Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Μηνύματα
31
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Southampton-New York
Παρακαλώ θα ήθελα να ρωτήσω τι μπορεί να κάνεις την νύχτα στην Βενετία;

Και αν τέτοια εποχή (Ιανουάριο) θα έχει ανεβασμένη παλίρροια;
 

vassilisfwt

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπερα παιδια..σε εναμισι μηνα θα παω μιλανο με την κοπελα μου και θελουμε να κανουμε ενα daytrip με ξεναγο στην βενετια αλλα χωρις διανυκτερευση γιατι εχω ηδη κλεισει το ξενοδοχειο στο μιλανο..το εχει δοκιμασει κανεις να μου πει εντυπωσεις και πως το εκλεισε και οοοοοολα αυτα??
επισης τι αλλο προτεινετε να κανω??
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
556
Likes
445
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Βόλτες στα σοκάκια μέχρι τελικής πτώσεως.Ποτό με θέα στα κανάλια.Επισης βαρκαδα με γόνδολα με τροβαδουρο ειναι μαγικα. Αν εννοείς clubbing και ενταση δεν νομιζω να υπαρχει τουλάχιστον εμεις δεν συναντήσαμε.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.495
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Θέλω να κάνω κράτηση σε Al timon & Paradiso perduto στην Βενετία, αλλά δίνουν μόνο τηλέφωνο επικοινωνίας ή σελίδα στο FB στην οποία δεν απαντάνε.
Πως κάνατε τις κρατήσεις εσείς? :rolleyes-80:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.397
Likes
14.348

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Θέλω να κάνω κράτηση σε Al timon & Paradiso perduto στην Βενετία, αλλά δίνουν μόνο τηλέφωνο επικοινωνίας ή σελίδα στο FB στην οποία δεν απαντάνε.
Πως κάνατε τις κρατήσεις εσείς? :rolleyes-80:
Δεν κάνουν κράτηση. Πήγαμε στο Al timon και περιμέναμε αρκετή ώρα. Αν ήταν καλοκαίρι θα σου έλεγα οκ παίρνεις ένα κρασί και αράζεις στο γεφυράκι μέχρι να έρθει η ώρα σου, τώρα στο κρύο δεν ξέρω. Φαντάζομαι καθημερινή δεν θα έχει τον ίδιο χαμό, ειδικά αν δοκιμάσεις μεσημέρι.
Επίσης πολύ καλά φάγαμε στο Οsteria Nono Risorto και πάλι ο κήπος εκεί είναι το μεγάλο του ατού.Pasta to go στο Dal Moro's και για κρασί και κανα μεζέ στο Cantina Do Mori.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.495
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Δεν κάνουν κράτηση. Πήγαμε στο Al timon και περιμέναμε αρκετή ώρα. Αν ήταν καλοκαίρι θα σου έλεγα οκ παίρνεις ένα κρασί και αράζεις στο γεφυράκι μέχρι να έρθει η ώρα σου, τώρα στο κρύο δεν ξέρω. Φαντάζομαι καθημερινή δεν θα έχει τον ίδιο χαμό, ειδικά αν δοκιμάσεις μεσημέρι.
Επίσης πολύ καλά φάγαμε στο Οsteria Nono Risorto και πάλι ο κήπος εκεί είναι το μεγάλο του ατού.Pasta to go στο Dal Moro's και για κρασί και κανα μεζέ στο Cantina Do Mori.
Δεν κάνει κρατήσεις το Al timon ε? Έχει υποτίθεται τηλέφωνο κρατήσεων στο site τους. Το Paradiso perduto?
Μας άρεσαν τα συγκεκριμένα 2 και απ ότι είδα είναι όμορφα και μέσα, που θα κάτσουμε λόγω κρύου.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δεν κάνει κρατήσεις το Al timon ε? Έχει υποτίθεται τηλέφωνο κρατήσεων στο site τους. Το Paradiso perduto?
Μας άρεσαν τα συγκεκριμένα 2 και απ ότι είδα είναι όμορφα και μέσα, που θα κάτσουμε λόγω κρύου.
Στο Paradiso perduto γίνεται ο κακός χαμός (το βράδυ). Κάθε μέρα. Μέσα Οκτώβρη και είχαν πιάσει και όλο το πεζοδρόμιο. Νομίζω δεν παίρνουν κρατήσεις. Δοκίμασε να τους βρεις στο τηλέφωνο: +39 041 720581.

Αν ενδιαφέρεσαι για χειροποίητα ζυμαρικά, το καλύτερο (κατ' εμέ) στη Βενετία και ένα από τα πιο καλά που έχω φάει στην Ιταλία είναι αυτό: Spaghetteria a le Tole. Είναι ευγενικοί (όχι και τόσο σύνηθες για Βενετία) και παίρνουν κρατήσεις. Αλλά, ακόμη κι αν δεν κάνεις από πριν, αν περάσεις από κει, μπορείς να κάνεις επί τόπου.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.495
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Κρίμα γιατί μας είχαν αρέσει πολύ. Μαγαζί με θαλασσινά στυλ Paradiso perduto?
H ωραια ψητά κρέατα όπως το Al Timon?
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Κρίμα γιατί μας είχαν αρέσει πολύ. Μαγαζί με θαλασσινά στυλ Paradiso perduto?
H ωραια ψητά κρέατα όπως το Al Timon?
Εγώ λέω να κάνεις μια προσπάθεια πάντως πριν καταφύγεις σε εναλλακτικές. Σ' αυτά που σου πρότεινα παραπάνω φάγαμε καλά, στο Nono Risorto είχε αρκετά πιάτα με ψάρι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.339
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom