Ρουμανία Σερβία Βελιγράδι οδικώς

nopivass

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικό Σιδηρόδρομο
Καλησπέρα παιδιά
Θελω να επισκευτώ το Βελιγράδι τα Χριστούγεννα αλλα επειδή δουλεύω την παραμονή μέχρι τις 5 εχω σκοπό να ξεκινήσω το ταξίδι μου οδικώς απο τον νομό Πέλλας που σημαίνει οτι θα ταξιδεύω βράδυ. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ειναι ασφαλής η διαδρομή. Ενώ εχω ακούσει οτι ο δρόμος ειναι γενικά καλός πολλοι μου είπαν να μην κάνω το ταξίδι λόγω της νύχτας. Ειμαι προβληματισμενη τι να κάνω...
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Καλησπέρα παιδιά
Θελω να επισκευτώ το Βελιγράδι τα Χριστούγεννα αλλα επειδή δουλεύω την παραμονή μέχρι τις 5 εχω σκοπό να ξεκινήσω το ταξίδι μου οδικώς απο τον νομό Πέλλας που σημαίνει οτι θα ταξιδεύω βράδυ. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ειναι ασφαλής η διαδρομή. Ενώ εχω ακούσει οτι ο δρόμος ειναι γενικά καλός πολλοι μου είπαν να μην κάνω το ταξίδι λόγω της νύχτας. Ειμαι προβληματισμενη τι να κάνω...
Την ομιχλη που θα εχει σιγουρα και τον παγο ισως τα εχεις σκεφτει? Επισης για χιλιομετρα δεν υπαρχει ουτε βενζιναδικο...ουτε φωτα στο δρομο...ουτε απο χωρια μεσα περνας...χαχα..μονη?...ουτε με παρεα δεν το κανω...
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
το κανω συνεχεια βραδυ τελη νοεμβρη ξανα ανεβαινω -θεμα ασφαλειας για μενα δεν υπαρχη- εκτος απο το δυσκολο κοματι της κλεισουρας με τα εργα προβλημα δεν υπαρχη παντου εχει φωτα και ανοιχτα μοτελ και βενζιναδικα - μια χαρα το βραδυ βγαινουν το βραδυ
 

Sarx84

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα, είμαι καινούργιος στο forum και στα ταξίδια στο εξωτερικό γενικότερα.
Θα χρειαστεί να πάω στην Τιμισοάρα από Θεσσαλονίκη και απ'ότι βλέπω το πιο οικονομικά και χρονικά βολικό είναι το αμάξι μακράν του δεύτερου...Λεωφορείο και τρένο απαιτούν διπλάσιο εως και τριπλάσιο χρόνο και θα πρέπει να αλλάξω τουλάχιστον 3 οχήματα εξαιρώντας το ταξί στο Βελιγράδι.
Επειδή δεν το έχω ξανακάνει έχω ένα φόβο για το άγνωστο, θέλω να πιστεύω ότι και εσείς έτσι είσασταν κάποτε, και γενικά έχω ακούσει διάφορα ειδικά για τα Σκόπια, πείτε μου σας παρακαλώ όσοι έχετε εμπειρίες τι να προσέχω στο δρόμο....θα περάσω από Ειδομένη, Σκόπια, πριν το Βελιγράδι θα στρίψω για Vrsac και από κει καρφί για Τιμισοάρα...στα σύνορα με πράσινη κάρτα μόνο το αμάξι μου είναι εντάξει?Κάνουν ελέγχους για τρίγωνο φαρμακείο κτλ?
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Κατ αρχάς, καλώς όρισες στο φόρουμ.
Κατά τα άλλα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Μα απολύτως κανένα. Απλά μερικά ψιλά για τα διόδια.
Απλά μετά την έξοδο από τον Ε75 και το πέρασμα του Δούναβη χρειάζεται προσοχή (θα είσαι και κουρασμένος μετά από 6 ώρες ταξίδι) και GPS. Στενοί δρόμοι, μέχρι πολύ στενοί σε ορισμένα σημεία στο δάσος μετά το χωριό Deliblato και ελλιπής σήμανση.
 

Sarx84

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Πρώτα απ όλα ευχαριστώ φίλε μου!Το ξανακοίταξα το κομμάτι που λες και αν πάω από Pancevo, ν' ακολουθήσω τον E75 δηλαδή σχεδόν μέχρι Βελιγράδι, και μετά Vrsac έχει αυτοκινητόδρομο τον E70...νομίζω αυτή είναι η βέλτιστη λύση κι ας είναι κάποια χιλιόμετρα παραπάνω
 

ΜΑΡΕΙΝ

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Χρειάζεται διεθνές δίπλωμα από την ΕΛΠΑ ή μπορώ να ταξιδέψω με το ευρωπαϊκό δίπλωμα για Σκόπια και Σερβία?
 

fofi32

Member
Μηνύματα
83
Likes
224
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική
Εγω πήγα πέρυσι με το ροζ. Προχώρα με το ευρωπαικό δεν θα έχεις πρόβλημα. Αυτο που θα σου ζητάνε συνέχεια είναι η πράσινη κάρτα του αυτοκινήτου.
 

stratosjpm

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα στην παρέα.Είμαι καινούργιο μέλος στο forum. Σκέφτομαι να κάνω το πρώτο μου ταξίδι οδικώς εκτός Ελλάδος τον Αύγουστο. Σκέφτομαι να πάω για ένα τετραήμερο Σερβία. Ψάχτηκα λίγο για την πράσινη κάρτα και διαπίστωσα ότι δεν καλύπτεσαι για τίποτα έκτος από απλή αστική ευθύνη. Υπάρχει κίνδυνος κλοπής γενικώς στα Σκόπια ή την Σερβία του αυτοκινήτου? Έχω κανονίσει βέβαια στο Βελιγράδι που θα μείνω να μπει το αυτοκίνητο σε παρκινγκ αλλά το σκέφτομαι στις μετακινήσεις στην πόλη.Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Καλησπέρα στην παρέα.Είμαι καινούργιο μέλος στο forum. Σκέφτομαι να κάνω το πρώτο μου ταξίδι οδικώς εκτός Ελλάδος τον Αύγουστο. Σκέφτομαι να πάω για ένα τετραήμερο Σερβία. Ψάχτηκα λίγο για την πράσινη κάρτα και διαπίστωσα ότι δεν καλύπτεσαι για τίποτα έκτος από απλή αστική ευθύνη. Υπάρχει κίνδυνος κλοπής γενικώς στα Σκόπια ή την Σερβία του αυτοκινήτου? Έχω κανονίσει βέβαια στο Βελιγράδι που θα μείνω να μπει το αυτοκίνητο σε παρκινγκ αλλά το σκέφτομαι στις μετακινήσεις στην πόλη.Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Το βελιγραδι ειναι ασφαλεστατο σαν πολη,θα το δεις κ εσυ οταν πας..πιο πολλες πιθανοτητες εχεις να σου κλεψουν το αυτοκινητο στην αθηνα παρα στο βελιγραδι
 

stratosjpm

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Απλώς μου μπήκε ο φόβος στο μυαλό λόγω της μη κάλυψης από την ασφαλιστική της κλοπής.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.499
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom