ΗΠΑ Βιζα ΗΠΑ

CHRISTIETS

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Παντα υπαρχει περίπτωση να σου αρνηθουν, αλλα δεν ειναι το συνηθες.

Θα σε ρωτησουν γιιατι πηγες στην Κούβα και τι εκανες εκει και τα συνηθη σχετικα με την οικονομικη σου κατάσταση και τι προτιθεσαι να κάνεις στις ΗΠΑ. Μια αναλυτικη κατασταση καταθεσεων και μια βεβαιωση εργασιας κακο δεν κάνουν.
Καλησπέρα και πάλι,
Ποιο είναι το ποσό που ενδύκνειται να υπάρχει σε καταθέσεις για να γίνει αποδεκτή η βίζα;
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
473
Likes
1.568
Καλησπέρα και πάλι,
Ποιο είναι το ποσό που ενδύκνειται να υπάρχει σε καταθέσεις για να γίνει αποδεκτή η βίζα;
Δεν υπαρχει τετοιο πραγμα. Ουτε προκειται αν εχεις ενα Α ποσο να στηριχθουν σ αυτο, ειδικα απο τη στιγμη που στην εποχη μας τα χρηματα μεταφορονται απο δω και εκει με ενα κλικ. πχ ποιο το νοημα να εχεις χρηματα στη τραπεζα και να πηγαινεις για να μεινεις 3 μηνες οντας ανεργος, κατευθειαν εισαι υποπτος... Τωρα αν καποιος εχει πχ εκατομμυρια, ενταξει προφανως δεν ειναι επιδοξος παρανομος μεταναστης για αυτους, αλλα συνολικα τα χρηματα απο μονα τους δε λενε κατι απαραιτητα.....
 

CHRISTIETS

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Δεν υπαρχει τετοιο πραγμα. Ουτε προκειται αν εχεις ενα Α ποσο να στηριχθουν σ αυτο, ειδικα απο τη στιγμη που στην εποχη μας τα χρηματα μεταφορονται απο δω και εκει με ενα κλικ. πχ ποιο το νοημα να εχεις χρηματα στη τραπεζα και να πηγαινεις για να μεινεις 3 μηνες οντας ανεργος, κατευθειαν εισαι υποπτος... Τωρα αν καποιος εχει πχ εκατομμυρια, ενταξει προφανως δεν ειναι επιδοξος παρανομος μεταναστης για αυτους, αλλα συνολικα τα χρηματα απο μονα τους δε λενε κατι απαραιτητα.....
Θεωρώ πως για να αναφέρουν πως πρεπει να μπορείς να καλύψεις το ταξίδι οικονομικά και να αποδεικνύεται από καταθέσεις θα έχουν κάποιο μπούσουλα. Σε κάθε περίπτωση το ραντεβου μου ειναι αυριο οπότε θα δούμε τι απαιτήσεις έχουν.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.743
Likes
50.885
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Θεωρώ πως για να αναφέρουν πως πρεπει να μπορείς να καλύψεις το ταξίδι οικονομικά και να αποδεικνύεται από καταθέσεις θα έχουν κάποιο μπούσουλα. Σε κάθε περίπτωση το ραντεβου μου ειναι αυριο οπότε θα δούμε τι απαιτήσεις έχουν.
Δεν υπαρχει στανταρ ποσό οντως. Φιλος που υπηρετει στην αμερικανικη πρεσβεια στην Αβανα κι εχει υπηρετησει σε αντιστοιχη στην Ευρωπη μου ειπε πως με σταθερη δουλεια, ενα ευλογο ποσο στην τραπεζα (5 μισθοι πχ) και ελλειψη υποψιας οτι πας να μεινεις εκει εισαι ΟΚ.
 
Μηνύματα
237
Likes
933
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ-Περού
Θεωρώ πως για να αναφέρουν πως πρεπει να μπορείς να καλύψεις το ταξίδι οικονομικά και να αποδεικνύεται από καταθέσεις θα έχουν κάποιο μπούσουλα. Σε κάθε περίπτωση το ραντεβου μου ειναι αυριο οπότε θα δούμε τι απαιτήσεις έχουν.
Με τις καταθέσεις σε τράπεζα δείχνεις οτι είσαι οικονομικά σε καλή κατάσταση και δεν θα πας για να ψάξεις για δουλεία στις ΗΠΑ. Μια βεβαίωση απο εργοδότη, επίσης βοηθάει. Και γώ είμαι στην ίδια φάση, έχω παέι Κούβα και Ίραν, αλλά ακόμα δεν έχω την επιθυμία να ξαναπάω ΗΠΑ. Αν θες, ενημέρωσε μας πως πήγε.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.289
Μηνύματα
886.781
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom