Πολωνία Βαρσοβία

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
Δοκίμασα την σοπέν βότκα με χυμό . Μου τα χρέωσαν και ξεχωριστά μάλιστα. Όχι ντίσκο ποιο νεανικα μάλλον .επισης μέρη για να αγοράσουμε παραδοσιακά γλυκά η βοτκες θα ήταν καλό να ξέραμε που μπορούμε να βρούμε. Σε ευχαριστούμε γι τος πληροφορίες.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Δοκίμασα την σοπέν βότκα με χυμό . Μου τα χρέωσαν και ξεχωριστά μάλιστα. Όχι ντίσκο ποιο νεανικα μάλλον .επισης μέρη για να αγοράσουμε παραδοσιακά γλυκά η βοτκες θα ήταν καλό να ξέραμε που μπορούμε να βρούμε. Σε ευχαριστούμε γι τος πληροφορίες.
βότκες σε οποιοδήποτε σούπερ μάρκετ (πχ στο Carefour στο εμπορικό κέντρο Zlote Tarasy, δίπλα στο σταθμό των τρένων).

γλυκά θες σοκολάτες ή παραδοσιακά γλυκα;
Για σοκολάτες τότε στις καφετέριες/μαγαζιά Wedel
WEDEL Chocolate Lounge - Home »
(μία μικρή υπάρχει στο Zlote Tarasy κι μία άλλη, ποιο μεγάλη λίγο έξω από το κέντρο Pijalnie Czekolady E.Wedel 1851
Staroświecki Sklep Warszawa
ul. Szpitalna 8, 00-031 Warszawa

μπορείτε να περάσετε εκεί κι να πιείτε μια υπέροχη, πραγματική ζεστή σοκολάτα

για γλυκά, ψάξτε για Cukiernia (ζαχαροπλαστείο) κι διαλέξτε ότι βρείτε όμορφο ;)

για μπαράκια,

Jimmy Bradley's Irish Pub, ul. Sienna 39

Jazz Bistro, ul. Piękna 20 Jazz Bistro - Restauracja w Warszawie - O nas

Living Room, ul. Foksal 18 home.pl : Najlepszy hosting. Domeny, serwery, e-mail, sklepy internetowe, SSL

κι κλαμπ

Klub Opium, ul. Wierzbowa 9/11 Klub Opium - Pleasure Lounge

Zoo, ul. Mazowiecka 13

αμά θες κάτι αλλό εδώ είμαι όλη μέρα στην δουλειά κι πλήττω ;)
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Προς πάσα ενδιαφερόμενο, η χριστουγεννιάτικη αγορά στη Βαρσοβία είναι ανοικτή φέτος έως και τις 8/1 (στην πλατεία της παλιάς πόλης).
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
Και κλείνει στις 8 το βράδυ!
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
Συνονόματε δοκίμασα και την ζεστή μπύρα και την βότκα με το χυμό μήλου και την την αλλη βότκα που ανέφερες. Ολα καλά
 

dimvol1

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
γεια σας και απο μενα.εχετε κανει πολυ καλη δουλεια μπραβο σας.
στις 18 μαιου παω βαρσοβια μ εναν φιλο για 5 μερες.θα ηθελα να ρωτησω αν συμφερει να κλεισω διαμερισμα η ξενοδοχειο.επισης για τις τιμες εχω ακουσει οτι με 15 ευρο ανοιγεις μπουκαλι ισχυει η μπαρουφες!??λεω να νοικιασω ποδηλατο..να το επιχειρησω εχει δρομους για ποδηλατο??απο νυχτερινη ζωη?μιας και πεφτει σ/κ τι μου προτεινετε?για τα αξιοθεατα θα επισκευτω αθτα που εχετε ηδη προτινει:)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
18 Μαιου, θα βρίσκομαι ξανά Βαρσοβία, για την εκπαίδευση Euro που θα έχω, άρα μπορούμε να βρεθούμε τότε. Με 15-25 ευρώ, ναι ανοίγεις μπουκάλι άλλα σε απλά κλαμπ, και μπουκάλι βότκα πάντα, αν και στο μαγαζί μου, με 25 ευρώ ανοίγεις Grants άνετα.
Η νυχτερινη ζωή στην Βαρσοβία είναι καλή, λόγο φοιτιτών, άλλα δε συγκρίνετε με Βρότσλαβ και Κρακοβία.

όσο για τα Ποδήλατα, η Βαρσοβία προσφέρετε όσο τίποτα άλλο. Αλλά προσοχή, ποτέ μεθυσμένος πάνω σε ποδίλατο, και όταν θες να στρίψεις με το χέρι πρεπει να δείχνεις που θες να πας, Σηκώνεις αριστερό στρίβεις αριστερά, δεξί δεξιά ;)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
όχι Καρακέντρο, άλλα 15 λεπτά με τα πόδια, ή 5 λεπτά με προαστιακό/τραμ (μαζί με την αναμονή του), μια χαρά είναι, δίπλα στο Μουσείο Τρένων, και στο Μουσείο Επανάστασης της Βαρσοβίας
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
@dimvol1 Όταν μιλάς για κέντρο στη Βαρσοβία εκτός απ' το κλασικό κέντρο που βρίσκεται το PKiN, υπάρχει και το παλιό ιστορικό (ανακατασκευασμένο) κέντρο που ίσως να είναι πιο ενδιαφέρον από τουριστικής άποψης (εστιατόρια, καφετέριες κτλ). Αν και προσωπικά θεωρώ ότι το κλασικό κέντρο έχει περισσότερο χαρακτήρα.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Παιδιά πόσες μέρες θα δίνατε στη Βαρσοβία?
Σε σχέση με Βουδαπέστη, Πράγα σε τι σειρά τι βάζετε?
Δεν τίθεται θέμα για Κρακόβια σε αυτη τη φάση οπότε μη μου προτείνετε το αυτονόητο δηλαδή να προτιμήσω την Κρακόβια σε σχέση με τη Βαρσοβία :D
ευχαριστώ!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Mε δύο ολόκληρες μέρες καλύπτεις τα βασικά του κέντρου. Η Βαρσοβία μου άρεσε περισσότερο απ' την Κρακοβία, γιατί δεν είναι τόσο τουριστικοποιημένη και έχει να δεις και άλλα πράγματα πέρα απ' το ιστορικό κέντρο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom