrad

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Barcelona

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα.Είναι το πρώτο μου μύνημα στο φόρουμ! Πήραμε απόφαση για γαμήλιο ταξίδι Βαρκελώνη τον Οκτώβριο(12-19). Διάβασα τον οδηγό του φορουμ και ψαχτηκα στο booking με ξενοδοχεία και δωμάτια. Αποφασίσαμε να πάμε σε διαμέρισμα καθώς οι τιμές σε ξενοδοχεία είναι γενικά τσιμπημένες γι αυτά που προσφέρουν. Είπαμε να μην μείνουμε ακριβώς κέντρο αλλά λίγο πιο έξω με μετρό κοντά για να έχουμε παντού πρόσβαση καθώς και σε περιοχή που να μην είναι νεκρή. Μετά λοιπόν από ψαξιμο βρήκαμε το παρακάτω και ήθελα τα σχόλια σας για την τοποθεσία αν ξέρει κάποιος. Στα σχόλια του booking είδα ότι έχει κίνηση και δεν είναι νέκρα. Επίσης όπως το βλέπω δεν είναι και μακρία από το κέντρο (με μετρό εννοώ). Αναμένω τη βοήθεια σας ;)

Booking.com: Ξενοδοχείο Bonavista Apartments Barcelona - Virreina, Βαρκελώνη, Ισπανία - 129 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Επίσης και το παρακάτω που έχει καλά σχόλια δεν ξέρω τι γίνεται με την περιοχή
Booking.com: Ξενοδοχείο 08028 Apartments, Βαρκελώνη, Ισπανία - 1181 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.797
Το πρωτο ειναι σε μια πυκνοκατοικημενη περιοχη και δεν θα ελεγα οτι υπαρχει νεκρα.
Ειναι περιοχη που την προτιμουνε οι φοιτητες.
Το δευτερο ειναι διπλα σε κεντρικο δρομο με πλεονεκτημα την σταση του μετρο
απεναντι του.
 

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
Το πρωτο ειναι σε μια πυκνοκατοικημενη περιοχη και δεν θα ελεγα οτι υπαρχει νεκρα.
Ειναι περιοχη που την προτιμουνε οι φοιτητες.
Το δευτερο ειναι διπλα σε κεντρικο δρομο με πλεονεκτημα την σταση του μετρο
απεναντι του.
Φιλε panpan απο οτι καταλαβα εισαι ο ειδικος στη Βαρκελωνη και επειδη εγω επελεξα να παω γαμηλιο στο παρισι και μετα στη βαρκελωνη δηλαδη εχω κλεισει ειδη τα παντα μεσω μιας ισπανικης εταιριας (για παρισι Paris Apartments | Paris Accommodation | Paris Apartment Rentals και για βαρκελωνη Barcelona Apartments | Barcelona Accommodation | Apartments in Barcelona ειναι ηιδια εταιρια)
1) για Βαρκελωνη θα ειμαι στο Hotel acta mimic τι λεει απο πλευρας τοποθεσιας ?
2) αλλα και εκτος απο τα κλασσικα που πρεπει να δουμε εχεις να προτεινεις τιποτα αλλο για εκεινη τη περιοδο? (αρχες ιουλιου)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.797
1)Είναι κεντρικότατο 2-3 λεπτά από την ράμπλα και δίπλα από το μετρό.
2)Πόσες μέρες θα μείνεις;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.797
Θα βάλεις στο πρόγραμμα σου και ένα Montserrat.Κατά προτίμηση
την δευτέρα η την τρίτη.Η αναχώρηση σου θα γίνει με τον προαστιακό
από την πλατεία Ισπανίας.
 

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
Θα βάλεις στο πρόγραμμα σου και ένα Montserrat.Κατά προτίμηση
την δευτέρα η την τρίτη.Η αναχώρηση σου θα γίνει με τον προαστιακό
από την πλατεία Ισπανίας.
Θυμιζει κατι σε δικα μας Μετεωρα πολυ καλο αλλα δωσε μερικες πληροφοριες
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Φιλε panpan απο οτι καταλαβα εισαι ο ειδικος στη Βαρκελωνη και επειδη εγω επελεξα να παω γαμηλιο στο παρισι και μετα στη βαρκελωνη δηλαδη εχω κλεισει ειδη τα παντα μεσω μιας ισπανικης εταιριας (για παρισι Paris Apartments | Paris Accommodation | Paris Apartment Rentals και για βαρκελωνη Barcelona Apartments | Barcelona Accommodation | Apartments in Barcelona ειναι ηιδια εταιρια)
1) για Βαρκελωνη θα ειμαι στο Hotel acta mimic τι λεει απο πλευρας τοποθεσιας ?
2) αλλα και εκτος απο τα κλασσικα που πρεπει να δουμε εχεις να προτεινεις τιποτα αλλο για εκεινη τη περιοδο? (αρχες ιουλιου)
:shock::shock:
Ο Χριστος και η Παναγια!!! Οχι, οχι, οχι και αν δεν εγινα σαφης ΟΧΙ (ναι, φωναζω).... Ακυρωσε το αν δε θελεις να βρεθεις προ εκπληξεως και ψαξε κατι αλλο.....

http://www.travelstories.gr/438423-post106.html

http://www.travelstories.gr/438695-post111.html
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
:shock::shock:
Ο Χριστος και η Παναγια!!! Οχι, οχι, οχι και αν δεν εγινα σαφης ΟΧΙ (ναι, φωναζω).... Ακυρωσε το αν δε θελεις να βρεθεις προ εκπληξεως και ψαξε κατι αλλο.....

http://www.travelstories.gr/438423-post106.html

http://www.travelstories.gr/438695-post111.html
Τελικα,μινιμαλ κατασταση το ξενοδοχειο!!Ουτε τοιχοι,ουτε πορτες,ουτε καρεκλες....:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.058
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom