Γερμανία Βερολίνο-Απορίες και βοήθεια

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Aφού δεν ξέρεις τι να κάνεις γιατί έκλεισες αεροπορικά και διαμονή για ένα μέρος που έχεις ξαναδεί;
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
διοτι θελω απεγνωσμενα να παω καπου, η easy βολευει και το Βερολινο μ αρεσει!!!(η αλλη επιλογη ηταν το λονδινο που εχω παει δυο φορες και θα ξαναπαω την Ανοιξη). Δε ζηταω φυσικα να μου βγαλετε προγραμμα, απλα ο, τι νομιζετε οτι αξιζει να δω
 

Άννα Τ.

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία, Λεττονία, Λιθουα
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
Πες μας πού ακριβως εχεις παει στο Βερολινο, για να δουμε τι μενει!
Ας πουμε το Ποτσνταμ ειναι κοντα (πας με ες μπαν)και εχει πολλα να δεις. Εχεις παει; Επισης η ιζυ εχει παμφθηνα εισιτηρια(γυρω στα 20 ευρω) απο βερολινο για κοπενχαγη αυθημερον.
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
εξαιρετικη η ιδεα σου Αννα για την εκδρομη στη Δανια, θα ψαξω τωρα αμεσως να δω τι τιμες εχει η easy. το ποτσδαμ μετα απο ιστοριες των παιδιων που διαβασα εδω μεσα αποφασισα να το επισκεφθω αυτη τη φορα, αφου την προηγουμενη δεν προλαβα. την πρωτη φορα πηγα νησι των μουσειων, check point charlie, σαρλοτενμπουργκ, ζωολογικο, εβραικο μνηνμειο, πυργο της τηλεορασης...νομιζω δεν ξεχνω κατι!!αννα ευχαριστω για την ιδεα!!!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Επειδή πας Δεκέμβρη να ξέρεις οτι από τις 26 Νοεμβρίου θα λειτουργούν Weihnachtsmärkte, οι Χριστουγεννιάτικες αγορές σε διάφορα σημεία του Βερολίνου. Αξίζει να επισκεφτείς κάποια.
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
ναι στις ιστοριες που διαβασα εδω πολλα απο τα παιδια το ανεφεραν και αυτο!! και απο οτι ειδα μαλιστα μια μεγαλη αγορα, αυτη στην Alex θα ειναι ακριβως μπροστα στο ξενοδοχειο μου!! ποιες αλλες πιστευετε οτι αξιζουν?
 

NetM

Member
Μηνύματα
75
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
Το καλύτερο ζαχαροπλαστείο που έχω πάει.. Λέγεται Fassbender & Rausch και είναι στην Charlottenstrasse 60 , ελπίζω να μην βγεις 10 κιλά πιο πάνω :Ρ
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
ναι στις ιστοριες που διαβασα εδω πολλα απο τα παιδια το ανεφεραν και αυτο!! και απο οτι ειδα μαλιστα μια μεγαλη αγορα, αυτη στην Alex θα ειναι ακριβως μπροστα στο ξενοδοχειο μου!! ποιες αλλες πιστευετε οτι αξιζουν?
Gendarmenmarkt - Berlin.de
Ολες ειναι πολυ ωραιες και ειναι αρκετες,αλλα η πιο καλη ειναι στην Gendarmenmarkt στο κεντρο της πολης(εχει ενα μικρο εισητηριο)
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
NetM το ζαχαροπλαστειο που λες ειναι αυτο με τα "Γλυπτα" απο σοκολατα και το περιφημο συντριβανι σοκολατας????αν ναι εχω παει και ειναι απιστευτο!!
 

NetM

Member
Μηνύματα
75
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
Όχι.. Στο κάτω μέρος είναι το ζαχαροπλαστείο και από πάνω του έχει το μαγαζί που κάθεσαι για να φας ότι θέλεις! Είναι σε πολύ κεντρικό μέρος!
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
αυτο δε το ηξερα! και φυσικα θα επισκεφτω και τον επανω οροφο. ευχαριστω πολυ παιδια!
 

NetM

Member
Μηνύματα
75
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
αυτο δε το ηξερα! και φυσικα θα επισκεφτω και τον επανω οροφο. ευχαριστω πολυ παιδια!
Στον επάνω όροφο πας από τα πλάγια με ασανσερ.. Σίγουρα θα ενθουσιαστείς!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.475
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom