Βατικανό Βατικανό,ερωτηση για εισιτηρια!

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
αξιοπρεπες ξενοδοχειο παντως κοντα σε σταθμο του μετρο μπορεις ανετα να βρεις σε λογικη τιμη(ας ειναι και στο termini, τι εγινε?)..ασε που νοικιαζοντας αυτοκινητο και πληρωνοντας parking μια η αλλη θα σου ερθει με το να μενατε κεντρο
Έτσι ακριβώς! Αξιοπρεπή ξενοδοχεία υπάρχουν αρκετά και σε καλές τιμές. Αλλά στ' αλήθεια, όπως λέει και ο Socratis, μένοντας στο κέντρο "έχεις τη Ρώμη στα πόδια σου". Θυμάμαι ότι είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό όταν με τη βαλίτσα ακόμα στο χέρι, ψάχνοντας να βρω το ξενοδοχείο μου περνούσα από τα κτίρια και έβλεπα τις πινακίδες που έλεγαν το έτος κατασκευής τους... Δηλαδή στο περίπτερο πας, που λέει ο λόγος, και περνάς από κτίρια που έχουν μια ιστορία 300+ χρόνων!!!
 

Crazy North

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υόρκη
Nα μαι κι εγώωω! Αναστασια να σου πω οτι αν το nickname σου δεν ηταν ονομα θα νομιζα οτι η φιλη μου ψαχνει για πληροφοριες στο ιδιο site με εμενα μιας κι εμεις πεταμε την παρασκευη για Ρωμηηη. Παιδες κάτι που ξεχασ ανα ρωτησω της προηγουμενες μέρες. Μιας και φτανω παραμονη μεσημερι κι αφου κανω μια βολτα να εγκλιματιστω και γιορτασουμε το βραδυ ξημερωνει Πρωτοχρονιαααα...Πρωτοχρονια τι παίζει?? Ειναι τιποτα απο τα μουσεία-αξιοθέατα ανοιχτό ή να προγραμματίσω καμια εκδρομη???
 

Crazy North

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υόρκη
North δεν σου φταναν οι απαντησεις στο θεμα σου?σε τι δεν σε καλυψαμε ακριβως?
Samion με πήρες απ τα μουτρα μου φένεται. Η ερωτηση μου ήταν τι παιζει την ημερα της πρωτοχρονιάς με τα μουσεία και τα αξιοθέατα. Στο τι παιζει για τους εορτασμους της πρωτοχρονιας με εχετε υπερκαλυψει!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Samion με πήρες απ τα μουτρα μου φένεται. Η ερωτηση μου ήταν τι παιζει την ημερα της πρωτοχρονιάς με τα μουσεία και τα αξιοθέατα. Στο τι παιζει για τους εορτασμους της πρωτοχρονιας με εχετε υπερκαλυψει!
όχι ρε συ καθολου. για μενα γραψε 25 ερωτησεις, θα απαντησω σε ολες, αν ξερω φυσικα.
απλα εδω το θεμα ειναι για το Βατικανο μονο. εχεις ανοιξει δικο σου θεμα, γραψε εκει να βοηθιεται κ κανενας αλλος. αν γραψουμε εδω για τα αξιοθεατα γενικα θα χαθει κατω από αυτον τον τιτλο.
παρεπιπτοντως για να μη σε κουραζω τα μουσεια την ημερα εκεινη θα ειναι ολα κλειστα απ' οσο ξερω..
 

Crazy North

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υόρκη
όχι ρε συ καθολου. για μενα γραψε 25 ερωτησεις, θα απαντησω σε ολες, αν ξερω φυσικα.
απλα εδω το θεμα ειναι για το Βατικανο μονο. εχεις ανοιξει δικο σου θεμα, γραψε εκει να βοηθιεται κ κανενας αλλος. αν γραψουμε εδω για τα αξιοθεατα γενικα θα χαθει κατω από αυτον τον τιτλο.
παρεπιπτοντως για να μη σε κουραζω τα μουσεια την ημερα εκεινη θα ειναι ολα κλειστα απ' οσο ξερω..
Απο κεκτημενη εκανα εδω την ερωτηση μου μιας και χαζευα το θεμα της Αναστασιας. Αν μπορει καποιος operator ας μετακινησει τα ποστ μου.Απ οτι ειδα κι εγω σε διαφορα sites ναι οντως θα ειναι ολα κλειστα και σε συνδιασμο με την Κυριακη το Βατικανο ειναι κλειστο ολο το σκ 1-2 Ιανουαριου οπως και στις 6 Ιανουαριου. Ευχαριστω
 

sofoclacos

Member
Μηνύματα
65
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Θα ήθελα μια πληροφορία φίλοι. Πετάω τη Δευτέρα για Ρώμη και θέλω να κλείσω εισιτήρια για το Βατικανό (για μια οποιαδήποτε άλλη μέρα) μέσω του επίσημου site.Ήθελα να ξέρω, τα παιδιά μου 2,5 και 5,5 ετών πληρώνουν κανονικό εισιτήριο ή όχι. Και αν δεν πληρώνουν πρέπει κάπου να το δηλώσω; Δεν θέλω να υποστώ την "ευτυχή" ταλαιπωρία της ουράς! Ευχαριστώ!:):lol:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Τα παιδιά κάτω των 6 ετών δεν πληρώνουν εισιτήριο.

Tariff's details
 

EliasT

Member
Μηνύματα
28
Likes
6
Θα ήθελα μια πληροφορία φίλοι. Πετάω τη Δευτέρα για Ρώμη και θέλω να κλείσω εισιτήρια για το Βατικανό (για μια οποιαδήποτε άλλη μέρα) μέσω του επίσημου site.Ήθελα να ξέρω, τα παιδιά μου 2,5 και 5,5 ετών πληρώνουν κανονικό εισιτήριο ή όχι. Και αν δεν πληρώνουν πρέπει κάπου να το δηλώσω; Δεν θέλω να υποστώ την "ευτυχή" ταλαιπωρία της ουράς! Ευχαριστώ!:):lol:
Γενικα αν πας σχετικα νωρις (10.00) δεν πιστευω να πεσεις σε ουρα! Η εξηπηρετηση ηταν αμεση παρολο που ειχε αρκετο κοσμο με πολλες πυλες για ελεγχο (τυπικο) ανοιχτες
10-15 λεπτα περιμενα (τον Μαρτη) κ αντιστοιχες ωρες 2 διαφορετικα ζευγαρια σε διαφορετικες περιοδους.
Το θεμα ειναι να μην πετυχεις καμμια γιορτη
ΥΓ. καλα να περαααασεις
 

XrisAround

Member
Μηνύματα
59
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
.....Κρήτη.....
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ - ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
πφφφφ.....
Μέσα Ιουλίου, η θερμοκρασία στους 35-36, λίγο πριν τις 10:00!!


.....και άλλοι τόσοι ξοπίσω......
Ευχαριστούσα την ώρα και την στιγμή που είχα κλείσει ιντερνετικό εισιτήριο!
Τους προσπερνάς όλους χαζεύοντας τους καμαρωτός και είσαι μέσα άνετος κ δροσερός!
:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.248
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom