Αυστρία Βιέννη Χριστούγεννα 2008

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!εγω λεω για 23-28/12...:Dαρα θα προλαβω να κανονισω κατι αν ειναι για ανημερα!!εγω θα προλαβω 2 μερουλες τισ αγορες!!!!:pεχεις να προτεινεις κατι για φαγητο κ καφε??;)
να σου πω την αλήθεια εμέις φάγαμε την πρώτη ημέρα σε μια μπυραρία (τύπου εστιατόριο) που ήταν ανάμεσα στην όπερα και στην εκκλησία karlschiche (να την επισκεφτείς οποσδήποτε την εκκλησία) και 2 φορές φάγαμε σε μία μπυραρία κοντά στο ξενοδοχείο μας.
επίσης μας άρεσε πολύ η καφετέρια που ήταν στο MQ σε όροφο (δυστυχώς δεν θυμάμαι ονόματα)
την πρώτη μέρα πήγαμε επίσης σε ένα καφέ κοντα στο δημαρχείο,ήταν πολύ ωραίο και ο herr philip (το γκαρσόνι) ήταν ποοοοολύ ευγενικός!!!!
πάντως κάποιο φαγητό η γλυκό δεν μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση,όυτε η ζεστή τους σοκολάτα!

πέρασα τόσο ωραία που μ είναι χαρά μου να μιλάω γι αυτό το ταξίδι!!!!
εύχομαι να περάσεις τέλεια!!!!!!θα προλάβεις και τις υπάιθριες αγορές (ζηλεύω!!!!):clap::clap::clap::clap:
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
την πρώτη μέρα πήγαμε επίσης σε ένα καφέ κοντα στο δημαρχείο

cafe Landman αν δεν κάνω λάθος...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
eyxaristw!makari na einai ola teleia!!!!:shock:egw exw pathos me ta kafe...;)elpizw na eyxarisththw!
πασχαλίτσα..για φαγητό να πας στο FIGLMULLER WOLLZEILE για σνιτσελ...μπορεις να κάνεις και ηλεκτρονική κρατηση απο νωρίς,γιατι μαζευει πολυ κόσμο...και στο www.griechenbeisl.at..και στο Augustiner keller..Μην πας στο apostelkeller..χάλια φαγητό..
αφου εχεις παθος με τα καφέ.θα επισκεφτεις και το cafe central...το cafe hawelka...
μολις φτασεις στο αεροδρόμιο,αγορασε και μια vienna card η 72 ωρών 18.50 ευρώ..ειχε περισυ τα χριστουγεννα....για τις μεταφορες σου και εκπτωση σε καποια μουσεία...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ααα..βλεπω οτι θα εισαι ανημερα χριστούγεννα εκεί...
το βράδυ των χριστουγέννων ή της παραμονης σου προτείνω να παρακολουθήσεις κατι στην όπερα και μετα για ενα ποτό στο διπλανό ξενοδοχείο ζαχερ..
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!εγω λεω για 23-28/12...:Dαρα θα προλαβω να κανονισω κατι αν ειναι για ανημερα!!εγω θα προλαβω 2 μερουλες τισ αγορες!!!!:pεχεις να προτεινεις κατι για φαγητο κ καφε??;)
Exω να σου προτεινω το restaurant "Drei Husaren" κοντα στον Καθεδρικο του Αγιου Στεφανου.Ειναιπολυ ατμοσφαιρικο και εχει ολη την αιγλη της παλιας Βιεννης!
 

giorgos_o

Member
Μηνύματα
46
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Χριστούγεννα στην Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδιβες..
πολυ χρησιμες πληροφοριες..ευχαριστω!!
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Πολύ ευχάριστη και περιεκτική η ιστορία σου. Σε ευχαριστούμε που την μοιραστικές μαζί μας.
 
Last edited by a moderator:

Ilias Vlachos

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πάρος (ελπίζω)
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλημέρα Μαρία, Χάρηκα για την γνωριμία! Εγω είμαι νέος στο forum αλλα προσπαθώ να το παρακολουθώ όσο γίνεται! Εχω κάνει κάμποσα ταξιδάκια και γιατί τα λατρέυω αλλά & λόγω δουλειάς . Θα περάσεις υπέροχα στο Λονδίνο, είχα πάει πριν απο 2 χρόνια και ήταν ένα απο τα καλύτερα μου ταξίδια! Αν χρειάζεσαι κάποια συμβουλή όποτε θές τα λέμε!!!! Δυστυχώς δεν μου επιτρέπει να γράψω προσωπικό μήνυμα ακόμα...)
 

vangelis_101

Member
Μηνύματα
25
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
ὀμόμεθα καὶ ἴδωμεν
το θέμα με τα ιχ και τις διαβάσεις πεζών είναι κάτι που γίνεται ορθά σε όλη την πολιτισμένη ευρώπη η ελλάδα σε αυτα είναι βαλκάνια ακόμα.
Συγγνώμη, αλλά ούτε βαλκάνια είμαστε! Ήμουν Σόφια καί Βελιγράδι εφέτος· μόλις οι ὁδηγοὶ σέ έβλεπαν όχι απλά να πατάς την άσφαλτο αλλά να προσεγγίζεις, σταματούσαν. Ειλικρινά απορώ πώς δεν έχει συμβεί ατύχημα/δυστύχημα με τους εδώ ευρωπαίους τουρίστες και τούς υπέροχους οδηγούς μας. (δέν εξαιρώ εαυτόν)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.795
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom