Βιετνάμ Βιετνάμ - Βιζα

woodripp3r

Member
Μηνύματα
84
Likes
75
Καλησπέρα σας σχεδιάζω ένα ταξίδι για Βιετνάμ και θέλω λίγο να δω αρχικά την διαδικασία της βίζας. Αποτι είδα ένας τρόπος είναι να βγάλεις απευθείας στην πρεσβεία πριν το ταξίδι. Άμα την βγάλεις απτην πρεσβεία χρειάζεσαι κάποιο άλλο έγγραφο μετά (πχ visa approval letter) ? Επίσης έτσι γλυτώνεις την ουρά στο αεροδρόμιο φαντάζομαι; Αν κάνω αίτηση online αποτι είδα σου στέλνουν το visa approval letter και με 2 φωτογραφίες παραλαμβάνεις απτό αεροδρόμιο.

Ευχαριστώ πολύ.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
Καλησπέρα σας σχεδιάζω ένα ταξίδι για Βιετνάμ και θέλω λίγο να δω αρχικά την διαδικασία της βίζας. Αποτι είδα ένας τρόπος είναι να βγάλεις απευθείας στην πρεσβεία πριν το ταξίδι. Άμα την βγάλεις απτην πρεσβεία χρειάζεσαι κάποιο άλλο έγγραφο μετά (πχ visa approval letter) ? Επίσης έτσι γλυτώνεις την ουρά στο αεροδρόμιο φαντάζομαι; Αν κάνω αίτηση online αποτι είδα σου στέλνουν το visa approval letter και με 2 φωτογραφίες παραλαμβάνεις απτό αεροδρόμιο.

Ευχαριστώ πολύ.
σε ποια πρεσβεία?
 

tpkalamata

Member
Μηνύματα
29
Likes
8
Καλησπέρα σε όλους. Επειδή προσπαθώ να οργανώσω ταξίδι έχω ερωτήσεις προς αυτού που έχουν ασχοληθεί και έχουν βγάλει e-visa για το βιετναμ:
1) Πώς ανεβάσατε την φωτογραφία και το διαβατήριο σας στο επίσημο σάιτ; τα σκανάρατε;
2) Η πληρωμή έγινε με χρεωστική κάρτα Ελλάδας; κρατήθηκε προμήθεια;
3) Έχοντας εκτυπωμένη την e-visa, η αναμονή στο αεροδρόμιο ήταν μόνο για να μπει η στάμπα ή περάσατε όλη την διαδικασία;
4) Η e-visa είναι ατομική. Οπότε υποθέτω πως το κάθε άτομο κάνει ξεχωριστά αίτηση ή μπορείς να περιέχει δύο άτομα η αίτηση;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

HighFidelity

Member
Μηνύματα
22
Likes
18
Hello!
1. Δεν ανεβάζεις φωτογραφία ούτε διαβατήριο (βάζεις τα στοιχεία του)
2. Με πιστωτική χωρίς προμήθεια (το ίδιο θα είναι και με χρεωστική)
3. Διίστανται οι απόψεις. Εγώ περίμενα στην ίδια ακριβώς ουρά αλλά στην δική μου περίπτωση δεν είχε ουρά (γενικά)
4. Ατομική

Δεν σκίζει το site, κάποιες ημέρες δεν φόρτωνε αλλά είναι απόλυτα legitimate. Κάνε το άφοβα!
 

HighFidelity

Member
Μηνύματα
22
Likes
18
Ποπο έχεις απόλυτο δίκιο. Αυτό είναι το site !

Και έχουν περάσει μόνο 2 μήνες από όταν το έκανα.

Την ανέβασα στην αίτηση αλλά δεν φαίνεται φωτογραφία στην εγκεκριμένη βίζα.

Το ίδιο προφανώς θα ισχύει και με το διαβατήριο.

Συγνώμη :(

Έπρεπε να σε παραπέμψω σε παλιότερα posts στο ίδιο thread που τα γράφανε καλύτερα από μένα :(
 

tpkalamata

Member
Μηνύματα
29
Likes
8
Μην αγχώνεσαι,δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!το ερώτημα τώρα είναι, πως κάνεις το ανέβασμα; με σκαναρισμα;οεο...
 

angelospavl

Member
Μηνύματα
70
Likes
311
Μην αγχώνεσαι,δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!το ερώτημα τώρα είναι, πως κάνεις το ανέβασμα; με σκαναρισμα;οεο...
Εγώ προσωπικά ανέβασα μια φωτογραφία κανονικά απο το κινητό μου. Ουτε σκαν ουτε τίποτα.
Απλά υπάρχει ενας περιορισμός στο μέγεθος, τίποτα άλλο.
Επίσης με χρεωστική μια χαρά πληρώνεις, χωρίς καμία προμήθεια.
 

tpkalamata

Member
Μηνύματα
29
Likes
8
Εγώ προσωπικά ανέβασα μια φωτογραφία κανονικά απο το κινητό μου. Ουτε σκαν ουτε τίποτα.
Απλά υπάρχει ενας περιορισμός στο μέγεθος, τίποτα άλλο.
Επίσης με χρεωστική μια χαρά πληρώνεις, χωρίς καμία προμήθεια.
Τον περιορισμό στο μέγεθος της εικόνας το ξέρω,σου το βγάζει και σαν ειδοποίηση αλλωστε το σάιτ. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Θα επανέλθω με νεότερα ερωτήματα.. ;)
 

tpkalamata

Member
Μηνύματα
29
Likes
8
Μία ακόμα ερώτηση παιδιά: Όσον αφορά την e-visa, στο αεροδρόμιο του Βιετνάμ θα πρέπει να έχω μαζί μου 2 φωτογραφίες όπως ισχύει και για την visa on Arrive;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.803
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom