Γερμανία Βερολίνο

Pokahontas

Member
Μηνύματα
40
Likes
6
Παιδιά καλημέρα! Είμαι καινούρια στο site αρκετά παλιά στα ταξίδια! Θα ήθελα τη πολύτιμη γνώμη σας και γιατι όχι και την εμπειρία σας! Σκοπεύω να ταξιδέψω στο Βερολίνο αρχές Φεβρουαρίου μαζί τον 8μηνών τότε γιό μου! Τι καιρό παίζει να έχει και πόσο εύκολο είναι να ταξιδεύεις με παιδί στο Βερολίνο?Σας ευχαριστώ παρα πολύ!
Για καιρο δεν μπορω να σου πω. Ο γιοκας σου αν δεν ειναι γκρινιαρουλης τοτε μια χαρα θα περασετε, εννοειται θα του βαλεις καταλλιλα ρουχα.
 

gerasimos

Member
Μηνύματα
38
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Μια λυση ειναι τα ισοθερμικα εσωρουχα.
Δεν θα εχεις αναμονη ΠΟΥΘΕΝΑ παντου θα μπαινεις αμεσως λογω του παιιδου.
το εζησα περυσι
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Μπραβο σας παντως που πατε με μικρα ταξιδακια! Αληθεια ποσο ευκολο ειναι; Σε "περιοριζουν" πολυ τα παιδια; Γιατι ολοι μας λενε "αμα κανεις παιδια δεν πας πουθενα";
 

Pokahontas

Member
Μηνύματα
40
Likes
6
Μπραβο σας παντως που πατε με μικρα ταξιδακια! Αληθεια ποσο ευκολο ειναι; Σε "περιοριζουν" πολυ τα παιδια; Γιατι ολοι μας λενε "αμα κανεις παιδια δεν πας πουθενα";
Να υπαρχει θεληση Ειρηνουλα. Ενταξει, δεν θα πας ταξιδι με παιδι 2 μηνων, αλλα απο 6 και μετα πιστευω γινεται.
 

gone

Member
Μηνύματα
110
Likes
28
Συνφορουμίτες γειά σας. Την Δευτέρα θα είμαι Βερολίνο και όπως ακούω είναι χιονισμένο. Από web κάμερα που είδα πριν λίγο δεν μπορώ να υπολογίσω το πόσο χιόνι έχει. Θα παρακαλούσα όποιον από την παρέα είναι τώρα στο Βερολίνο ή μόλις γύρισε να ενημερώσει. Κυρίως για το ύψος του χιονιού και την κατάσταση των πεζοδρομίων. Τί παπούτσια χρειάζονται, κλπ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

vdeverak

Member
Μηνύματα
46
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να πανικοβαλεσαι.
Βερολινο πας οχι σε κανενα χωριο της Ελλαδας που δεν θα ενδιαφερθει κανεις να το καθαρισει απ το χιονι. :xmas_cheesygrin:
 

spaggos

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ταιλάνδη-παράδεισος!
Γειά σας και από μας, καλή χρονιά και ταξίδια πολλά!!!!(καινούριοι στο forum) Πάμε σε μία βδομάδα και μεις στο Βερολίνο για τρείς ημέρες(δυόμιση για την ακρίβεια), το οποίο πριν διαβάσουμε ιστορίες δεν μας πολυγέμιζε το μάτι αλλά τώρααα....
Μας δημιουργήθηκαν με τα πολλά 2 απορίες:1) επειδή μας αρέσει πολύ το περπάτημα και είμαστε της άποψης ότι αν δεν περπατήσεις μια πόλη δεν την γνωρίζεις όσο θα μπορούσες θα ήθελα να μου πείτε αν περπατιέται το Βερολίνο (το κέντρο προφανώς εννοώ)?? αν επίσης έχετε να μας προτίνετε κάποιον περίπατο που αν περνάει από "must-see" σημεία τόσο το καλύτερο (λόγω περιορισμένου χρόνου)!!! 2) αν τελίκα δεν είναι δυνατόν να το γυρίσουμε με τα πόδια σκεφτόμαστε να νοικιάσουμε ποδήλατο, διαβάσαμε ότι υπάρχουν ποδηλατόδρομοι αλλά ψάξαμε λίγο στο internet και μία εταιρία για αυτούς τους μήνες δεν είχε τιμές και αναρωτίομαστε αν είναι εξαιτίας του καιρού?!?
Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την βοήθειά σας και συγγνώμη αν υπάρχουν κάπου απαντήσεις στις ερωτήσεις μας!!!!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Σε 2,5 μερες δεν περπατιεται. Δεν υπαρχει κεντρο, ειναι πολυ απλωμενη πολη με τα αξιοθεατα σε σχετικα μεγαλες αποστασεις αν εξαιρεσεις το Μιττε που εχει τα περισσοτερα. Για να προλαβετε οτι γινεται περισσοτερο μια λυση ειναι η ενοικιαση ποδηλατου οπως εγραψες, αν ο καιρος το επιτρεπει. Προβλημα: Χανεις χρονο οταν χανεσαι ή κανεις λαθος στην κατευθυνση, κατα τη γνωμη μου για να το χρησιμοποιησεις πρεπεο να εχεις πρωτα προσανατολιστει στην πολη. Καλυτερα να παρετε πρωτα μια ιδεα χρησιμοποιωντας τα λεωφορεια για sightseeing ή ακομα καλυτερα και φτηνοτερα να παρετε τη γραμμη 100 του αστικου λεωφορειου, περναει κοντα απο τα σπουδαιοτερα αξιοθεατα, οπου θελεις σταματας και μετα συνεχιζεις.
 

katsapleouras

Member
Μηνύματα
90
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Σέρρας
Ταξίδι-Όνειρο
Με καλή παρέα:παντού
Σε 2,5 μερες δεν περπατιεται. Δεν υπαρχει κεντρο, ειναι πολυ απλωμενη πολη με τα αξιοθεατα σε σχετικα μεγαλες αποστασεις αν εξαιρεσεις το Μιττε που εχει τα περισσοτερα. Για να προλαβετε οτι γινεται περισσοτερο μια λυση ειναι η ενοικιαση ποδηλατου οπως εγραψες, αν ο καιρος το επιτρεπει. Προβλημα: Χανεις χρονο οταν χανεσαι ή κανεις λαθος στην κατευθυνση, κατα τη γνωμη μου για να το χρησιμοποιησεις πρεπεο να εχεις πρωτα προσανατολιστει στην πολη. Καλυτερα να παρετε πρωτα μια ιδεα χρησιμοποιωντας τα λεωφορεια για sightseeing ή ακομα καλυτερα και φτηνοτερα να παρετε τη γραμμη 100 του αστικου λεωφορειου, περναει κοντα απο τα σπουδαιοτερα αξιοθεατα, οπου θελεις σταματας και μετα συνεχιζεις.
με το ιδιο εισητηριο η αγοραζεις καινουργιο??
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
με το ιδιο εισητηριο η αγοραζεις καινουργιο??
VBBonline.de - Fahrkarten / Fahrpreise
Η ημερησια για τη ζωνη ΑΒ που σε ενδιαφερει εχει 6,30
Η εβδομαδιαια για την ιδια ζωνη αν μεινεις τοσες μερες 27,20

Επισης δες και αυτη την καρτα αν σε ενδιαφερουν τα μουσεια
Berlin WelcomeCard - Berlin.de
 

travelmariatravel

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο!
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό, Κούβα
Γεια σε όλους!!!
Με αφορμή το επικείμενο ταξίδι μου στο Βερολίνο, και μετά από τις τόόόόόσες ώρες διαβάσματος στα δίαφορα topics..αποφάσισα πως πρέπει να γίνω και εγώ μέλος του site :rolleyes: !
Δεν ξέρω αν ο χώρος που γράφω την ερώτηση μου είναι ο σωστός :roll: αλλά αν ξέρει κάποιος πως περίπου είναι ο καιρός στο Βερολίνο τέλη Φεβρουαρίου-αρχές Μαρτίου (το επικείμενο ταξίδι που λέγαμε :)) θα του ήμουν καταυποχρεωμένη !!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom