ΗΠΑ Βιζα ΗΠΑ

japakos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπερα σε ολους. Ειμαι νεο μελος και δεν ξερω αν πρεπει να γραψω την απορια αυτη εδω. Τον δεκεμβριο του 2011 ταξιδεψα με εστα στην αμερικη για δυο εβδομαδες. Τον δεκεμβριο του 2012 θελησα να ξαναπαω αλλα πηγα και εκανα αιτηση για τουριστικη βιζα λογω του οτι θα μπορουσα να μεινω πανω απο 3 μηνες. Η αιτηση απορριφθηκε και ασχετως με τα συννημενα εγγραφα που πηγα στην πρεσβεια απο την δουλεια μου απο οτι καταλαβα η βλακεια ηταν οτι στην αιτηση εγραψα πως θελω να μεινω για 6 μηνες. Μεσα στο 2013 εκανα πολλες προσπαθειες να ξαναβγαλω εστα αλλα συνεχως και λογικα απορριπτεται. Η ερωτηση ειναι η εξης. Θελω να παω για χριςτουγενα στην αμερικη για 3 εβδομαδες. Να ξαναπαω στην πρεσβεια να κανω αιτηση για τουριστικη βιζα αλλα αυτη την φορα με εγγραφα αδειας απο εργοδοτη, αποδειξεις τραπεζικου λογαριασμου, φορολογικες δηλωσεις κτλ η να το ξεχασω; Εχετε καποια προταση για το τι πρεπει να μαζεψω μπας και μου δωσουν βιζα; Η να το ξεχασω; Ευχαριστω πολυ
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Οι ερωτησεις σου ειναι πολυ ειδικες και πρεπει να παρουν απαντησεις απο καποιον ειδικο σε αυτα..υπαρχει ενα μελος o @diavatirio.com αλλα εχει καποιο καιρο να εμφανιστει...
 

vassolampeti

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπερα!ειμαι φοιτητρια στο 2ο ετοσ σπουδων μου!οταν τελειωσω με το καλο θελω να φυγω για μονιμα αμερικη!δυστυχως δεν εχω συγγενεις 1ου βαθμου..επομενως η εκδοση της visa ειναι και πιο δυσκολη!ξερεται σαν αποφοιτος μηπους υπαρχουν περιπτωσεις για την εκδοση της πιο ευκολα!?ξερω μονο οτι μπορει να σου κανει προσκληση το πανεπιστημιο(μεταπτυχιακα κτλ) η καποιος εργοδοτης..
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Σε γενικες γραμμες αυτα τα 2 χρειαζονται που ειπες...Το ποιο ευκολο ισως ειναι οι σπουδες.Παντως,μην κανεις καμμια κινηση για βιζα,χωρις να εχεις τα σωστα χαρτια,γιατι αμα στην αρνηθουν,θα ειναι δυσκολα μετα. Διαβασε παντως καποια θεματα που εχουν γραφτει στο φορουμ...
http://www.travelstories.gr/community/threads/Μόνιμη-Διαμονή-Στην-Αμερική.36551/
...αμα ψαξεις και εδω,γενικα για αμερικη,υπαρχουν και μερικες ακομα συζητησεις...
http://www.travelstories.gr/community/search/399816/?q=αμερικη&t=post&o=date&c[title_only]=1
 

Mpaa

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Παιδια. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση και οποίος γνωρίζει να με ενημερώσει!! Την Τετάρτη έχω συνέντευξη στην αμερικανική πρεσβεία για συζηγικη βίζα!! Και με ενημέρωσαν ότι θα γίνει μια συνέντευξη για το αν θα το εγκρίνουν η όχι!! Εγω έχω βρει δουλεια στην Αμερική με την συζηγο μου η οποία εχει αμερικανική υπηκοότητα!! Ξέρει κανεις τι ερωτήσεις μπορεί να μου κανουν και ποιες ειναι οι *σωστες απαντήσεις;;; Ευχαριστωωω
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τι εννοείς ποιες είναι οι σωστές απαντήσεις; οι σωστές απαντήσεις είναι πάντα η αλήθεια.
 

Mpaa

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
ROTISA GT MOU EXOUN PEI POLLOI OTI I SUNENTEUXI KRATAEI PANW APO 3 WRES KAI SOU KANOUN PARA POLLES EROTISEIS KAI AGXW8IKA GT TA AGGLIKA MOU DEN EINAI KAI STO TELEIO EPIPEDO!! TIN ALI8EIA 8A PAW ALLA ELEGA MIPWS KANENAS EXEI KANEI AUTIN TIN SUNENTEXI KAI MPOREI NA ME BOI8ISEI!!!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σύμφωνα με τους όρους χρήσης:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του. Όταν θέλετε να τονίσετε κάτι χρησιμοποιήστε bold χαρακτήρες. Eκτός του ότι είναι κουραστικό για αυτόν που διαβάζει το post με τους κεφαλαίους χαρακτήρες, γενικότερα ο συγκεκριμένος τρόπος γραφής στον χώρο του Internet σημαίνει ότι "φωνάζετε", οπότε η άσκοπη και συνεχή χρήση τους είναι δυνατόν να προκαλέσει παρεξηγήσεις.

Τα μηνύματα πρέπει να γράφονται στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ για να είναι ευανάγνωστα. Η χρήση των greeklish απαγορεύεται στο φόρουμ.
http://www.travelstories.gr/community/help/terms
 

Mpaa

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
πάντως παιδιά θα ήμουν υπόχρεος αν κάποιος γνώριζε κάτι και με ενημέρωνε!
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Φίλε μου μην περιμένεις απαντήσεις για ένα τόσο σοβαρό θέμα..πρέπει άμεσα να ενημερωθείς από έναν μεταναστευτικό δικηγόρο..λες ότι η γυναίκα σου έχει αμερικανικη υπηκοότητα..σίγουρα θα έχετε κάποιους γνωστούς εδώ..πες να σου δώσουν ένα τηλ να μιλήσεις γιατί από την τετάρτη και μετά αν κάνεις κάποιο λάθος..μπορεί να σε περιμένει απίστευτη ταλαιπωρία..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.438
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom