Ουγγαρία Βοήθεια για Βουδαπέστη!

takis952

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Συρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Καλησπέρα

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν άτομα πάνω από 65 πληρώνουν εισιτήρια στα ΜΜΜ?
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς

ZoeChart

New Member
Μηνύματα
3
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παρίσι
Γεια σας !
Γνωρίζει κανείς αν για τα διάφορα αξιοθέατα μπορούμε να χρησιμοποιούμε το φοιτητικό πάσο ως αποδεικτικό ότι είμαστε φοιτητές και άρα δικαιούμαστε μειωμένο εισιτήριο; Ή χρειάζεται κάτι άλλο;
Ευχαριστώ πολύ !
 
Μηνύματα
55
Likes
9
Γεια σας !
Γνωρίζει κανείς αν για τα διάφορα αξιοθέατα μπορούμε να χρησιμοποιούμε το φοιτητικό πάσο ως αποδεικτικό ότι είμαστε φοιτητές και άρα δικαιούμαστε μειωμένο εισιτήριο; Ή χρειάζεται κάτι άλλο;
Ευχαριστώ πολύ !
Στο κοινοβουλιο που ρωτησα έχει φοιτητικο να αναφέρεις ότι είσαι και από Ευρώπη
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν άτομα πάνω από 65 πληρώνουν εισιτήρια στα ΜΜΜ?
Αν εισαι πάνω από 65 δεν πληρώνεις εισιτήριο να και κάτι καλό που θα έχουμε όσο μεγαλωνουμε :)
Γεια σας !
Γνωρίζει κανείς αν για τα διάφορα αξιοθέατα μπορούμε να χρησιμοποιούμε το φοιτητικό πάσο ως αποδεικτικό ότι είμαστε φοιτητές και άρα δικαιούμαστε μειωμένο εισιτήριο; Ή χρειάζεται κάτι άλλο;
Ευχαριστώ πολύ !
Στα περισσότερα αξιοθέατα έχει φοιτητική εκπτώση αρκεί να δείξετε το πασο σας
Στο κοινοβουλιο που ρωτησα έχει φοιτητικο να αναφέρεις ότι είσαι και από Ευρώπη
Παλιοτερα ήταν δωρεάν για πολίτες της Ευρωπαικης ένωσης τώρα απλά αν κάνουν διαφορετική τιμήΈχω προλάβει να μπω χωρίς να πληρώσω :)
 
Last edited:

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
sotiria ipsilanti και vagar78 σας ευχαριστώ πολύ !

Οι τιμές βέβαια που βλέπω αυτήν τη στιγμή στο site του Κοινοβουλίου είναι αυτές:
View attachment 254595
Αυτές που ανέβασες είναι οι σωστές έχω κατεβάσει στο κινητό μου δύο εικόνες και σου έβαλα την παλιά αν και σαν τιμή δεν αλλάζουν και πολλά σε σχέση με τότε 0,93 πάνω στην περίπτωση σας
 

Χριστίνα135

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα κι από εμένα... Έκλεισα 4 ημέρες για Βουδαπέστη τέλος Φεβρουαριου...Γνωρίζει κάποιος..
1/ Ποια περιοχή να επιλέξω για διαμονή , (Βούδα ή Πέστη) προκειμένου να προλάβω να δω περισσότερα αξιοθέατα; (δεν τρελαινομαι για νυχτερινη ζωη)
2/ Που να επιλέξω να κάνω συναλλαγμα;
3/ πως είναι συνήθως ο καιρος εκει , τη συγκεκριμενη εποχή;
 
Last edited:

Ibara

Member
Μηνύματα
43
Likes
95
Καλησπέρα κι από εμένα... Έκλεισα 4 ημέρες για Βουδαπέστη τέλος Φεβρουαριου...Γνωρίζει κάποιος..
1/ Ποια περιοχή να επιλέξω για διαμονή , (Βούδα ή Πέστη) προκειμένου να προλάβω να δω περισσότερα αξιοθέατα; (δεν τρελαινομαι για νυχτερινη ζωη)
2/ Που να επιλέξω να κάνω συναλλαγμα;
3/ πως είναι συνήθως ο καιρος εκει , τη συγκεκριμενη εποχή;
1/ Στη περιοχή της Πέστης, στο πεζόδρομο Vaci utca.
2/ Στο αεροδρόμιο κάνε μόνο ότι χρειάζεσαι για το μέσον που θα επιλέξεις να πας στο κέντρο. Εκεί θα βρεις πολλά ανταλλακτήρια με πολύ καλύτερες ισοτιμίες.
3/ Οι Θερμοκρασίες όταν θα πας κυμαίνονται από -4 έως 12 βαθμούς, η ανατολή στις 06:30 και η δύση 17:20
 
Μηνύματα
55
Likes
9
Αυτές που ανέβασες είναι οι σωστές έχω κατεβάσει στο κινητό μου δύο εικόνες και σου έβαλα την παλιά αν και σαν τιμή δεν αλλάζουν και πολλά σε σχέση με τότε 0,93 πάνω στην περίπτωση σας
Vagar78 ένα μεγάλο ευχαριστώ και μπράβο για τον άψογο οδηγό σου επέστρεψα από βουδαπεστη απιστευτη εμπειρία. .. Μια μικρή μελαγχολία ακομα με κρατα . Αλλά θα ξαναπάω κάποια στιγμή
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
1.και κοντα στον Αγιο Στεφανο ειναι καλα για να μεινεις.εκει εισαι πιο κοντα στη Βουδα και στα αξιοθεατα
2. Το ιδιο,ανταλλακτηρια στο κεντρο
3.μπορεις να δεις και holiday-weather.com το μεσο θερμοκρασιων.Η ibara για να σου λεει ομως κατι θα ξερει.
Να περασεις τελεια,που ειμαι σιγουρος δηλαδη!
 

Ibara

Member
Μηνύματα
43
Likes
95

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.740
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom