Γερμανία Βερολίνο

danae

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους,
πρόκειται να πάω στο Βερολίνο το καλοκαίρι και ψάχνω απεγνωσμένα για ένα σχετικά φθηνό hostel. Έχει να μου προτείνει κάποιος κάτι? Επίσης, οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία για την πόλη είναι ευπρόσδεκτη :)
Ευχαριστώ παιδιά.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γεια σου και καλώς ήρθες.

Το θέμα μεταφέρθηκε στο φόρουμ της Ευρώπης.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Aν απεγνωσμένα ψάχνεις ΦΤΗΝΟ κατάλυμα οι επιλογές είναι δύο...

Η πρώτη αυτή εδώ http://www.berolinabackpacker.de/ στο Δυτικό Βερολίνο, στο Charlottenburg... και η δεύτερη οι κοιτώνες του περίφημου ΟSTEL στην καρδιά του Ανατολικού Βερολίνου http://www.ostel.eu/ostel_willkommen_eng.htm

Έχω δοκιμάσει και τα δύο, αλλά το ΟSTEL είναι κορυφαίο, ατμοσφαιρικότατο... Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω κοιμηθεί στους κοιτώνες του αλλά σε ένα άλλο δωμάτιο... Απλά υπέροχη εμπειρία...
 

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
την δευτερα θα σου στειλω πληροφορειες, που θα ερθει ο φιλος απο βερολινο.

απο οσο γνωριζω υπαρχουν διαμερισματα κανονικα με κουζινα κτλ σε καλες τιμες και σε ''στρατηγικες τοποθεσιες''.
επισης συμφερει αν μαζευτειτε 4-6 ατομα.

οτι νεο εχω απ οδευτερα θα σε ενημερωσω.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Κι εγώ θα πάω το καλοκαίρι Βερολίνο αλλά με το αυτοκίνητό μου. Ψάχνοντας βρήκα αυτό: http://www.europe-hotelrooms.com/ho...eckout_monthday=21&checkout_year_month=2008-7
Εγώ πρόκειται να μείνω σε ξενοδοχείο που βρίσκεται μέσα σε κάμπινγκ περίπου 25 χμ από το Βερολίνο προς το Πότσνταμ στις όχθες ενός καναλιού. Κόστος 48ΕΥΡΩ το δίκλινο με πρωινό.
 

kostadis

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
καλησπερα.ειμαι σχεικα νεος στο φορουμ και θελω την βοηθεια σας.σε ενα μηνα ξαναπαω βερολινο,αλλα για πρωτη φορα θα μεινω σε ξενοδοχειο.εχω βρει ενα που λεγεται hotel agon opera.μηπως εχει μεινει κανεις και εχει εμπειρια απο το εν λογω ξενοδοχειο.ευχαριστω πολυ ιντερνετικοι ταξιδιωτεσ
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Το εν λόγω ξενοδοχείο δεν το έχω δει ούτε απέξω αλλά έχω μείνει στο αδερφάκι του στην Frankfurter allee που ήταν πολύ προσεγμένο και με άψογο σέρβις.
Από τη στιγμή, λοιπόν, που ανήκουν και τα δύο στην ίδια αλυσίδα υποθέτω ότι πάνω κάτω θα έχουν την ίδια ποιότητα τόσο όσον αφορά τις υπηρεσίες όσο και τα δωμάτια.
Εξάλλου αυτό που είχα μείνει εγώ ήταν 3 αστέρων ενώ αυτό που έχεις επιλέξει εσύ είναι 3+ αστέρων οπότε λογικά αν δεν είναι καλύτερο θα είναι στα ίδια επίπεδα.
 

kostadis

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Το εν λόγω ξενοδοχείο δεν το έχω δει ούτε απέξω αλλά έχω μείνει στο αδερφάκι του στην Frankfurter allee που ήταν πολύ προσεγμένο και με άψογο σέρβις.
Από τη στιγμή, λοιπόν, που ανήκουν και τα δύο στην ίδια αλυσίδα υποθέτω ότι πάνω κάτω θα έχουν την ίδια ποιότητα τόσο όσον αφορά τις υπηρεσίες όσο και τα δωμάτια.
Εξάλλου αυτό που είχα μείνει εγώ ήταν 3 αστέρων ενώ αυτό που έχεις επιλέξει εσύ είναι 3+ αστέρων οπότε λογικά αν δεν είναι καλύτερο θα είναι στα ίδια επίπεδα.
χιλια ευχαριστω αγαπητε/η ταξιδιωτη.ελπιζω να ειναι μια καλη επιλογη,αν και αυτηπου με ενδθαφερει αμεσα ειναι να βρισκεται κοντα στα μεσα μεταφορασ για να μπορω να γυριζω ευκολα την πολη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.765
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom