Βατικανό Βατικανό,ερωτηση για εισιτηρια!

annabell

Member
Μηνύματα
33
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Προς αναζήτηση...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χάιλαντς, Σκωτία
Καλημέρα σε όλους!
Έχω το εξής "πρόβλημα"! Θα είμαστε Ρώμη 30/04 με 04/05. Έχουμε κλείσει τα πάντα και μου είχαν μείνει τα εισιτήρια του Βατικανού. Δεδομένου πως 01/05 το μουσείου θα είναι κλειστό, μας μένουν μόνο σαν διαθέσιμες ημερομηνίες 02 και 03 Μαϊου. Μπήκα χθες να κλείσω το απλό εισιτήριο για το Μουσείο και την Καπέλα Σιξτίνα και δεν υπάρχει τίποτα διαθέσιμο!!! Έχει διαθέσιμες κάτι οργανωμένες ξεναγήσεις και κάτι vip που όμως το κόστος τους είναι απαγορευτικό.
Έχει κανείς εικόνα αν μπορούμε να βρούμε κάπου αλλού εισιτήρια πέραν του επίσημου σαιτ? Από τις δικές σας εμπειρίες, αν πάμε και στηθούμε στις ουρές, υπάρχει περίπτωση να μπούμε ή πάει, το χάσαμε το τραίνο?
Δεν φανταζόμουν οτι ένα μήνα πριν δεν θα υπήρχε διαθεσιμότητα :klaps:
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Καλημέρα σε όλους!
Έχω το εξής "πρόβλημα"! Θα είμαστε Ρώμη 30/04 με 04/05. Έχουμε κλείσει τα πάντα και μου είχαν μείνει τα εισιτήρια του Βατικανού. Δεδομένου πως 01/05 το μουσείου θα είναι κλειστό, μας μένουν μόνο σαν διαθέσιμες ημερομηνίες 02 και 03 Μαϊου. Μπήκα χθες να κλείσω το απλό εισιτήριο για το Μουσείο και την Καπέλα Σιξτίνα και δεν υπάρχει τίποτα διαθέσιμο!!! Έχει διαθέσιμες κάτι οργανωμένες ξεναγήσεις και κάτι vip που όμως το κόστος τους είναι απαγορευτικό.
Έχει κανείς εικόνα αν μπορούμε να βρούμε κάπου αλλού εισιτήρια πέραν του επίσημου σαιτ? Από τις δικές σας εμπειρίες, αν πάμε και στηθούμε στις ουρές, υπάρχει περίπτωση να μπούμε ή πάει, το χάσαμε το τραίνο?
Δεν φανταζόμουν οτι ένα μήνα πριν δεν θα υπήρχε διαθεσιμότητα :klaps:
Σε αυτο το site δοκιμάσατε; Γιατι εγω βλεπω να υπαρχουν εισιτηρια για τις ημερες που θελετε.

MuseiVA
 

annabell

Member
Μηνύματα
33
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Προς αναζήτηση...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χάιλαντς, Σκωτία
Σε αυτο το site δοκιμάσατε; Γιατι εγω βλεπω να υπαρχουν εισιτηρια για τις ημερες που θελετε.

MuseiVA
1649137440721.png

σ ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!
μήπως κάτι κάνω λάθος?
Αυτό δεν είναι το "απλό" εισιτήριο?
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
View attachment 391872
σ ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!
μήπως κάτι κάνω λάθος?
Αυτό δεν είναι το "απλό" εισιτήριο?
Εχεις δικιο, αυτα με διαθεσιμοτητα εχουν και εξτρα χρεωσεις.

Πάντως στον Αγιο Πέτρο, μπαίνεις δωρεαν, χωρίς εισιτήριο. Οι ουρές εξαρτώνται από την ημέρα και ώρα.
 
Last edited:

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία

annabell

Member
Μηνύματα
33
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Προς αναζήτηση...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χάιλαντς, Σκωτία
Όντως δεν έχει. Στις 30/4 έχει. Τι ώρα φτάνεις; Έχει τελευταία είσοδο στις 20.00
Καλημέρα!
Φτάνουμε στις πέντε το απόγευμα στο Ciampino. Το είδα ότι έχει στις 30 αλλά δεν μπορώ να υπολογίσω αν μας παίρνει ο χρόνος. Καμιά ώρα δεν θα μας πάρει να φτάσουμε στο ξενοδοχείο? Προλαβαίνουμε λέτε?
Τα εισιτήρια δίνονται όλα online? Δεν κρατάνε καθόλου στα γκισέ εκεί? Μήπως ξέρετε?
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Απο γκισε δυσκολο ειδικα αυτη την περιοδο. Παλια μπορουσες να βρεις αλλα κ παλι η ουρα ηταν ατελειωτη! Νομιζω εκτος σοβαρου απροοπτου κ μεγαλης καθυστερησης με λιγο τρεξιμο προλαβαινετε.
 

annabell

Member
Μηνύματα
33
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Προς αναζήτηση...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χάιλαντς, Σκωτία
Απο γκισε δυσκολο ειδικα αυτη την περιοδο. Παλια μπορουσες να βρεις αλλα κ παλι η ουρα ηταν ατελειωτη! Νομιζω εκτος σοβαρου απροοπτου κ μεγαλης καθυστερησης με λιγο τρεξιμο προλαβαινετε.
Διστάζω λίγο να κλείσω για τις 30 καθώς έχουμε ιστορικό στο να χανόμαστε :haha: στο τελευταίο μας ταξίδι στη Βιέννη κάναμε μισή ώρα γύρες γύρω από το ξενοδοχείο μέχρι να καταφέρουμε να προσανατολιστούμε και μέναμε καράκεντρο!
Η σκέψη που κάναμε ήταν μήπως πάμε αξημέρωτα να στηθούμε στα γκισέ, ούτως ή άλλως εκείνη η μέρα αφιερωμένη στο Βατικανό θα ήταν :rolleyes-80:
μας βλέπω μόνο στην εκκλησία και πολύ μας είναι έτσι όπως την πατήσαμε
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλημέρα!
Φτάνουμε στις πέντε το απόγευμα στο Ciampino. Το είδα ότι έχει στις 30 αλλά δεν μπορώ να υπολογίσω αν μας παίρνει ο χρόνος. Καμιά ώρα δεν θα μας πάρει να φτάσουμε στο ξενοδοχείο? Προλαβαίνουμε λέτε?
Τα εισιτήρια δίνονται όλα online? Δεν κρατάνε καθόλου στα γκισέ εκεί? Μήπως ξέρετε?
προλαβαινετε ανετα. αν το ξενοδοχειο σας ειναι σε αλλη περιοχη πηγαινετε απευθειας στα μουσεια κ αφηστε τις αποσκευες σε ενα λοκερ. σιγα το κοστος.
 

Dreamer...

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Καλημέρα!
Φτάνουμε στις πέντε το απόγευμα στο Ciampino. Το είδα ότι έχει στις 30 αλλά δεν μπορώ να υπολογίσω αν μας παίρνει ο χρόνος. Καμιά ώρα δεν θα μας πάρει να φτάσουμε στο ξενοδοχείο? Προλαβαίνουμε λέτε?
Τα εισιτήρια δίνονται όλα online? Δεν κρατάνε καθόλου στα γκισέ εκεί? Μήπως ξέρετε?
Καλησπέρα !
Κι εγώ αντιμετώπισα πρόβλημα με τα sold out του επίσημου site.
Έκλεισα από εδω : Book Vatican Tickets & Tours 2022 | Vatican Museum

Απ΄όσο κατάλαβα πρόκεται για ταξιδιωτικό γραφείο που έχει κάποια κρατημένα και τα πουλάει (λίγο πιο ακριβά). Εγώ έκλεισα στα 31 ευρώ.
Μην σε πάρω στο λαιμό μου, διάβασε καλά τις λεπτομέρειες.
Ελπίζω να βοήθησα.
Είναι και skip the line. Δεν έχω πάει ακόμα.
Πας λέει 15΄πριν το ραντεβού σου και τα παίρνεις εκτυπωμένα.
 

annabell

Member
Μηνύματα
33
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Προς αναζήτηση...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χάιλαντς, Σκωτία
Καλημέρα σε όλους!
Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας!! Μπήκα πριν λίγο στο επίσημο σαιτ του Βατικανού και ως εκ θαύματος έχει διαθεσιμότητα!! Έκλεισα για 03/05 στις 15:00 το μεσημέρι!!
 

d_nikolaos

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες, Χαβάη, Ταϊλάνδη
Καλησπέρα σας,

Προσπαθώ να βρω εισιτήρια από το επίσημο site αλλά για 21-23/5 δεν έχει.
Ξέρει κάποιος αν μπορώ να βρω από αλλού;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom