Ιταλία Βενετία - πληροφορίες για αξιοθέατα

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Καλησπέρα . Να ρωτήσω μήπως γνωρίζει κανείς την επίσημη ιστοσελίδα που κλείνουμε εισιτήρια για την Βασιλική του Αγίου Μάρκου;
edit... το βρήκα..
 
Last edited:

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Να ρωτήσω κι εγώ...πριν χρόνια που είχα πάει,είχε κάτι τύπους στην πλατεία Σαν Μάρκο,που σε πήγαιναν δωρεάν με ταχύπλοο στο νησακι Μουρανο, σε εργαστήρια κατασκευής μουρανο και μετά αν ήθελες ψωνιζες από την έκθεσή τους.
Γίνεται ακόμα αυτό;
 

xenita

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Καλησπέρα σε όλους, μήπως γνωρίζει κάποιος από που θα κλείσω εισητηρια των 3€ μέσω Ίντερνετ για την Βασιλική του Αγ. Μάρκου;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955

xenita

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Καλησπέρα σε όλους, θα μπορούσα να ρωτήσω και κάτι άλλο; Θέλω να επισκεφτώ τη Βασιλική του Αγ. Μάρκου , το μουσείο στον επάνω όροφο και το παλάτι των δογηδων και να αποφύγω τις ουρές. Είναι οκ να αγορασω το Museum Pass και συγκεκριμένα το family ticket με 23€ το άτομο αφού θα είμαστε 2 ενήλικες και η δεκάχρονη κόρη μου; Περιλαμβάνει τη Βασιλική του αγ. Μάρκου και τελικά με αυτό το εισητηριο θα αποφύγω τις ουρές; Ή να αγορασω ξεχωριστά εισητηρια για τη Βασιλική του Αγ. Μάρκου και άλλα για το παλάτι;;🤔
 

xenita

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
καλησπέρα, μπαινω στο σάιτ να κλείσω εισητηρια για τις 14/10 για 3 άτομα και δεν μου το επιτρέπει, αναφέρει ότι πρέπει να αγορασω πάνω από 10 εισητηρία. Μήπως ξέρετε τι γίνεται και αν μπορώ με κάποιον άλλο τρόπο;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
καλησπέρα, μπαινω στο σάιτ να κλείσω εισητηρια για τις 14/10 για 3 άτομα και δεν μου το επιτρέπει, αναφέρει ότι πρέπει να αγορασω πάνω από 10 εισητηρία. Μήπως ξέρετε τι γίνεται και αν μπορώ με κάποιον άλλο τρόπο;
Τα αγοραζετε ολα μαζι ή ενα ενα?γιατι κ εγω που πηγα φετος 3 εισιτηρια αγορασα αλλα ενα ενα ξεχωριστα και δεν ειχε κανενα θεμα
 

noraki

Member
Μηνύματα
31
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
Μιλανο
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Μια εκκλησία που μου άρεσε πολύ εσωτερικά και είναι κοντά στην στάση που παίρνεις το βαπορέτο για burano ήταν η Chiesa di Santa Maria Assunta detta I Gesuiti.Μια ευχάριστη έκπληξη ανάμεσα σε αρκετές εκκλησίες που επισκέφθηκα.Είσοδος 1 ευρώ.
 
Last edited:

NklnPvld

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Καλησπέρα, είμαι καινούργιο μέλος στην ομάδα σας. Εχω διαβάσει πολλές απο τις ιστορίες σας. Μου αρέσουν πολύ τα ταξίδια αλλά δυστυχώς δεν έχω ταξιδέψει αρκετά. Ετοιμάζω όμως ένα ταξιδι στη Βενετία την άνοιξη και ήθελα να ρωτήσω μήπως έχετε υπόψιν σας κάποιον Έλληνα ή ελληνόφωνο ξεναγό. Ευχαριστώ πολύ!
 

NklnPvld

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Καλησπέρα! Προσπαθώ να βγάλω άκρη για τα εισιτήρια στο Παλατι των Δογηδων και τη Βασιλική του Αγίου Μάρκου. Τι είδους είδους εισιτήρια να βγάλω? Οι μυστικές διαδρομές και οι κρυμμένοι θησαυροί αξίζουν? Το βασικό εισιτήριο σου δίνει πρόσβαση στη γέφυρα τον στεναγμων? Είναι καλό να το βγάλω από το επίσημο site ή μέσω κάποιας άλλης σελίδας? Ανάλογες οι απορίες και για τη Βασιλική του Αγίου Μάρκου, ποιο εισιτήριο είναι αυτό που αξίζει?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom