Ουγγαρία Βοήθεια για Βουδαπέστη!

pettakos

Member
Μηνύματα
43
Likes
16
Γνωριζετε μηπως υπαρχει η δυνατοτητα επισκεψης στο Κοινοβουλιο χωρις το guided tour?
 

pettakos

Member
Μηνύματα
43
Likes
16
Αυτο σχετικο ειναι, διοτι καθυστερησα και τις μερες που θα ειμαι εκει εχει διαθεσιμη ξεναγηση στα γερμανικα μονο που δεν μιλαω, και οχι στα αγγλικα-γαλλικα. Θελω να μπω μεσα, διοτι την τελευταια φορα που επισκεφθηκα τη Βουδαπεστη το ειδα μονο απ'εξω (εντυπωσιαστηκα) και πανε ηδη 37 χρονια. Διαβασα και τις προτασεις σας για φαγητο και εικαζω οτι εχετε παει στο trofea στην πλευρα της Βουδας http://www.trofeagrill.eu/en μιας και μας βολευει χωροταξικα, για το πρωτο βραδυ.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καμιά μέρα από όσες θα είστε εκεί δεν έχει ξεναγηση στα Αγγλικα;; Αξιζει τον κόπο γιατί το κτίριο είναι κόσμημα τόσο μέσα όσο και έξω που το έχεις δει ήδη αφού έχεις πάει ξανά...Χμμμμ εγώ πήγα στο TROFEA που ειναι Κirály u. 32, 1061 κοντά στο μετρό Opera..,Φαντάζομαι η φιλοσοφία σε όλα τα τροφέα είναι ίδια οπότε δεν νομίζω να διαφέρει το ενα από το άλλο....
 

ntintikα

Member
Μηνύματα
34
Likes
32
Καλησπέρα θα βρισκόμαστε Βουδαπέστη για 2 μέρες (ξέρω ότι είναι λίγες) θα συνδυαστεί με άλλο προορισμό και θα ήθελα να ρωτήσω τι να βάλουμε προτεραιότητα .ότι μπορέσουμε να δούμε τα υπόλοιπα σε επόμενο ταξίδι!!!!και ποιο ξενοδοχειο προτείνετε στο κέντρο;ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Μου βάζεις δύσκολα να χωρέσω 4-5 ημέρες σε δύο..Ίσως στη θέση σου να χρησιμοποιούσα τα τουριστικά λεωφορεία για να μπορέσω έστω και έτσι να δω τα περισσότερα....Αν δεν σας αρέσει αυτή η επιλογή τότε μπορείτε να πάτε μια μέρα σε βουλή,Αγιο Στέφανο, πλατεία ηρώων και στο κάστρο απέναντι κ να ολοκληρώσετε με λουτρά σεζέζνι και την επόμενη κλειστή αγορά βόλτα στις γέφυρες κ να περάσετε απέναντι στη Βουδα να δείτε το κάστρο κ να φτάσετε μέχρι εκκλησία του Ματίας κ λουτρά Ρουντας με θέα όλο τον Δούναβη...Εγώ αυτά θα έκανα....Ξενοδοχείο δοκίμασε να βρεις κάτι όσο πιο κοντά γίνεται στην Βάτσι ουτκα κ στις γέφυρες ....
 
Last edited:

lefos1986

Member
Μηνύματα
60
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
Singapore-Indonesia
Καλημέρα παιδιά σχεδιάζω ταξίδι για Βουδαπέστη και επειδή θα νοικιάσω αμάξι είναι κανείς που να έχει καμιά καλή πρόταση για αξιόπιστη εταιρία?Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
 

vasilakis

Member
Μηνύματα
104
Likes
105
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη, Νέα Υόρκη
Καλησπερα σε ολους! Μηπως γνωριζει καποιος ποτε ανοιγουν οι χριστουγεννιατικες αγορες στη Βουδαπεστη; προκειται να κλεισω εισιτηρια και θελω να δω αν θα τις προλαβουμε. Ευχαριστω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.255
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom