ΗΠΑ Βιζα ΗΠΑ

elli2018

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
καλη χρονια σε ολους με υγεια ,εχω συμπληρωσει τη φορμα για τουριστικη βιζα στην αμερικη απλως θα ηθελα να ξερω αν πληρωνω το ποσο που αντιστοιχει στα 160$ πριν με καλεσουν για τη συνεντευξη η μετα????ευχαριστω εκ των προτερων
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
461
Likes
1.501
καλη χρονια σε ολους με υγεια ,εχω συμπληρωσει τη φορμα για τουριστικη βιζα στην αμερικη απλως θα ηθελα να ξερω αν πληρωνω το ποσο που αντιστοιχει στα 160$ πριν με καλεσουν για τη συνεντευξη η μετα????ευχαριστω εκ των προτερων
Μιας και το θέμα βίζα έχει προκαλέσει πολλές πονεμένες ιστορίες καθοτι η εγκριση εχει διαφορες παραμέτρους, να σε ρωτήσω , ίσως φαίνεται χαζό βέβαια , ξέρεις τι είναι η ESTA ?
 
Last edited:

elli2018

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Μιας και το θέμα βίζα έχει προκαλέσει πολλές πονεμένες ιστορίες καθοτι η εγκριση εχει διαφορες παραμετεους, να σε ρωτήσω , ίσως φαίνεται χαζό βέβαια , ξέρεις τι είναι η ESTA ?
Ναι πολύ καλά το γνωρίζω όμως υπάρχει λόγος
 

intefix

Member
Μηνύματα
77
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία, Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού
Μιας και το θέμα βίζα έχει προκαλέσει πολλές πονεμένες ιστορίες καθοτι η εγκριση εχει διαφορες παραμετεους, να σε ρωτήσω , ίσως φαίνεται χαζό βέβαια , ξέρεις τι είναι η ESTA ?
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/application.html?execution=e2s1
...Έγκυρη πιστωτική κάρτα (MasterCard, VISA, American Express και Discover (JCB, Diners Club)) ή PayPal για να πληρώσετε στις ΗΠΑ 14 δολάρια ανά αίτηση..
...Το ταξίδι σας θα διαρκέσει 90 ημέρες ή και λιγότερο...
Μάλλον θα έχεις τους λόγους σου...
 

jokos_31

Member
Μηνύματα
73
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδια
Visa/Work permit για USA

Εχω στα χερια μου προσφορα για εργασια στην Αμερικη και θα μου βγαλουν και visa.

Αν με διωξουν η παραιτηθω θα εχει ισχυ για να βρω αλλου δουλεια η ειναι μονο για την συγκεκριμενη εταιρια?
 
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Work visa είναι για τη συγκεκριμένη εργασία (αλλά έχεις ένα μικρό περιθώριο να ψάξεις για άλλη πρωτού αναγκαστείς να φύγεις). Αν θες να μπορείς να μείνεις ανεξάρτητα από τον εργοδότη, χρειάζεσαι green card.
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ονειρεμένο Ταξίδι
papua
Η αμερικανική μου βίζα λήγει το Γενάρη του '19. Μπορώ να ταξιδέψω μέχρι και την τελευταία μέρα πριν τη λήξη της?
 

medguy27

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα σας,
Εγώ και οι συμφοιτητές μου βρήκαμε εισιτήρια για Νέα Υόρκη σε εξευτελιστικές τιμές, 323€ με επιστροφή με την British. Σπουδάζω Κύπρο οπότε αναχωρούμε από Λάρνακα. Είμαι ο μόνος έλληνας στην παρέα μου. Οι υπόλοιποι είναι Κύπριοι. Επειδή δεν γνωριζούν και πολλά από ταξίδια τα ανέλαβα εγώ όλα. Έκανα αίτηση για ESTA για εμένα αφού κατέχω ελληνικό διαβατήριο και εγκρίθηκε μέσα σε 1 λεπτό. Οι κύπριοι φίλοι μου, δεν μπορούν να βγάλουν ESTA αφού η Κύπρος δεν ανήκει στο πρόγραμμα αυτό. Αυτό σημαίνει πως πρέπει να βγάλουν τουριστική βιζα. Γνωρίζει κανείς το κόστος και πόσο θα πάρει να εκδοθεί; Υπάρχει περίπτωση απόρριψης αιτήματος; Γιατί τα αεροπορικά τα κλείσαμε ήδη. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου
Εγω θα έκανα ενα τηλέφωνο στην πρεσβεία για να είμαι σίγουρη και για τα δυο που ρωτάς
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.721
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom