Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Φαινεται πολυ καλο. Ποσο πληρωνες την ημερα και ποια περιοδο πηγες?
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Φαινεται πολυ καλο. Ποσο πληρωνες την ημερα και ποια περιοδο πηγες?

Πήγα πέρυσι τέτοια εποχή. Το είχαμε πετύχει σε προσφορά 85 ευρώ τη βραδυά και ναι είχε θέα στο κανάλι:clap::clap::clap:!
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Σουπεεεεεεεεερρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!!!!! Μακαρι να εβρισκα και εγω κατι τετοιο. Θα τους στειλω ενα mail να μαθω τιμες.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Σουπεεεεεεεεερρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!!!!! Μακαρι να εβρισκα και εγω κατι τετοιο. Θα τους στειλω ενα mail να μαθω τιμες.

Ναι ήταν όντως σούπερ και δωμάτιο και η Βενετία!

Τώρα όσον αφορά τις τιμές, επειδή είχα καιρό για ψάξιμο, έψαχνα συνέχεια! Το ίδιο έκανα και τώρα τελευταία που πήγα στη Ρώμη, πάλι 4άστερο σε τιμή προσφοράς. Αν έχεις χρόνο και διάθεση για ψάξιμο θα βρεις κάτι εξίσου καλό σίγουρα! ;)
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Μπορω να σου πω οτι ψαχνω καθε μερα αλλα δεν εχω βρει κατι σχετικο με καποια προσφορα. Υπαρχει καπου που μπορω να βρω για προσφορες? Οι τιμες γενικα ειναι οι ιδιες εδω και ενα μηνα περιπου που το ψαχνω το θεμα.
 

arimpou

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
οχι ακριβως...
ψαχνω στο booking και δε βρισκω τιποτα με θεα στο καναλι και να ειναι και σχετικα κοντα στο κεντρο...με λιγοτερο απο 170 ευρω...
και για αυτο το λογο εφτασα σε αυτα τα χρηματα... ψαχνω τωρα εδω και 1 μηνα και τα μονα που βρισκω ειναι ξενοδοχεια με χαμηλο rating (τουλαχιστον με τα δεδομενα του booking). δε ξερω μηπως φταιει και η εποχη που παμε.
θα παμε για 5 μερες (πιστευω οτι ειναι καλα). οντως το ξενοδοχειο που προτεινεις nenena ειναι πολυ ωραιο. αλλα την ημ/νια που θελουμε να παμε κανει 175 ευρω τη βραδυα το στανταρντ δωματιο με θεα τον κηπο! το δωματιο με θεα το καναλι εχει 225 ευρω!δυστυχως οτι και να κοιταξω σε αυτα τα επιπεδα κυμαινεται... εσεις που ψαχνετε για προσφορες? υπαρχει κατι καλο εκτος booking - trip advisor??εγω βασικα με αυτα τα δυο ψαχνω.
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
οχι ακριβως...
ψαχνω στο booking και δε βρισκω τιποτα με θεα στο καναλι και να ειναι και σχετικα κοντα στο κεντρο...με λιγοτερο απο 170 ευρω...
και για αυτο το λογο εφτασα σε αυτα τα χρηματα... ψαχνω τωρα εδω και 1 μηνα και τα μονα που βρισκω ειναι ξενοδοχεια με χαμηλο rating (τουλαχιστον με τα δεδομενα του booking). δε ξερω μηπως φταιει και η εποχη που παμε.
θα παμε για 5 μερες (πιστευω οτι ειναι καλα). οντως το ξενοδοχειο που προτεινεις nenena ειναι πολυ ωραιο. αλλα την ημ/νια που θελουμε να παμε κανει 175 ευρω τη βραδυα το στανταρντ δωματιο με θεα τον κηπο! το δωματιο με θεα το καναλι εχει 225 ευρω!δυστυχως οτι και να κοιταξω σε αυτα τα επιπεδα κυμαινεται... εσεις που ψαχνετε για προσφορες? υπαρχει κατι καλο εκτος booking - trip advisor??εγω βασικα με αυτα τα δυο ψαχνω.
Eγω θα παω τον Νοεμβριο και πανω κατω ψαχνω τα ιδια πραγματα με σενα. Ενα ξενοδοχειο κοντα στο κεντρο της πολης και αν γινετε να εχει θεα σε καποιο απο τα καναλια. Οι τιμες που εχω βρει ειναι γυρω στα 100-120 ευρω την ημερα σε ξενοδοχεια 3 αστερων. Υπαρχουν αρκετα σε ευτες τις τιμες. Απλα δεν ξερω τι γινεται την περιοδο που ψαχνεις εσυ. Κοιτα λιγο και το trivago.gr νομιζω οτι ισως βοηθησει σε συγκρισεις αν κλεισεις απο ιντερνετ ξενοδοχειο.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
οχι ακριβως...
ψαχνω στο booking και δε βρισκω τιποτα με θεα στο καναλι και να ειναι και σχετικα κοντα στο κεντρο...με λιγοτερο απο 170 ευρω...
και για αυτο το λογο εφτασα σε αυτα τα χρηματα... ψαχνω τωρα εδω και 1 μηνα και τα μονα που βρισκω ειναι ξενοδοχεια με χαμηλο rating (τουλαχιστον με τα δεδομενα του booking). δε ξερω μηπως φταιει και η εποχη που παμε.
θα παμε για 5 μερες (πιστευω οτι ειναι καλα). οντως το ξενοδοχειο που προτεινεις nenena ειναι πολυ ωραιο. αλλα την ημ/νια που θελουμε να παμε κανει 175 ευρω τη βραδυα το στανταρντ δωματιο με θεα τον κηπο! το δωματιο με θεα το καναλι εχει 225 ευρω!δυστυχως οτι και να κοιταξω σε αυτα τα επιπεδα κυμαινεται... εσεις που ψαχνετε για προσφορες? υπαρχει κατι καλο εκτος booking - trip advisor??εγω βασικα με αυτα τα δυο ψαχνω.

Κι εγώ στο booking κυρίως ψάχνω, αλλά τώρα τελευταία και στο ελληνικο hotels4u.gr .
Τώρα αν θες ρίξε και μια ματιά εδώ http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...%E7%F2-%EE%E5%ED%EF%E4%EF%F7%E5%DF%F9%ED.html .
 

arimpou

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
ναι μαλλον φταιει η εποχη... ισως παμε την χειροτερη εποχη και απο αποψη τιμων και κοσμου και καιρου...
τι να πω! αλλα δυστυχως μονο τωρα μπορουμε λογω δουλειας και θελουμε πολυ να παμε στη βενετια. Και απο αυτα που εχουμε διαβασει στο forum μας εχει ανοιξει ακομα πιο πολυ η ορεξη :D
που θα παει θα την πετυχουμε την ευκαιρια!
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Πρώτα πρώτα καλό σας ταξίδι! Όταν είχα πάει εγώ Βενετία ήταν μέσα Ιουλίου. Αν και προκατειλημένη άσχημα (για μυρωδιές κλπ) η Βενετία με μάγεψε. Είχα κλείσει δωμάτιο με θέα και δεν το μετάνοιωσα. Πρόσθεσε πολύ στο να μου μείνει ανεξίτηλο το ταξίδι. Είχαμε μείνει σ' αυτο το ξενοδοχείο Booking.com: ξενοδοχείο A Tribute To Music Residenza, Venice, Ιταλία - 460 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Όμορφο, καθαρό, με γελαστό και εξυπηρετικό προσωπικό, κεντρικότατο (δίπλα σχεδόν στον Αγ. Μάρκο) και βολικώτατο (κοντά σε στάση βαπορέτο) και απίστευτη θέα (κανάλι και νησάκι). Δες καλά τις φωτογραφίες του site με τη θέα. Έτσι ακριβώς είναι. Για τον Αύγουστο είναι στα 150, για Νοέμβρη φυσικά η τιμή πέφτει.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Πολυ καλη επιλογη το ξενοδοχειο που προτεινεις black mamba..
Εψαχνα παλιοτερο σου μηνυμα να το βρω να το ποσταρω στα παιδια κ δεν το εβρισκα..
150 ευρω με πρωινο μια χαρα τιμη ειναι για την κατηγορια του και τη θεα που προσφερει
 

arimpou

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Πρώτα πρώτα καλό σας ταξίδι! Όταν είχα πάει εγώ Βενετία ήταν μέσα Ιουλίου. Αν και προκατειλημένη άσχημα (για μυρωδιές κλπ) η Βενετία με μάγεψε. Είχα κλείσει δωμάτιο με θέα και δεν το μετάνοιωσα. Πρόσθεσε πολύ στο να μου μείνει ανεξίτηλο το ταξίδι. Είχαμε μείνει σ' αυτο το ξενοδοχείο Booking.com: ξενοδοχείο A Tribute To Music Residenza, Venice, Ιταλία - 460 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Όμορφο, καθαρό, με γελαστό και εξυπηρετικό προσωπικό, κεντρικότατο (δίπλα σχεδόν στον Αγ. Μάρκο) και βολικώτατο (κοντά σε στάση βαπορέτο) και απίστευτη θέα (κανάλι και νησάκι). Δες καλά τις φωτογραφίες του site με τη θέα. Έτσι ακριβώς είναι. Για τον Αύγουστο είναι στα 150, για Νοέμβρη φυσικά η τιμή πέφτει.
Ευχαριστουμε πολυ, μολις κλεισαμε το τελευταιο δωματιο που υπηρχε στο booking!!! :clap:με θεα το St. Mark's Basin. Τα δωματια δειχνουν πολυ ωραια! Ελπιζω να περασουμε οσο καλα περασατε κι εσεις! να σου κανω και δυο ερωτησεις... το πρωινο ειναι καλο? μηπως θυμασαι και πως ειχες παει απο το αεροδρομιο στο ξενοδοχειο?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.916
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom