Βατικανό Βατικανό,ερωτηση για εισιτηρια!

Tonia L.

Member
Μηνύματα
293
Likes
2.977
Καλησπερα σε όλους! Επειδή έχω μπερδευτεί με τα εισιτήρια για το Βατικανό, θα μπορουσατε να μου πείτε τι εισητηρια πρεπει να βγάλω για το dome, για να ανεβω και στο εξωτερικό του κομμάτι και αν συμφέρει να συνδιασω με την είσοδο στο μουσείο και στη Βασιλική του Αγίου Πέτρου. Ευχαριστώ
Καλησπέρα! Το official site για τα μουσεία στο Βατικανό είναι το MuseiVA
Η είσοδος στη Βασιλική του Αγίου Πέτρου είναι δωρεάν. Σχετικά με το dome έχω την εντύπωση ότι βγάζεις εισιτήριο εκεί. Τουλάχιστον στο official site δεν έχω εντοπίσει να υπάρχει δυνατότητα booking για το καμπαναριό.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
γεια σας,

θα μπορούσατε να μου πείτε ποιο είναι το σωστό site για να κλείσω εισιτήρια για Βατικανό

Μέχρι τώρα έχω δει στις συζητήσεις τα εξής:

Vatican Museums – Official Website

MuseiVA
Γεια! Και τα δυο λινκ που έχεις βάλει αντιστοιχούν στο ίδιο σάιτ που είναι το επίσημο και το πιο οικονομικό.
 

vaso22

Member
Μηνύματα
6
Likes
4
Καλησπέρα. Προσπάθησα να κλείσω εισιτήρια από την επίσημη σελίδα του Βατικανού Admission tickets - Vatican Museums and Sistine Chapel και δίπλα έχει το μήνυμα NOT BOOKABLE. Ξέρει κάποιος γιατί;
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Καλησπέρα. Προσπάθησα να κλείσω εισιτήρια από την επίσημη σελίδα του Βατικανού Admission tickets - Vatican Museums and Sistine Chapel και δίπλα έχει το μήνυμα NOT BOOKABLE. Ξέρει κάποιος γιατί;
Book Vatican Tickets & Tours 2022 | Vatican Museum (thevaticantickets.com)
Αυτό είναι το επίσημο site, δεν βλέπω να έχει κάποιο τέτοιο θέμα.

edit: Prices and Tickets (museivaticani.va)
 
Last edited:

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Καλησπέρα. Προσπάθησα να κλείσω εισιτήρια από την επίσημη σελίδα του Βατικανού Admission tickets - Vatican Museums and Sistine Chapel και δίπλα έχει το μήνυμα NOT BOOKABLE. Ξέρει κάποιος γιατί;
Από ότι βλέπω ειναι sold out για αρκετο διάστημα. Μήπως για αυτό σου το βγαζει.

Επίσης, επι τη ευκαιρία να αναφέρω ότι ΣΚ και αργίες πλέον για να επισκεφτείς το Πάνθεον χρειάζεται κράτηση. Εμείς δεν το γνωρίζαμε καθώς προ κορονοιου ήταν ελευθερη η εισοδος.
 

vaso22

Member
Μηνύματα
6
Likes
4
Από ότι βλέπω ειναι sold out για αρκετο διάστημα. Μήπως για αυτό σου το βγαζει.

Επίσης, επι τη ευκαιρία να αναφέρω ότι ΣΚ και αργίες πλέον για να επισκεφτείς το Πάνθεον χρειάζεται κράτηση. Εμείς δεν το γνωρίζαμε καθώς προ κορονοιου ήταν ελευθερη η εισοδος.
Ευχαριστώ για την πληροφορία.
 

DouR

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλημέρα, ήθελα να κλείσω και εγώ για 23/4 και δεν είχε διαθεσιμότητα, αναγκάστηκα να κλείσω από tiqets.com 60€ τα 2 άτομα, αλλά στην μέρα και ώρα που θέλαμε.
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς τη συγκεκριμένη υπηρεσία?
Έχει στις οδηγίες να πάμε πρώτα στη Viale Vaticano 97 (touristation office) να δείξουμε την κράτηση και να μας οδηγήσουν στο μουσείο από εκεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom