• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Νοέμβριο 2016 - Ιανουάριο 2017! Κάντε κλικ εδώ!
  • 11ο επεισόδιο στην εκπομπή μας!! Συναυλίες και Ταξίδια!! - κλικ εδώ

Πολωνία Βαρσοβία

consan

Member
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βανκουβερ, Κούβα
Καλησπερα σε ολους, εχω προραμματισει ενα ταξιδι στην Βαρσοβια για την πρωτοχρονια(φευγω απο Αθηνα 29/12) για 4 μερες. Αρχικα αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι, για την χριστουγεννιατικη αγορα στην βαρσοβια, θα λειτουργει τις ημερες αυτες και αν καποια απο αυτες πχ παραμονη πρωτοχρονιας ειναι κλειστη. Ακομη, υπαρχουν και σουβενιρ που μπορω να αγορασω απο εκει; Και αν ναι οι τιμες τους κυμαινονται χαμηλα;

Σας ευχαριστω προκαταβολικα

Tonia L.

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία, Νέα Ζηλανδία
Καλησπερα σε ολους, εχω προραμματισει ενα ταξιδι στην Βαρσοβια για την πρωτοχρονια(φευγω απο Αθηνα 29/12) για 4 μερες. Αρχικα αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι, για την χριστουγεννιατικη αγορα στην βαρσοβια, θα λειτουργει τις ημερες αυτες και αν καποια απο αυτες πχ παραμονη πρωτοχρονιας ειναι κλειστη. Ακομη, υπαρχουν και σουβενιρ που μπορω να αγορασω απο εκει; Και αν ναι οι τιμες τους κυμαινονται χαμηλα;

Σας ευχαριστω προκαταβολικα
Πηγαίνοντας πριν 3 χρόνια στην Βαρσοβία, την ίδια περίοδο με εσένα, δεν ήμουν προετοιμασμένη για τόσο έντονα χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα. Λειτουργούν οι Χριστουγεννιάτικες αγορές και υπάρχουν και πολλά παγοδρόμια. Σουβενίρ μπορείς να βρεις και εκεί και στα μαγαζάκια στα στενά της παλιάς πόλης (σε πιο καλές τιμές). Θα σου πρότεινα πάντως να περπατήσετε και να γνωρίσετε την πόλη και την ιστορία της, προσπαθώντας να μην θαμπωθείτε από τα χριστουγεννιάτικα στολίδια της! Πραγματικά αξίζει!

consan

Member
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βανκουβερ, Κούβα
Πηγαίνοντας πριν 3 χρόνια στην Βαρσοβία, την ίδια περίοδο με εσένα, δεν ήμουν προετοιμασμένη για τόσο έντονα χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα. Λειτουργούν οι Χριστουγεννιάτικες αγορές και υπάρχουν και πολλά παγοδρόμια. Σουβενίρ μπορείς να βρεις και εκεί και στα μαγαζάκια στα στενά της παλιάς πόλης (σε πιο καλές τιμές). Θα σου πρότεινα πάντως να περπατήσετε και να γνωρίσετε την πόλη και την ιστορία της, προσπαθώντας να μην θαμπωθείτε από τα χριστουγεννιάτικα στολίδια της! Πραγματικά αξίζει!
Ευχαριστω πολυ!!

euapap

Member
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Βιετνάμ, Ιράν
Γεια σας και από μένα
Θαναση να καταχραστω την ευγένεια σου.
Πάμε το Νοέμβρη
Κλείσαμε ένα Airbnb στην poznanska και hoza (γωνία)
Είναι καλή περιοχή;
Επίσης έχουμε δύο μέρες ουσιαστικά
Σημείωσα αυτή τη σοκολατερι που προτείνεις και θα κάνω μια μελέτη στα εστιατόρια
Ήθελα να μου πεις για κάνα μπαράκι με ωραία μουσική , ήσυχο , δύο φίλες θα είμαστε , ίσως με καμιά ροκ μπάντα . Με ωραία κοκτέιλ.
Κάποιο καλό καφέ δίπλα στο ποτάμι ατμόσφαιρικο ;
επίσης δεδομένου του λόγου χρόνου που θα έχουμε ποιο αξιοθέατο είναι το πιο σημαντικό;
Όχι το μουσείο του Κοπέρνικου το είδα ονλαιν καλυφθηκα.

Earth Citizen

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Γεια σας και από μένα
Πάμε το Νοέμβρη
Είναι καλή περιοχή;
Σημείωσα αυτή τη σοκολατερι που προτείνεις και θα κάνω μια μελέτη στα εστιατόρια
Ήθελα να μου πεις για κάνα μπαράκι με ωραία μουσική , ήσυχο , δύο φίλες θα είμαστε , ίσως με καμιά ροκ μπάντα . Με ωραία κοκτέιλ.
επίσης δεδομένου του λόγου χρόνου που θα έχουμε ποιο αξιοθέατο είναι το πιο σημαντικό;
Αν και δε με λένε Θανάση ( :p ) θα πω ότι η περιοχή είναι πολύ καλή, καρακέντρο. Από μουσεία νούμερο ένα είναι αυτό της εξέγερσης. Από εστιατόρια και λοιπά, επειδή έχω καιρό να την επισκεφτώ, το αφήνω σε άλλους.

apos

Member
Πήγαινε στο Manekin για πρωινό. Πριν τις 11 το πρωι έχει καποια πιάτα στη μισή τιμή . Αξίζει να πας

alice~

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Γεια σας και από μένα
Πάμε το Νοέμβρη
Είναι καλή περιοχή;
Παίζει να είχαμε μείνει και εμεις στην ίδια περιοχή :p Μια χαρά ήταν!
Από φαγητό να πας ο π ω σ δ η π ο τ ε στο Μανεκιν! Αξίζει κυριως για πρωινό, φοβερο φαγητό και πολύ φθηνό!

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.832
Μέλη
35.507
Νεότερο μέλος
tania.pups

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom