Πολωνία Βαρσοβία-Κρακοβία.

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Πέμπτη 29/8/2013
Το πρωί που ξυπνήσαμε για να ετοιμαστούμε για την αναχώρηση μας τσεκάροντας τα μείλ μάθαμε ότι ο φίλος μας είχε φύγει το βράδυ...μας περίμενε να γυρίσουμε...
Αλλάζοντας δύο λεωφορεία φτάσαμε στην ώρα μας στο αεροδρόμιο.
Το αεροπλάνο γεμάτο και η πτήση μια χαρά!!
Μεγαλύτερη χαρά βέβαια ένιωσα όταν οι ρόδες ακούμπησαν τον διάδρομο στο Ελ Βενιζέλος.Μια φοβία την έχουμε!!
Η καθημερινότητα μας περίμενε πάλι στην γωνία!!!
Πίσω στην σκληρή πραγματικότητα λοιπόν και σε άλλα με υγεία!!!


Υ.Γ το μεγαλύτερο μέρος αυτής της ιστορίας γράφτηκε μέσα στο τρένο πηγαίνοντας και γυρνώντας απο την Κρακοβία!!

__________ (1).JPG
__________ (2).JPG
__________ (3).JPG
__________ (4).JPG
__________ (5).JPG
__________.JPG
 
Last edited by a moderator:

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.855
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Θαυμάσιες φωτογραφίες, υπέροχη αφήγηση.
Ευχαριστούμε.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
εγώ τελείωσα με την ιστορια μου,περιμενω την elenara88 να βάλει τις φωτό που τις έχω στείλει για να ολοκληρωθεί το πόνημα!!!
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αγαπητή Ιωάννα, πολύ όμορφη ιστορία και καταπληκτικές φωτογραφίες. Με το καλό και το επόμενο ταξιδάκι σας. :)
 

PPhanny

Member
Μηνύματα
67
Likes
36
Ιωάννα πολύ βοηθά η ωραία ιστορία σου, ευχαριστώ. Θέλω να σε ρωτήσω , επειδή σε ξένα ταξιδιωτικά σάϊτ διαβάζω πολλά (τώρα 2013) για επιθέσεις καλοντυμένων κυρίων δυό τρεις ή περισσότεροι σε ξένους (τουρίστες) στη γραμμή από το αεροδρόμιο (Βαρσοβία) στο κέντρο. Εχεις προσέξει τίποτε; γιατί όταν κάτι το αναφέρουν αρκετοί δεν νομίζω ότι είναι συμπτωματικό.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
χρησιμοποιησα πολυ τα λεωφορεία και απο το αεροδρόμιο, αλλά δεν προσεξα το παραμικρό και ουτε μου συνέβη κάτι .ειχα διαβασει και εγω αυτες τις αναφορές και ημουν πολύ προσεκτική με τα πραγματά μου....αλλα όπως είπα δεν παρατήρησα κανένα τετοιο φαινόμενο ούτε στα λεωφορεία ούτε στις περιηγήσεις μου με τα πόδια.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Κι εγώ είχα διαβάσει αντίστοιχες πληροφορίες στο διαδίκτυο, αλλά και τις δύο φορές που επισκέφθηκα τη Βαρσοβία δεν αντιλήφθηκα κάτι το ύποπτο στο λεωφορείο από και προς το αεροδρόμιο, ειδικά στο βαθμό που το περιγράφουν ξένες ταξιδιωτικές ιστοσελίδες.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Κι εγω δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα και το συγκεκριμενο λεωφορειο-το 175-το πηρα πολλες φορες γιατι το ξενοδοχειο μου ηταν στα μισα της διαδρομης του προς το κεντρο της πολης.
 

PPhanny

Member
Μηνύματα
67
Likes
36
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Ενα φόβο τον έχω, γιατί θα είμαι μόνη μου
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
ευχαριστω κ γω κα.Ιωάννα για τις εντυπωσεις θα υψωσω στο τετραγωνο την εντυπωση μας για τη Βαρσοβια ήταν πανεμορφη...
Το Ποζναν επισης.
Μπραβο η Πολωνία...........!δεν το περιμενα!ολη σκαμμενη, εργα, χρημα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.772
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom