Πολωνία Βαρσοβία

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα! Δεν έκλεισα ακόμα ξενοδοχείο. Εκτός από το tamka hostel που παρέθεσα πιο πάνω, βρίσκω και σε συμφέρουσα τιμή το Ξενοδοχείο Premiere Classe Varsovie/Warszawa - Booking.com : Βαρσοβία, Πολωνία - 629 Σχόλια πελατών . Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!, λέτε να προτιμήσω αυτό? σαν τοποθεσία δεν είναι τόσο κεντρικό αλλά μου φαίνεται πιο αξιοπρεπές από το πρώτο.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
10 με 15 λεπτά με τα πόδια μέχρι τον κεντρικό σταθμό είναι, και μετά άλλα 25 μέχρι το παλιό κέντρο. Πάντα θα υπάρχει το νυχτερινό τραμ δίπλα σου.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα! Δεν έκλεισα ακόμα ξενοδοχείο. Εκτός από το tamka hostel που παρέθεσα πιο πάνω, βρίσκω και σε συμφέρουσα τιμή το Ξενοδοχείο Premiere Classe Varsovie/Warszawa - Booking.com : Βαρσοβία, Πολωνία - 629 Σχόλια πελατών . Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!, λέτε να προτιμήσω αυτό? σαν τοποθεσία δεν είναι τόσο κεντρικό αλλά μου φαίνεται πιο αξιοπρεπές από το πρώτο.
Και οι δυο περιοχές καλές είναι. Το πρώτο είναι κοντά στην παλιά πόλη, το δεύτερο κοντά στο σταθμό (ούτε 10 λεπτά μακριά). Εάν άλλαξες γνώμη και θες και hostel, έχω να προτείνω ένα πολύ καλό:D
(αλήθεια στο exchange στο Lublin πού θα μένετε; )
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
οκ, οπότε εξαρτάται από το τί θέλω. Στο lublin θα μένουμε εδώ. DOM NASUT?W πρώτη μου φορά σε youth exchange, ελπίζω να τα καταφέρω.
Ρωτάω για το Lublin γιατί κι εκεί με άλλα άτομα μαζί θα είσαι οπότε είναι μια πρώτη ευκαιρία να δεις αυτόν τον τρόπο διαμονής:D Καλά να περάσεις και φυσικά θα τα καταφέρεις, μετά θα θες συνέχεια κι άλλα τέτοια, trust me:D
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
ναι σε αυτό έχεις δίκιο, απλά εκεί θα είμαστε σαν γκρουπ, θα είναι και άλλοι Έλληνες και τα δωμάτια θα χωράνε το πολύ 3 άτομα. Στην Βαρσοβία θα είμαι μόνη και πιο πολύ για θέμα ασφάλειας θέλω έναν δικό μου χώρο. Σίγουρα δεν είναι τραγικό να μένεις με άλλους, απλά λέω να το πάω λάου λάου μιας και πρώτη φορά ταξιδεύω μόνη.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
ναι σε αυτό έχεις δίκιο, απλά εκεί θα είμαστε σαν γκρουπ, θα είναι και άλλοι Έλληνες και τα δωμάτια θα χωράνε το πολύ 3 άτομα. Στην Βαρσοβία θα είμαι μόνη και πιο πολύ για θέμα ασφάλειας θέλω έναν δικό μου χώρο. Σίγουρα δεν είναι τραγικό να μένεις με άλλους, απλά λέω να το πάω λάου λάου μιας και πρώτη φορά ταξιδεύω μόνη.
Κατανοητό! Καλό ταξίδι!
 

Lila.libra

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Γεια σας!! :)
Πάω Πολωνία προς τέλος Ιανουαρίου, Βαρσοβία πιο συγκεκριμένα για 4 μέρες.
Θελω πληροφορίες!!!! Εχω κλείσει κεντρικό ξενοδοχείο, στο Novotel. Θα ήθελα να επισκεφτώ και την κρακοβια αλλά για μονοήμερη δεν ξέρω, μου φαίνεται πολύ κουραστικό. Υπάρχει καμία ενδιαφέρουσα πόλη κοντά στην Βαρσοβια για μονοήμερη που αξίζει να επισκεφτώ; Βέβαια θα κάνει κ τρομερή παγωνιά αυτή την εποχή υποθέτω αλλά μιας και θα πάω θελω να δώ δυο τρία μέρη!! Οποία πληροφορία ειναι ευπρόσδεκτη!!:icecream:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Κανένας που να έχει πάει Βαρσοβία τον Μάρτιο και να μπορεί να μου πει πόσο κρύο κάνει; Κρύο βλέπω σε μία αναζήτηση που έκανα αλλά επειδή αυτό δεν (τους) φτάνει ίσως κάποιος που ήταν εκεί να κάνει μία καλύτερη περιγραφή.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Γεια σας!! :)
Πάω Πολωνία προς τέλος Ιανουαρίου, Βαρσοβία πιο συγκεκριμένα για 4 μέρες.
Θελω πληροφορίες!!!! Εχω κλείσει κεντρικό ξενοδοχείο, στο Novotel. Θα ήθελα να επισκεφτώ και την κρακοβια αλλά για μονοήμερη δεν ξέρω, μου φαίνεται πολύ κουραστικό. Υπάρχει καμία ενδιαφέρουσα πόλη κοντά στην Βαρσοβια για μονοήμερη που αξίζει να επισκεφτώ; Βέβαια θα κάνει κ τρομερή παγωνιά αυτή την εποχή υποθέτω αλλά μιας και θα πάω θελω να δώ δυο τρία μέρη!! Οποία πληροφορία ειναι ευπρόσδεκτη!!:icecream:
Το Kazimierz Dolny εχει τη φημη του ωραιοτερου χωριου της Πολωνιας.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Κανένας που να έχει πάει Βαρσοβία τον Μάρτιο και να μπορεί να μου πει πόσο κρύο κάνει; Κρύο βλέπω σε μία αναζήτηση που έκανα αλλά επειδή αυτό δεν (τους) φτάνει ίσως κάποιος που ήταν εκεί να κάνει μία καλύτερη περιγραφή.
Πολύ πιθανό να έχει χιόνι αλλά εντάξει το κρύο παλεύεται, δεν είναι κ Σιβηρία! Ντύσιμο σε πολλές στρώσεις κ τα λοιπά χειμωνιάτικα αξεσουάρ κ είστε οκ! Έχω επιβιώσει εκεί τέτοια εποχή χωρίς καν ισοθερμικά :)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Εσύ καλά τα λες και συμφωνώ μαζί σου αλλά αυτοί που είναι να έρθουν μαζί μου θεωρούν πως π.χ χθες στην Αθήνα είχα κρύο. Οπότε όσο και αν προσπαθώ να τους πείσω δεν το βλέπω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.799
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom