Πολωνία Βαρσοβία

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Εχω ξεκινησει ηδη την αναγνωση,απλα δεν ξερω αν λογω πιεσης χρονου καταφερω να διαβασω ολες τις σελιδες .....ειναι και η πρωτη μου φορα εδω μεσα...οποτε οπως καταλαβαινεις το ψαχνω ακομη...ευχαριστω παντως.!
Ρίξε μια ματιά στου Μάριου την Ιστορία καθώς και στις υπόλοιπες σχετικές.....

https://www.travelstories.gr/community/threads/Υπό-τη-σκιά-της-πολεμοχαρούς-γοργόνας.57513/
 

viki2004

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Ρίξε μια ματιά στου Μάριου την Ιστορία καθώς και στις υπόλοιπες σχετικές.....

https://www.travelstories.gr/community/threads/Υπό-τη-σκιά-της-πολεμοχαρούς-γοργόνας.57513/
Ωωωωω...!!!Ευχαριστω πολυ για το link...!!!Πως ακριβως κανεις την αναζητηση για να δεις τι υπαρχει σχετικα με το θεμα που σε ενδιαφερει..??
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ωωωωω...!!!Ευχαριστω πολυ για το link...!!!Πως ακριβως κανεις την αναζητηση για να δεις τι υπαρχει σχετικα με το θεμα που σε ενδιαφερει..??
Επάνω δεξιά στη σελίδα έχει πεδίο "Αναζήτηση".
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Ωωωωω...!!!Ευχαριστω πολυ για το link...!!!Πως ακριβως κανεις την αναζητηση για να δεις τι υπαρχει σχετικα με το θεμα που σε ενδιαφερει..??
Για ολοκληρωμένες ιστορίες
ταξιδιωτικές ιστορίες --> ταξιδιωτικές ιστορίες Ευρώπη --> Πολωνία
https://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ευρώπη.57/?prefix_id=80
 

viki2004

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Ωωωωω...!!!Ευχαριστω πολυ για το link...!!!Πως ακριβως κανεις την αναζητηση για να δεις τι υπαρχει σχετικα με το θεμα που σε ενδιαφερει..??
Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.!ξεκινησα ηδη τη μελετη..!!!

Επάνω δεξιά στη σελίδα έχει πεδίο "Αναζήτηση".
ευχαριστω πολυ!!!
 
Last edited by a moderator:

viki2004

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Ξερει μηπως καποιος να μου πει τι γινεται με τηλεφωνο και internet..??? Εγω για παραδειγμα θα ειμαι εκει με καρτοκινητο. Θα μπορω να επικοινωνω η να χρησιμοποιω τα δεδομενα μου ή θα πρεπει να προμηθευτω απο εκει καποιο ειδος καρτας.??
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ξερει μηπως καποιος να μου πει τι γινεται με τηλεφωνο και internet..??? Εγω για παραδειγμα θα ειμαι εκει με καρτοκινητο. Θα μπορω να επικοινωνω η να χρησιμοποιω τα δεδομενα μου ή θα πρεπει να προμηθευτω απο εκει καποιο ειδος καρτας.??
Έχουν καταργηθεί πλέον οι χρεώσεις περιαγωγής στην ΕΕ. Οπότε χρεώνεσαι σύμφωνα με το πακέτο που έχεις στο κινητό σου στην Ελλάδα. Μίλα με την εταιρία κινητής σου για επιβεβαίωση.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Έχουν καταργηθεί πλέον οι χρεώσεις περιαγωγής στην ΕΕ. Οπότε χρεώνεσαι σύμφωνα με το πακέτο που έχεις στο κινητό σου στην Ελλάδα. Μίλα με την εταιρία κινητής σου για επιβεβαίωση.
Πολλά πακέτα καρτοκινητής δεν ισχύουν για το εξωτερικό, ή ισχύουν μερικώς (π.χ. ισχύουν τα λεπτά ομιλίας αλλά όχι τα megabytes). Ιδιαίτερα τα φοιτητικά (π.χ. στο WHAT'S UP STUDENT Καρτοκινητό, δεν μπορούν να καταναλωθούν σε περιαγωγή τα λεπτά ομιλίας των φοιτητικών πακέτων). Έτσι οι φοιτητές στην Ευρώπη -πλην Ελλάδας- μπορούν να χρησιμοποιήσουν τα πακέτα τους στην περιαγωγή, αλλά στην Ελλάδα τους προτείνονται ληστρικά πακέτα (ενδεικτικά: Πακέτο EU Talk & SMS & Data: 100’ + 20 SMS + 300ΜΒ μόνο με 4€ με διάρκεια τρεις -3- ολόκληρες ημέρες)! Δεν μιλάω για τα διάφορα bonus, αυτά στη συντριπτική πλειοψηφία τους δεν ισχύουν έτσι κι αλλιώς κατά την περιαγωγή.
Μάλιστα συμβαίνει το αξιοπερίεργο -στην Ελλάδα μόνο- οι χρεώσεις στη μεταβατική περίοδο που είχε επιβάλλει η ευρωπαϊκή επιτροπή πριν τη δωρεάν περιαγωγή να ήταν σε αρκετές περιπτώσεις πιο συμφέρουσες σε σχέση με τη «δωρεάν» περιαγωγή που ισχύει τώρα, λόγω των αυθαίρετων εξαιρέσεων που επέβαλλαν οι εταιρείες, η μία μετά την άλλη! (π.χ. στη wind ίσχυσε αρχικά η δωρεάν περιαγωγή για τα φοιτητικά πακέτα για ένα εξάμηνο, αλλά μετά ανακοίνωσε απλά ότι παύει να ισχύει - ποιος φοιτητής θα κάνει προσφυγή, άλλωστε; )
Ανάλογα λοιπόν την εταιρεία σου μπες στους όρους χρήσης κάθε πακέτου για να δεις αν ισχύει σε περιαγωγή στην ΕΕ.
 
Last edited:

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.572
Kαρτοκινητό Cosmote λειτουργεί κανονικά, αλλά μόνο με τις μονάδες που δίνει η κάρτα και όχι φυσικά με τον δωρεάν χρόνο που προσφέρει.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Ξερει μηπως καποιος να μου πει τι γινεται με τηλεφωνο και internet..??? Εγω για παραδειγμα θα ειμαι εκει με καρτοκινητο. Θα μπορω να επικοινωνω η να χρησιμοποιω τα δεδομενα μου ή θα πρεπει να προμηθευτω απο εκει καποιο ειδος καρτας.??
Ενδεικτικα για cosmote ισχύουν τα εξής
https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/free_roaming_res.html
 

romeohellas

Member
Μηνύματα
108
Likes
60
παλια πολη ,βολτα περιμετρικα του τειχους,το σοβιετικο ανακτορο ανεβασμα στο παρατηρητηριο,πεζοδρομο εκει που ειναι το πανεπιστημιο μεχρι την πλατεια κοπερνικου αυτα οπωσδηποτε αλλα η κρακοβια δεν παιζεται!!!!!!!!σκεψου το
 

romeohellas

Member
Μηνύματα
108
Likes
60
η wινδ καρτοκινητο το πακετο μηνυματα ομιλια ιντερνετ δουλευε οπως στην ελλαδα κανονικα οτι εχεις εδω ισχυει και εκει τον αυγουστο πηγα
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.369
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom